Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akiknek kicsi a korkülönbség...

Akiknek kicsi a korkülönbség a két gyerkőc között. Egy év körüli.. Hogy viseltétek a második terhességet ilyen hamar? Hogy bírtátok fizikálisan? Nem voltak komplikációk? Szülés könnyebb volt?

Figyelt kérdés
Attól is félek hogy a nagyobbra nem jutna elég időm a pici mellett. Nagyon imádom a kisfiam nem szeretném, hogy rosszul essen neki, hogy nem tudok rá annyi figyelmet fordítani.
2020. nov. 26. 00:52
 1/8 anonim ***** válasza:
46%

Minden szuper volt. 😊 A várandósság ugyanolyan eseménytelen volt, mint az első, még egy szédülés sem volt soha. 😄 A szülés is hasonlóan alakult, 48+ órát vajúdtam velük, de megérte.


Nekem nagyon jó alvók mindketten, így nem volt olyan, hogy ne jutott volna elég idő bármelyikükre. Nagyon jó tesók, mintha ikrek lennének. Pont egy év van köztük. 😊

2020. nov. 26. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
A lányom 14 hónapos volt, mikor ismét terhes lettem. Az elején még semmi probléma nem volt, jól viseltem a dolgot, max a fáradékonyság zavart. Aztán ahogy nőtt a pocak, a lányom meg kezdett egyre dacosabb lenne, úgy lett nehezebb a terhesség. A 32. hétben vagyok, a lányom 22 hónapos. Őszintén szólva nagyon nem könnyű. Rengeteg figyelmet igényel, még pici ahhoz, hogy megértse, kistesó lesz. Természetesen nem bántam meg, hogy ismét gyereket vállaltunk, mindenképpen szerettünk volna testvérkét, de én azt tanácsolnám, hogy legalább a nagy tesó 3 éves koráig érdemes lenne várni. Ha a lányom óvodás lenne, könnyebb lenne. Bölcsődébe nem tudom vinni, mert olyan kevés a férőhely, hogy mivel amúgy is itthon vagyok, nem vennék fel. De ha van segítség, például nagyszülők, akkor talán nekem is könnyebb lenne. Csak sajnos messze laknak.
2020. nov. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

A kérdés: "Akiknek kicsi a korkülönbség a két gyerkőc között. Egy év körüli.."



2. Valasz: "lányom 14 hónapos volt, mikor ismét terhes lettem"


Kettes te nem voltál valami jo matekbol, az a biztos de legalabb kozlesi kenyszered az van.

2020. nov. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

#2: nálatok az már tök normál, pont 2 év lesz köztük. Az már szerintem egyáltalán nem a kicsi korkülönbség kategória hanem a tök átlagos, normál.



A kérdésben írt 1 év azért egész más lehet. Eleve 2-3-4 hónappal szülés után sokaknak még mensi sincs, nemhogy újabb terhesség.


Nálunk picivel 2 év alatt és kicsivel 2 év fölött van, első és harmadik között kicsit kevesebb mint 4 év van. Szülés ugyanúgy nagyon fájt csak egyre gyorsabb volt.

2020. nov. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Nalunk forditva. Az elso gyermekemet egy delelott megszultem kb 5 ora alatt, a masodikkal meg egy napig vajudtam.. Mondjuk a masodik kicsit korabban jott meg nagy baba lett. Egyebkent nekem a masodik jobban fajt. A kitolas a masodiknal borzalmas volt.
2020. nov. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
Azt hiszem tudom mire gondol a kérdező. Én januárban szültem és rá 8 hétre ismét terhes voltam... Ilyenkor nagyon sok veszélye lehet a terhessegnek, az anya teste egyáltalán nincs egy újabb terhessegre felkeszulve,az orvosommal leultem, megbeszéltem, és kövezzetek meg, de mi nem vállaltuk. Sok indokot találtam anno hogy miért nem, ma már eléggé bánom, viszont valószínűleg s baba sem lett volna egészséges úgyhogy így jobbnak láttam.
2020. dec. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Már miért ne lett volna egészséges? Valószínűleg semmi baja nem lett volna.

Ez inkább csak ilyen ön nyugtatas.

Igazából amúgy neked nem tett volna jót. Ami a magzatnak kell azt "elveszi" a testedbol, a te egészséged kárára.


Az azért durva, hogy valaki szülés után 8 héttel már fogamzokepes. Ritkaság az ilyen.

2020. dec. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%
Az orvosom szerint nagyobb lett volna az esélye egy esetleges koraszülésnek vagy valamilyen genetikai elteresnek. Persze most nyugodtan lehet szidni a másikat meg hogy mennyire felelőtlen, szörnyű ember vagyok de szerintem egy női test nem arra van a természet által megteremtve hogy évente 2x szüljön, hanem sokkal inkább igényli a regenerálódás folyamatát egy szülés után, hogy azután ismét egy egészséges élet fejlődhessen benne... Persze valahol bánom amit tettem, sokat is gondolok rá, másrészről nem tudom visszaforditani az időt, akkor úgy láttam jónak... Egy egy éves kisfiú rengeteg időt, energiát követel, emellett a háztartás stb.... Nem lett volna segítség nélkül elég időm mindkét picire, és így legalább eggyel tudok úgy foglalkozni ahogy azt illik... Így mindenre van időnk, én se vagyok teljesen kikeszulve idegileg és ez a picinek is jót tesz. Egy boldog gyereknek, boldog anya kell! Az első időszak rettenetes lett volna egy egy evéssel és egy ujszulottel. Alapjában ellenzem az abortuszt, nem szeretem ha valaki Istent játszik de sajnos vannak esetek, ahol az adott körülmények között jobb ha nem születik még egy baba. Ami még picit negnyugtat hogy még sem agya, sem szivverese nem volt úgyhogy gyógyszeres úton történt a vetélés.. Mindenkinek a saját döntése hogy mikor vállal kistestvert, mindenhol más és más körülmények vannak, úgyhogy szerintem így ismeretlenül ne torjunk pálcát egymás feje felett!
2020. dec. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!