Hogyan tovabb??

Figyelt kérdés
Kivancsi lennek mit gondoltok errol a covid helyzetrol. Jobban vigyaztok magatokra igy kismama kent, orvosok tudnak fogani titeket, hasonlo kerdesek merultek fel bennem amiota pozitiv tesztem lett.

2020. nov. 17. 06:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nincs fenakadás a terhesgondozásban. Sem az orvosnál, sem a védőnőnél.

Betartjuk a kötelező előírásokat mint a maszk, fokozott kézmosás, de gyermekeink mikor épp nem mezei ovis betegek ugyan úgy mennek.


Egyedül azon voltam kiakadva hétvégén, hogy jött egy nő valamilyen felmérést akart végezni, maszk minden nélkül állt a kapunkban. Mindenáron beakart jönni,hogy csak pár perc az egész. Közöltem vele, hogy ide biztosan nem fog bejönni, pláne maszk nélkül nem. Nem hiszem, hogy világjárvány idején kell végig házalni x falut x házat..

2020. nov. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Tiszta ideg voltam, nehogy a genetikai vizsgálat idejére robbanjaknle vagy keruljek karanténba. Már akkor sem fogad senki, ha szimplán lazas vagy vmiert, kovid pozitivitás sem kell hozza.
2020. nov. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Márciusban derült ki a terhességem. Akkor az első időkben csak orvoshoz és boltba jártam. Az orvosi ellátás ugyanúgy zajlott, max nem jöhetett velem kísérő a vizsgálatokra, de az túlélhető. A vérvételeken sose vártam 10 percnél többet. Terhességem végére jött vissza a vírus, a lányom nemsokára 2 hetes lesz. Orvoson kívül szinte sehova se mentem. Mindenhol maszkot hordtam és fertőtlenítettem. A kórházban is maszkban kellett lenni mindenkinek. Szülésre nem kértek covid tesztet. Nekem se és a férjemnek se.
2020. nov. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk jobb lett a terhesgondozás :D

Végre egymás mellé teszik az uh-t és a vérvétel időpontom (megyeszékhelyre járok vidékről) és 10 percnél nem kell többet várnom. Kevesebbszer kell menni a szakorvosira is:)

2020. nov. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Covid, vagy terhes pozitív? Szerintem ha nem is jobban figyel sz mint mások, de azért tartsd be a szabályokat, hordj maszkot mindenhol, sokszor fertötlenítsd a kezed, ne nyúlj az arcodhoz stb. Ennyit szerintem megér az, hogy egy egészséges kisbabád legyen. :)
2020. nov. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Bocsi, igen nem irtam oda par napja derult csak ki hogy terhes vagyok. Igen erre lettem volna kivancsi hogy a mostani helyzetben a kismamakkal mi lesz. Akkor kerhetem rendesen az idopontot nem fog vizsgalat elmaradni meg stb..?
2020. nov. 17. 08:17
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A fontos vizsgalatokkor, amik nem is halaszthatóak, igyekezz ne lebetegedni, mert akkor bukta.
2020. nov. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Faluban lakom, a legközelebbi városba járok sztk-ba uh-ra, havi vizsgálat nálunk úgy történik hogy minden hónap első hetén jön a nőgyógyász terhes tanácsadására a védőnőhöz és ott kell megjelenni, itt azért mindig sokat kell várnom.

Majdnem egy hónapba telt hogy kapjak beutalót vérvételre, mert a háziorvos a városi kórházban ügyeletes sokszor és így nem igazán lehet elérni mostanában, így az első vérvételre is most jutok csak el 16 hetesen mert már oda is időpontot kell kérni.

Szóval nálunk eléggé rossz most a helyzet ilyen téren.

2020. nov. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

En most vagyok 17 hetes. Eddig minden vizsgalat, vervetel megvolt gond nelkul. Mult heten kellett volna mennem uh ra, nem kotelezo csak az elozmenyek miatt az orvos javasolta, de a dokim kerult karantenba. Kisero nem johet be, maszk kotelezo es a fertotlenito is ott log a taskamon.


Ma megyek a kotelezo fogorvosira, holnap a haziorvoshoz mert kellenek az pecsetek a kiskonyvbe.


Amugy persze jobban figyelek. Szerencsere ho ban dolgozom, boltba is leginkabb csak a ferjem jar.

2020. nov. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én COVIDtól függetlenül magánba járok, ott minden flottul megy. Viszont ezeken a helyeken a védekezést is komolyabban veszik, így mikor nyáron az érintés nélküli hőmérő túl magasnak ítélte a hőmérsékletem, nem engedtek be (nem volt semmi bajom, csak a nagy hőben a bőröm felszíne is felhevült, de otthon a rendes - hónalj - hőmérő normális értéket mutatott).
2020. nov. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!