Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Előfordulhat,hogy menstruáció...

Előfordulhat,hogy menstruáció előtt 3 nappal teherbe esik valaki és nem viszi el a menzesz a babát?

Figyelt kérdés

Vagy ez kizárt?

Tehát pl menzesz előtt 3 nappal van pé,de közben megjön,rendes vérzéssel és a baba ott marad?


2020. nov. 19. 20:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem ez volt - elvileg -, a 27. ciklus napon foganhatott meg a fiam (csak akkor volt itthon apa a hónapban), 30. napra jött meg akkor, viszont csak 2 napig tartott a szokásos 5 helyett. Igazából nem is mondanám ezt rendes menzesznek, nem tudom, mindenesetre a fiam megmaradt, és az uh méretek alapján is igazolódott hogy nem középidoben fogant hanem 2 héttel később
2020. nov. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
96%

Az ovuláció után a kilökődött petesejt helyén kialakul a sárgatest, ami a progeszteront termeli. A progeszteron nem hagyja leválni a nyálkahártyát, a menzesz csak akkor következik be, ha a sárgatest elhal (ez kB. 11 nap!), és a progeszteron szint lecsökken.


Ha valami miatt később van az ovuláció, akkor emiatt a MENZESZ IS KÉSŐBB VAN.

Tehát ha neked általában 28 napos a ciklusod, szabályos 14. Napi ovulációval, de valami miatt az ovulációd eltolódik és csak mondjuk a 20. Napon következők be, akkor a menzeszed is ugyanúgy 6 nappal később lesz, azaz a ciklusod nem 28, hanem 34 napos lesz. Akkor is, ha nem leszel terhes.


Olyan nincs, hogy 3 nappal menzesz előtt van ovu, de megjön a vérzés rendes időben.


Amit az első tapasztalt, az simán ovulációs vérzés volt valószínűleg.

2020. nov. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
64%
Ugyanúgy jártam mint az első! Annyi, hogy nekem rendesen megjött, rengeteg vérrel, szintén csak 2napig 5helyett így 3.nap csinàltam tesztet, halvány pozitiv lett. Már itt szuszog mellettem
2020. nov. 20. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Rokonom a ciklusa első napján történt együttlétéből lett terhes, tehát már vérzett. Nagyon ritka, de előfordulhat, emberek vagyunk, nem robotok.
2020. nov. 20. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!