Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A szobabiciklizés valóban...

A szobabiciklizés valóban meggátolja a beágyazódást, kilökheti a petesejtet?

Figyelt kérdés

Vettem magamnak nemrég egy szobabiciklit, úgy gondoltam remek otthoni edzésforma. Most családalapítás előtt állunk, de pár anyuka mondta nekem az ismeretségi körömből hogy a szobabicikli kilökheti a beágyazódott petesejtet, nehezítheti a teherbe esést, árthat a babának már pár napos korában is. Ez valóban így van?

Biciklizés mellett szoktam még itthoni gyakorlatokat is végezni (hasizom erősítő gyakorlatok pl), persze ezen is kikészültek, hogy így saját magam ellen munkálkodok...


Valóban ennyire meg kell szüntetni bármiféle edzésformát már a gyermektervezés alatt is, vagy csak engem riogatnak feleslegesen?

Szintén ezen anyáktól hallottam, hogy aki évek óta rendszeres jelleggel űz valami sportot, csak az sportolhat vagy edzhet ilyenkor, aki csak most kezdene sportolni annak nem szabad.


Köszönöm előre is a válaszokat!



2020. aug. 24. 17:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

NEM, ez hülyeség!


Ha rendben vagy, akkor semmi sem gátolja a beágyazódást, emiatt ne aggódj

2020. aug. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze,a szobabicikli 100%-os védekezési módszer. Ja,nem😂Egyébként szerintük ez a sima biciklire is érvényes, vagy csak a szobaira. Wtf?! A barátnőid kijárták már az általánost?
2020. aug. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Több gyermekes 30+os anyukákról beszélünk. Mind nagyon ellenzik, hogy súlyzókkal vagy anélkül edzek, biciklizzek.


A genetikám elég rossz, anyukám többször is vetélt előttem, nem tapadt meg neki rendesen a petesejt 4 éven keresztül (az orvosok szerint ez volt a gond).

Emiatt féltenek engem - mivel amúgy is valószínű nehezen fogok teherbe esni - hogy nehogy emiatt nekem se tudjon rendesen megtapadni az erőltetéstől, súlyzók emelésétől, bicikli tekeréstől, stb.

2020. aug. 24. 17:31
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nagy baromság. Ha nem tapad meg az biztosan nem a szobabiciklitöl lesz.
2020. aug. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%

Igaz. A szobabicikli molekulái a nadrágodon át a bugyidon és a tisztasági betéteden keresztül a hüvelyeden feljutnak a petevezetőig, és erélyesen rászólnak a zigótára: "nehogy be merj ágyazódni, mert én vagyok a gonosz szobabicikli!"


Ő. Nem befolyásolja.

2020. aug. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A sportolók is teherbe esnek, annyi, hogy mikor már tudják, picit visszább vesznek, bizonyos mozdulatokra jobban figyelnek. Azt mondják, amit eddig csináltál attól nem lesz baja a terhességnek. Gátolni nem fog egy sejtecske megtapadást. Mellesleg a szex az keményebben megtud mozgatni mint egy szobabicikli, tehát akkor ne is szexelj? :D Furák a barátnőid.


Annyit szoktak amúgy javasolni, ha teherbe esik valaki, akkor ne akkor kezdjen el keményen sportolni :D Mert ugye nincs hozzászokva, de ez meg egészen más kérdést.


Ez a tipikus, alkoholt isznak cigiznek téma... az se gátolja meg a teherbe esést, ellenben terhesség alatt már nem egészséges.


Cseréld le a barátaid xD Bocsi, de lehet, hogy a holdon élnek vagy nem tudom..

2020. aug. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Biciklivel jártam dolgozni. Napi 12 km-t letekertem úgy, hogy fogalmam sem volt róla, hogy állapotos vagyok ikrekkel. Miután kiderült, a 12-ik hétig bicóztam még, utána leraktam. Nem lett bajuk.
2020. aug. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen, valószínű csak ők riogatnak engem erősen...


Én is kételkedtem az igazukban (bár édesanyám is erősen ellenzi hogy edzek), ezért gondoltam, megkérdem itt, mert nem akarok hülyeséget gondolni/csinálni.

2020. aug. 24. 17:58
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, dehogyis, úristen. Csak sokan lusták, és akkor már meg kell ideologizálni, hogy miért. Én 34 hetes terhes vagyok, minden nap edzek, vagyis ha úgy tetszik, tornázok, kis súllyal és sok ismétléssel, plusz nyújtás, kb egy óra naponta. Remekül vagyok, nulla terhességi tünet, minden értékem kitűnő. Akik meg a széltől is óvják magukat, miközben nem problémás a terhességük, azoknak meg itt fáj meg ott fáj, meg jaj, felszedtem húsz kilót, mit csináljak. Nyilván a veszélyeztetett terhesség, az más, de a többség nem olyan. Később meg megy a hiszti, hogy nem tudnak lefogyni. Nekem nem az alak a lényeg, de szerintem nem mindegy, hogy plusz húsz kilóval kell-e majd futnom a fiam után. Erős szeretnék lenni, hogy gondoskodni tudjak róla.
2020. aug. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Jaja, ezért haltak ki a hollandok....
2020. aug. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!