Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 16 évesen pozitív lett a...

16 évesen pozitív lett a teszt, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Fogamzásgátlón vagyok (egészségügyi okok miatt), az új levél 9.napján nem tudtam bevenni, de a leírás szerint folytattam a szedést, és mivel már másfél hete késik, teszteltem, és pozitív lett. A barátommal kb fél éve feküdtem le először, már több, mint egy éve járunk.

Mit csináljak? Lehet téves a teszt? Nem állok készen se az anyaságra, se a szülésre testileg és lelkileg sem. Apuval nincs jó viszonyom, egyedül nevel.

Nagyon meg vagyok ijedve😓


2020. nov. 8. 15:26
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Pedig a szülőt be kell vonni. Nagyon sok helyen nem lehet 18 alatt megjelenni kísérő nélkül még most se. Engem még egy labor vételtől is elhajtott egyszer a háziorvos amikor 17 voltam.

Plusz ki kell fizetni az abortuszt, ami kb. 20 ezer lehet. Ezt nem hinném, hogy könnyen megoldjátok saját zsebből.

2020. nov. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
98%

18alatt csak szülővel lehet abortusz.

Szerintem amúgy 40-50e között van árban.

Remélem csak hamis pozitív.

2020. nov. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Kérdező, először is nyugodj meg. Ami történt, megtörtént, nem tudod visszacsinálni. Szedd össze kicsit magad és állj apud elé, mert sajnos idehaza 18 év alatt muszáj a szülőket is bevonni ebbe az egész procedúrába... Minél hamarabb intézkedtek, annál előbb terhetsz vissza a megszokott életedbe. Kitartást!
2020. nov. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
98%
2-es: igazad van, drágább mint 20. Egyes források szerint 26, de más források szerint különböző kategóriákba más-más összeget kell fizetni. Tehát alapból valóban 50e körül van, de a tb miatt csak felét, egyes esetekben pedig csak 30%-át kell kifizetni.
2020. nov. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Álpozitív akkor lehet a teszt ha betegség pl. ciszta van a háttérben. Másfél hét késéssel a téves teszt esélye csekély.

Ahogy előttem írták nincs más választásod muszáj lesz megbeszélni apuddal a helyzetet. Jobb minél hamarabb, ne késlekedj. Az anyagi költségeket pedig a barátoddal felezhetitek.

2020. nov. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

Először nyugodj meg.

Majd (akár holnap,de minél hamarabb) elj apád elé és szépen mondd el neki.Majd ő elvisz orvoshoz. Egyébként igen,simán lehet,hogy csak álpozitív.

2020. nov. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

[link]


"Korlátozottan cselekvőképes (pl. 14–18 év közötti kiskorú) nő maga is kérelmezheti a terhesség megszakítását, de nyilatkozatának érvényességéhez a jogszabály a törvényes képviselőjének tudomásul vevő nyilatkozatát kívánja meg. A törvényes képviselő megjelenése a Családvédelmi Szolgálat előtt nem szükséges, elég, ha aláírja a szükséges iratot."


"Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár közleménye alapján 2011. január 1-től az abortusz térítési díja 29 710 Ft." Érdekes, eddig úgy tudtam, hogy első alkalommal ingyenes.

2020. nov. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

Ha esetleg anyagi szempontból hátrányos helyzetű a csaláod kedves kérdező van rá lehetőség édesapád jövedelemigazolás megléte mellett, hogy méltányosságra hivatkozva elengedik az összeget. Azaz nem kell fizetned az abortuszért olyen esetben nézzetek utána

De édesapád mindenképp kell ezekhet

2020. nov. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdekel mi lett a történet vége. Remélem beszéltél apukáddal. Írj, hogy mi van azóta.
2020. nov. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!