Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van olyan aki a kifejezetten...

Van olyan aki a kifejezetten a koronavírus miatt halasztotta/halasztja a babaprojektet?

Figyelt kérdés

Ha igen, mi az oka, miért döntött így, hogy elhalasztja? Milyen érvek szólnak a késleltetés mellett?

Egyébként mivel kéne szembenézni, ha ennek ellenére mégis bevállalja/-ta volna az ember?

(természetesen a márciusi járványkitöréstől számítva értem a kérdést, nemcsak a 2.hullámra)


+ aki még kezdetben elhalasztotta, azóta van valami fejlemény?



2020. okt. 4. 17:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%

Mi nem halasztunk, nemsokára megpróbálkozunk vele.

Neked mi a vélemenyed a kérdésekről?

2020. okt. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a lombik lett halasztva tavasszal, de most megint ráállunk a dologra, amint rendeződnek az én egészségügyi dolgaim. Jobban örültem volna, ha még akkor kiderül, hogy várni kell még legalább fél évet, mire én rendbe jövök, úgy legalább a halasztás alatt már kezelve lettem volna, de ez most igazából mindegy.


Mi borsodiak vagyunk, nálunk az egészségügy gyakorlatilag meghalt (házi és fizetős orvosokon kívül). Igazából eddig is úgy volt, hogy ha normális ellátást akartam, mentem a fizetősre, így az orvost és a szülést tekintve én egy percig sem aggódom, semmi nem lesz másképp, mint korábban. Eddig is csak ismerősként vagy magánban volt normális a helyzet, sajnos ennyire van/volt kapacitása annak a pár kitartó dokinak (akik előtt le a kalappal!), akik itt maradtak.

2020. okt. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi év elején kezdtünk próbálkozni kb. Márciusban en kicsit megijdetem, és azt mondtam halasszuk egy kicsit. De aztán úgy döntöttünk, szabad lefolyást engedünk és lesz ami lesz. Na azóta sem vagyok terhes, így örülök, hogy nem halogattuk...
2020. okt. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%
3. hónapja próbálkozunk. Nem halasztanám el. Mindig van valami, kifogást sokat lehet találni. Valahogy megoldjuk ezt a szitut is, akárhogy is lesz.
2020. okt. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%

Mi elgondolkoztunk rajta, hogy eltoljuk a babaprojektet a vírus miatt. Nem is hagytam abba a gyógyszert áprilisban mint ahogy először terveztük. De mikor megtudtuk, hogy második hullám és további őrületek várhatók úgy voltunk vele, hogy nem fogjuk ehhez igazítani az életünket. Június legvégén hagytam abba végül a gyógyszert és ma már 6 hetes vagyok. Nem bántuk meg, van egy nagyszerű nőgyógyászom akire mindig számíthatok. Egyből fogad, ultrahangot intéz. Szerintem egy jó, megbízható orvossal minden ellátást ugyanúgy megkap a kismama mint vírus nélkül.

Magában a vírusban nem igazán hiszek, de még jobban vigyázok magamra és betartok minden előírást.

2020. okt. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
3%
Így van, megoldja mindenki... Igaz hogy az anyatermészet ordít hogy ne szaporodj, de majd akkor ő szelektàl
2020. okt. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
94%
Így van. Majd szelektál. Ahogy egész eddig is, és ezentúl is fog. Meg ez a dolga. Nekem meg az, hogy szaporodjak. Mert ez a genetikai kódom. A tiéd lehet, hogy hibás, semmi gond. Ahogy mondtad, szelektál. Valakinek nem kell szaporodni. Zsákutcák is mindig voltak és lesznek is.
2020. okt. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
12%
Szomorú mikor egy ember abban látja a teljesítményét hogy gyereket csinàl. Ezt bàrmelyik àllatt megteszi. 😉
2020. okt. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Te mégsem. Hmm...
2020. okt. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Végülis az ember is egy állatfaj, mi vagyunk a Homo sapiens sapiens-ek. 😉🙄

A pestis, a spanyol nátha, a világháborúk alatt is születtek gyerekek,ha az őseink nem szültek volna, mert most épp valami vírus van a levegőben már réges rég kihalt volna az emberiség.

2020. okt. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!