Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit néznek a meddőségibe? És...

Mit néznek a meddőségibe? És hogyan zajlanak a vizsgálatok?

Figyelt kérdés
2010. aug. 4. 17:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Minden olyan betegséget, ami meddőséget okozhat.

A vizsgálat menete intézetenként kicsit különbözik, de a lényeg kb. ugyanaz.

felveszik az adatokat, mióta próbálkoztok, volt-e valamelyikőtöknek valami korábbi termékenységet befolyásoló betegsége, ilyesmi.

Van egy vérvétel a ciklus 3. napján, hormonszinteket néznek, ill. nekem ekkor csinálták a teljes vérképet, vizeletvizsgálatot. Szűrnek Hepatitisre, AIDS-re, Toxoplazmára, meghatározzák a vércsoportot. Van még egy hormon-vv a 22. napon. Van egy nőgyógyászati vizsgálat, rákszűrés, hüvelyváladékból néznek gombát, trihomonas (azt hiszem így írják) és chlamydia fertőzést, van egy hüvelyi UH. Ezen kívül van egy petevezeték átjárhatósági vizsgálat. A TB a HSG-t támogatja, amiről rengeteg rémhír terjeng, pedig teljesen kibírható, úgy is, hogy én nem voltam átjárható. Fizetősen kérhetsz UH-s HYCOSY-t is, de a legfőbb kellemetlenség a katéter felhelyezése, az meg ott is van. Ennyi a nő része.

A férfinak kell egy vv, és két spermavizsgálat. A kettő között min. 3 hétnek kell eltelnie.

Ezután kész vagytok az alapvizsgálatokkal, jó eséllyel kiderült a baj, megbeszélitek, hogy hogyan tovább.

Ez kb 2-3 hónapot vett igénybe, bár magánba biztos lehet rajta rövidíteni, és 1 ciklus alatt elintézhető.

2010. aug. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!