Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetnek ezek terhesség...

Lehetnek ezek terhesség jelei? Érdemes már most tesztelni, vagy még negatív lenne?

Figyelt kérdés

2 gyerekem van, az egyik 2 éves, a másik pedig 3,5. Eddig spirálom volt, amit 1 hónapja vetettem le. 3 napra rá megjött az első menstruációm, normális volt (júl. 25-28). Az ovulációm naptár szerint aug. 8 lett volna, de valami miatt korábban, már 3-án volt. A következő menstruációmat 28 nappal számolva aug. 22-re (nem) várom.

Azonban az elmúlt napokban egyre több és egyre erősebb terhességi tüneteim vannak. Mivel már 2 terhességet végigvittem, ezért tudom, hogy milyen jellegzetesek ezek az érzések, és miben mások egy "átlagos" hányingertől például. De közben meg úgy vélem, hogy 10 nappal az ovuláció után még bőven nem kéne ezeket éreznem... Lehetséges, hogy annyira szeretnék babát, hogy a testem úgy csinál mintha, közben meg nem is vagyok terhes?

Tüneteim:

- Folyamatos émelygés

- Ha éhes vagyok akkor (enyhe) hányinger

- Felerősödött szaglás, néhány eddig szeretett illat elleni undor

- Mellfájdalom: Először szorított, feszült, kellemetlen volt, volt hogy bekeménydett, mára pedig már minden érintésre szuperérzékeny, melltartót sem tudok felvenni

- Fáradtság, fáradékonyság

- Haspuffadás

- Kívánósság (ez nekem fel sem tűnt addig, amíg a párom nem mondta ma reggel)


Vélemények? Teszteljek már holnap reggel, vagy ki kell várnom a 22-ét a valós eredményért?



2020. aug. 13. 13:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Várd ki az a tuti. Mikor a kis tesón dolgoztunk én is folyton "terhesnek" éreztem magam a nem sikerült hónapokban is
2020. aug. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha figyeled az ovud, akkor nagyon rosszul számolsz.

Ovud 10 napja volt, tehát max még 6 napod lehet hátra a mensiig, de inkább 4. Alapból a luteális szakasz (ovu utáni napok) mindig állandóak, ami lehet 12-16 nap, ha neked pl 15 akkor néha 14 vagy 16 nap lehet 12-13 soha nem lesz.


Tehát 22-re már majdnem vége lesz a mensidnek :D


10. dpo-n már létezhetnek tünetek, főleg két baba után, de akkor már egy érzékenyebb teszt mutatná, inkább várj két napot, ha terhesség okozza a tüneteid, akkor két nap múlva biztos, hogy pozi lesz akármilyen teszted is.


Szóval ne 22-re várd, hanem 17-19-re a mensid, és két nap múlva már próbálhatsz egy tesztet.


Ciklushosszal akkor érdemes számolni, ha egyáltalán nem tudod mikor lehetett az ovu. Ha tudod, mert lh tesztet használtál, akkor pedig ahhoz kell számolni a várható mensit.


Minden jót!

2020. aug. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csinálj tesztet, ha megnyugtat, de sztem nem vagy terhes.
2020. aug. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mizu? 😊
2020. aug. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!