Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha lett volna valami kóros...

Ha lett volna valami kóros azt ilyenkor észreveszik?

Figyelt kérdés
Gyógyszer abbahagyasa után elmentem nőgyógyászhoz mert babát szeretnék. (3 hónapja próbálkozunk) első mensi 28 napra megjött. A második 25.re de nagyon gyenge volt és sokáig tartott. Azért mentem el, mert nagyon féltem, hogy pcos lettem.(sokszor olvastam már, hogy a foggatlo kiváltja stb) mindent rendben találtak. A méhnyálkahártya volt vékony, de ez tabi után normális. Szedem a vitaminokat, e vitamint, mehpempot. Ugye ha valami extrem rendellenes lett volna azt észreveszi? Annyit mondott, hogy akár már következő hónapban teherbeeshetek.
2020. aug. 21. 06:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mit értesz extrém rendellensség alatt, de nagyon sok probléma, ami teherbeesési nehézséget okoz (pl. hormongondok, elzáródott petevezeték) nem látható egy egyszerű rutin nőgyógyászati vizsgálaton, ultrahangon.
2020. aug. 21. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mire gondolsz?


Sima nőgyógyászati vizsgálaton inkább csak a szervi elváltozásokat látni. Ezt már a fogamzásgátló előtt is lehetett volna látni.


Hormonálisan endokrinológus lát akármit vérvétellel.. egyebek..


Ne parázz..


Nálam mind2 gyerek 3-4 hónap alatt sikerült.

7 évig szedtem tablettát

2020. aug. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Felesleges aggódni, gyógyszer után egy ideig furán működik a test, ráadásul a doki is mindent rendben talált. A PCOSt látta volna az orvos, de egyébként is hülyeség, hogy a gyógyszer váltaná ki. Sajnos nem sokat tud az orvosudomány a PCOS okairól (azt már tudjuk, hogy az inzulinrezisztencia az egyik ami kiváltja, de van aki IR nélkül PCOS-es), de szinte biztos hogy nem valami külső oka van, hanem valami belső/genetikai. A gyógyszer viszont elfedi a menstruációs tüneteket (ettől még a cisztákat látni a petefészekben), ezért sokaknak akkor derül ki, mikor abbahagyják a gyógyszert, de nem azért, mert az okozza.
2020. aug. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát én a pcos-tól féltem a legjobban. Nem tudom miért. Annyi helyen hallani, hogy tabi után derült ki ez a betegség és előtte minden rendben volt.
2020. aug. 21. 11:18
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem teljesen minden rendben volt , rendszeres ciklusaim voltak, aztán elkezdtem szedni a fogamzásgátlót, aztán abbahagytam és amikor már fél éve nem jött meg, akkor elmentem orvoshoz és PCOS-t állapítottak meg nálam. Persze nem tudják, hogy mi okozza pontosan a PCOS-t de mivel nálam minden rendben volt, aztán elkezdtem hormonokat szedne és utána valamilyen “rejtélyes” módon felborult a hormonháztartásom, így én meg vagyok róla győzödve, hogy nálam a fogamzásgátló volt a kiváltó ok, főleg mivel nincsenek inzulinproblémáim, nem vagyok túlsúlyos és azon kívül, hogy nem menstruálok semilyen más tünetem nincs.

Amúgy meg a PCOS se a világ vége, nekem orvossal 3 ciklus alatt sikerült teherbe esnem, most vagyok 33 hetes :)


A kérdésre válaszolva az már, hogy megjött rögtön, szerintem jó jel, de eltelhet fél év is mire 100%osan helyre áll a ciklusod. Úgyhogy én még nem aggódnék a helyedben. Teljesen egészséges párnak több hónapba telhet mire összejön. És az én esetem nem általános, a legtöbbeknek gond nélkül simán visszaáll a ciklusa fogamzásgátló után.

Esetleg elkezdhetnél ovulációs teszteket csinálni vagy hőmérőzni, akkor legalább kiderülne, hogy mikor van peteérésed és hogy tényleg van-e, de mást annyira nem lehet tenni.


Sok sikert :)

2020. aug. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!