Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az hogy valaki milyen könnyen...

Az hogy valaki milyen könnyen esik teherbe milyen ágon öröklődik? Anyai vagy apai?

Figyelt kérdés

Gyereket szeretnénk a parommal

Most állunk neki a baba projektnek

Anyukám könnyen teherbe esett velem de például apai nagynéném meg 3 évig próbálkoztak vele míg sikerült

Ez hoyg működik? Mitől függ hogy valaki milyen könnyen esik teherbe?



2020. okt. 10. 08:39
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Ezt nem öröklöd. Az egészségi állapototoktól (a férfié ugyanolyan mértékben számít) és az időzítés sikerén múlik.
2020. okt. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez valóban nem az öröklésen múlik. Én például az első gyerekkel nehezen, de a másodikkal könnyen estem teherbe. Nagyon sok mindentől függ, de nem az örökléstől.
2020. okt. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Anyukam velem es a tesommal is elsore teherbeesett.

En most 17 hetes vagyok es nekem is elsore sikerult.

De sztem inkabb egeszsegi allapot es szerencse kerdese.

Hajra ;)

2020. okt. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Az nem teljesen igaz, hogy semmi köze az örökléshez, ugyanis az endometriosis, PCOS és társaira való hajlam öröklődik, tehát ha vannak a családban meddőségi problémák, akkor benne van a pakliban, hogy a leszármazottakat is érinti. Mindkét oldalról, sajnos. De! Ettől még simán lehet, hogy téged egyik sem érint, és nagyon könnyen teherbeesel.


Nálunk anyukám oldalán nagyon sok a meddőségi probléma (IR főleg), apukám oldalán meg a korai petefészekkimerülés. Nekem hamar összejött, mert nincs IR-em semmi ilyesmi, azonban van arra utaló jel, hogy apukámék oldalról nálam is ki fog bukni a korai menopauza.

2020. okt. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy öröklődik-e. Anyukám 20 éves korában 1 év alatt esett teherbe, később azonnal. Apai ágon nem tudok meddőségi problémákról.

Én 30 évesen 4 évig vártam a babára (de nálunk férfi és női oldalon is volt nehezített körülmény, végül spontán sikerült), húgomnak azonnal sikerült.

2020. okt. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
34%
Ha most kezdtek hozzá akkor teljesen felesleges egyből ilyeneken gondolkodni. Szinte biztos, hogy maximum pár hónapon belül sikerül. Mert a halk többségnek így van.
2020. okt. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem öröklött. Ha anyukád megszül nyóc gyereket, de te nem vigyázol a kismedencédre, folyton felfázol, összevissza eszel, nem mozogsz és dohányzol, drogozol, elkapsz mindenkitől minden fertőzést, az nagyon leviszi az esélyeket.
2020. okt. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, lehet, hogy nem öröklődik, de nalunk anyai ágon nagyon gyorsan teherbe esik mindenki. De lehet, hogy csak az általános jó egészségi állapotot orokoljuk. (Nincs endometrozis meg ilyenek a családban)
2020. okt. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha az öröklésen múlna, akkor az első gyerekem és a második is “ugyanakkor” jött volna össze.

A valóságban viszont az első gyerek a 2.hónapban, a második a 10.hónapban jött össze. Ugyanattól az apától és változatlan egészségügyi állapotban.

2020. okt. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!