Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor kell kimutassa legkésőbb...

Mikor kell kimutassa legkésőbb a teszt, hogy baba van a dologban?

Figyelt kérdés
2020. aug. 24. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:

16 nappal ovu után, tehát egy nappal a nem várt után már bármilyen teszt kimutatja napközben is. Ez ugye azoknak tuti, akik nézik az ovut, LH teszt segítségével, vagy uh követéssel.


Aki nem nézi, annak nehezebb ilyen téren a dolga, mert akár hirtelen lehet csúszik az ovu másfél hetet, és akkor meg másfél hét múlva lesz a várthoz képest a mensi. Tehát még nincs késés.


Minden esetre akinek rendszeres szinte napra pontos ciklusa van, az az elmúlt fél évben a leghosszabb ciklusát veszi figyelembe és ahhoz képest a nem várt napja után már tesztelhet. De ugye sos tudni mikor lehet később ovu.


Ha ritkán voltatok együtt, akkor lehet viszonyítani mondjuk utolsó aktustól számított 18 nappal már szintén 100%-ra mutatja a teszt.

2020. aug. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat. Iszonyat béna vagyok. Vannak már gyerekeim és a kimaradt mensi után 2-3 nappal pozitívat teszteltem mindegyiknél. Most fogamzásgátlót szedek de kimaradt egy szem és elmaradt a megvonásos vérzésem. 10 napja kellett volna jelentkezzen de minden teszt negativ.
2020. aug. 24. 17:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy szem kimaradt, utána szedted tovább és a tesztek is negatívak, nem hiszem, hogy lenne baba. Sőt a negatív teszt miatt nincs is, valami más lehet az oka, hogy nem jött meg, érdemes lenne dokihoz menni, vagy rácsörögni, ha van sajátod, hogy ez miért van. Nem gondolnám, hogy egy szem miatt így megborulna a ciklus.
2020. aug. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
2 és fél éve szedem ugyanazt a fogamzasgátlót és sosem maradt el a megvonásos verzésem. Napra pontos volt mindig. A több mint 2 év alatt most volt másodszorra hogy kifelejtettem egy szemet. Első ilyen esetnél volt vérzés. Lehet váltanom kell? Jövő héten szerdán megyek orvoshoz. A kimaradt szem után a maradék 5 szemet rendesen bevettem. Áhh nem tudom. Nem terveztünk már babát, kicsit izgulok.
2020. aug. 24. 18:08
 5/5 anonim ***** válasza:

Hormonális fogamzásgátlás mellett a "vérzésnek" nincs funkciója, és jelentősége sem nagyon (a jobb marketingelhetőség miatt csinálták így). Ne húzd fel magad, és ne váltsál, ha nem muszáj más okból, mert a mellékhatások/kockázatok a váltás idején a legmagasabbak. (Ugyanezért nem szerencsés "szüneteket tartani".)

Elfelejtés ellen: van hormonos spirál is, az 3 vagy 5 évig jó, és nem lehet elfejeteni szemeket. Végleges megoldásnak meg ott a műtét igaz, ahhoz gyakorlatilag külföldre (Ausztria, Szlovákia) kell menni, és a férfinál egyszerűbb (3-400 euróból megvan).

2020. aug. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!