Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az alábbiak közül melyik...

Az alábbiak közül melyik vitamint érdemes szedni teherbeesés előtt?

Figyelt kérdés

FEMIBION 0, Elevit Complex 1, Dr. Czeizel Magzatvédő multivitamin PLUS 1, Fertilia termékenység kapszula nőknek, ProCreation nőknek, GAL?


Többet már inkább nem is néztem, így is lehetetlennek tartom eldönteni, mit érdeemes venni. Azt olvastam, hogy nem szerencsés, ha egyszerre van benne Magnézium és Vas. Megpróbáljak ez alapján szelektálni?


2020. aug. 30. 18:15
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Első 2 gyerekkel Elevitet szedtem, a harmadikkal Femibiont.


A véleményem az, hogy tökéletesen mindegy.

2020. aug. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Én csak Folsavat, D-vitamint és E-vitamint szedtem. Ha nem egyoldalú a táplálkozásod alapvetően nem kötelező már most multit szedni. Ha pedig mindenképp szeretnél, akkor édes mindegy melyiket, szerintem csak pénzlehúzás az egész.

Nem ezen múlik, hogy jön e a baba vagy sem.


Terhesen a dokim spirulina algát javasolt, hát had ne mondjam, hogy egy vagyon... ahogy elfogyott váltottam... elevittől rosszul voltam... végül sima dm-es baba mama vitamint szedtem, a vége felé már csak minden másnap. Könnyű terhesség volt és a kisfiam is egészséges.


Én mondjuk a spórolós fajta vagyok ilyen téren pláne, hogy ezek csak vitaminok... inkább szántam a pénz vizsgálatokra, magán dokira. És igen sajnos pajzsmirigy beteg lettem és ezen semmi vitamin nem segített volna.


Szóval az én véleményem, ahogy érzed, de totál fölösleges a márkás drága multivitamint kapkodni.

2020. aug. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, igaz. Nekem a Femibion 0 jó volt, de szedtem mellette a szokásos multivitaminomat (actival). Amikor teherbe estem, váltottam femibion 1-re, és elhagytam az activalt.
2020. aug. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
A folsav a legfontosabb. A többi reklàm.
2020. aug. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Inofolic+ D Vitamin.
2020. aug. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
39%
Amit az orvos előír!
2020. aug. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A folsav, D, E vitamin alap a próbálkozás alatt is.

De ha valaki, ahogy írták, nem teljeskörűen táplálkozik - hal, kevés vörös hús, egészségesebb fehér húsokból se túl sok, mindenféle zöldség nem 1-2x a héten hanem naponta 3x, sok gyümölcs de ne túl sok hogy a cukrodat meg ne dobja... - szóval annak nem kell vitamin ÁLTALÁBAN, node ez elég ritka meg vannak olyan vitaminhiányos állapotok, amik nem feltétlen kedveznek a teherbeesésnek.

Én azért örülök hogy van az enyémben egy rakat vas, a fontosabb B-vitaminok (magzatfejlődéskor is jól jön a kezdeti szakaszban), zink, magnézium, króm, omega-3 zsírsavak meg egy rakat cucc.

Igaz é amúgy is szedtem muntivitamint a hideg hónapokban és bizony nekem nagy különbség erőnlétben, agyi frissességben, de mindenkinek joga szedni vagy nem szedni.

2020. aug. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mindegy melyiket szeded, az a fontos, hogy legyen benne folsav. Télen D-vitamin se árt. Vas csak akkor kell, ha vashiányod van, azt vérvételből lehet megtudni. Minden mást beviszel változatos táplálkozással.
2020. aug. 31. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Csakis GAL Babaváró.


Abban minden van és olyan mennyiségben ahogy kell.

2020. aug. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő ajánlotta az Elevitet. Nézd át az összetevőket, abban minden van, amire a szervezetednek a terhesség adott szakaszában szüksége lehet. Ezen felül, érdemes csináltatni egy vérképet, hogy kiderüljön, ha esetleg valamiből hiányod lenne. :) Én emiatt szedtem még Magnerot is. Nekem így teljesen bevált.
2020. szept. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!