Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 26 napos ciklusaim vannak,...

26 napos ciklusaim vannak, mindig napra pontosan megjön. Normális,hogy a 17.napon van a peteérésem? Digitális teszt akkora mutatta.Valaki tapasztalt hasonlót?

Figyelt kérdés

2020. szept. 10. 17:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ilyen számolásról még nem hallottam illetve nem is olvastam..én mindig úgy számoltam hogy pl 22.én meg jött 5napig tartott és az 27.e akkor mikor el múlt és 28.a az első nap. Szóval 27.étől a 14.nap az ovu napja.. Persze ez kb nem teljesen lehet pont a 14.nap..ha 28napos a ciklus..
2020. szept. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

A ciklust úgy számoljuk, hogy az első nap a vérzés első napja és az utolsó nap a kövi vérzés előtti nap. Az orvosok is így számolják. A terhesség is utolsó mensi első napjától számolandó.


A luteális szakasz, tehát az ovu utáni napok száma átlagosan 14 nap. De orvosilag, biológiailag meg minden téren, ez lehet 12-16 nap is. A kevesebbel már teherbe sem lehet esni.


Amit érdemes tudni, hogy személyenként állandó a luteális szakasz, tehát, ha mondjuk neked 14 akkor néha lehet 13 vagy 15 nap, de 12, 16 soha nem lesz. A ciklus hossza a továbbiakban meg az ovulációtól függ, hogy az épp mikor történik meg, az lehet korábban vagy később, de utána pontosan érkezik a mensi.


Kedves 11-es te nagyon furcsán számolsz, és nem úgy kell, ezt javítsd magadban. Bár én is leginkább akkor jöttem rá mikor 20 évesen elkezdtünk babát tervezni és utána olvastam dolgoknak, bár még akkor is kb a mensim első vérzős napát vettem ciklus első napjának. Maga a menstruáció mindig az új ciklus kezdete. Ne haragudj, de ezer év alatt te vagy az első olyan akitől ilyen fura számolást hallottam :D


Tehát 28 napos ciklus esetén az ovuláció napja lehet 12-16. napon (átlagosan 14. nap) Aztán szép arányosan a hosszabb rövidebb ciklusoknak megfelelően számolandó.


Ha aug 22-én jött meg az a ciklus első napja, augusztus 6-án volt pozi az ovu teszt akkor az a 16. ciklusnap ami a 0. dpo, másnap meg első dpo.

12-16 nap lehet a luteális, tehát 12 napos luteálissal 19-én jön meg a mensi 16 napos luteálissal meg 23-án

Tehát 28 napos ciklus esetén az ovuláció napja lehet 12-16. napon (átlagosan 14. nap) Aztán szép arányosan a hosszabb rövidebb ciklusoknak megfelelően számolandó.

2020. szept. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm 12-es nagyon jól leírtad!
2020. szept. 11. 19:01
 14/15 anonim ***** válasza:
12es köszönöm szépen hogy ezt le írtad..11es voltam
2020. szept. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szívesen :)
2020. szept. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!