Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Változhat ennyit a TSH?

Változhat ennyit a TSH?

Figyelt kérdés

8 hónapja próbálkozunk sikertelenül. Múlt hónapban nézettünk ciklus elején egy hormonpanelt. Az egyetlen kimagasló eredmény a TSH volt. Az is a normális tartományban (3,9), de az endokrinológus javasolta, hogy nézessünk T3, T4-et is, illetve ha már vérvételre megyek, akkor legyen egy ciklus végi hormonpanel is. Most az ösztradiolom lett egy picit magas, de a TSH-m 1,5-ös. Az orvos a múltkori kiértékelésnél 1,5-2 körüli értéket említett optimálisnak a teherbeeséshez.

Hétfőn megyek a leleteimmel vissza hozzá, de most őszintén nem igazán értem mi történt. Mitől függhet a TSH változás?

Bevallom őszintén reméltem, hogy eltudunk indulni végre egy nyomon az ok keresésben. :(



2020. nov. 13. 17:49
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
Húha az tényleg bitang gyors változás a semmitől. Nekem 4.8-ról 2 alá másfél év volt. Szülés után 8.9 volt a tsh-m fél év alatt lett 2.4 persze gyógyszerrel. Sajnos nem tudom, hogy ingadozhat e magától ennyit, vagy mi az oka. A doki majd biztos ad rá magyarázatot, minden esetre 2 alatt kell legyen babához. De zárójelbe megjegyzem egy ismerősöm 3 gyereket szült 10 feletti tsh-val és semmivel nem tudták neki letornászni az értéket. Egészséges gyerekek lettek. Szóval bármi lehetséges.
2020. nov. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem értem mi a probléma. A tsh simán változik ennyit 8 hónap alatt, de a 1,5 sokkal jobb, mint a 3,9 teherbeeséshez.
2020. nov. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Változott valamiben az étrended, esetleg szedsz azóta valamilyen étrendkiegészítőt?

Nekem diéta hatására ment le 3 körüli értékről 1,7-re, kb. fél év alatt.

2020. nov. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem 8 hónap alatt csökkent neki, azóta próbálkoznak a babával. Egy hónap alatt csökkent ennyit.
2020. nov. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az sem gond, tud csökkenni, csak általában akkor okoz ez gondot más embereknek, ha komolyabb alulmüködésbe, tulmüködésbe csap át.
2020. nov. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem változott azóta az életmódom. Az orvos felkészített arra, hogyha gyógyszerrel szeretnénk lejjebb nyomni az értéket, az minimum fél év, ezért állok most teljesen értetlenül a helyzet előtt. Várandós vitamint váltottam 3 hónapja, amiben kicsit több a jód. Maximum arra tudnék gondolni, hogy ez indított el valamit, de még ehhez is viszonylag hirtelen változásnak tűnik ez, hiszen az előzőben is volt, amit már a próbálkozás előtt is szedtem.

Félre ne értsetek, nagyon boldog vagyok a jó eredménytől, csak nem tudom felfogni mi történt.

2020. nov. 13. 19:37
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem júliusban 4,3-át mértek (van már egy két éves babám) kaptam beutalót endokrinológushoz, de közben szeptemberben spontán teherbe estem, gyorsan megnézték nehogy gond legyen a terhességgel, 1,8 lett a TSH normális T3 és T4-el. Nem szedtem semmit, nem diétáztam, mert amúgy is egészségesen táplálkozom, annyi változás történt, hogy rendszeresen szedtem multivitamint és figyeltem hogy ne stresszeljek, pihenjek amikor tudok. Lehet maga a terhesség hozta helyre vagy fogalmam sincs...
2020. nov. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De jó, irigyellek! :) Bár nálam is kiderülne, hogy a baba tette rendbe, csak még nem tudok róla... :)
2020. nov. 14. 10:51
 9/10 anonim ***** válasza:
Drukkolok! :)
2020. nov. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, lehet egy a dokink, mert nekem is 6 hónapot mondott. 6 hét után tudtam kontrollra menni, ami nekem gyógyszeresen 3,3ról 1,83ra vitte le. Hogy neked ez miért és hogyan történhetett... arról elképzelésem sincs.
2020. nov. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!