Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 2019 év elején szült anyukák:...

2019 év elején szült anyukák: gondolkoztok már esetleg a kistesón?

Figyelt kérdés

Mikor terveznétek belevágni? Nem féltek a kis korkülönbségtől?


Nekem 2019 január végén született a kisfiam. Már gondolkozunk a kistesón, de egy gyógyszeres kezelés miatt várnunk kell közel 6 hónapot.

Viszont az első babánk is tulajdonképpen 2.próbálkozásra összejött, tehát benne van a pakliban hogy a tesóval is így lesz. De még így is kevesebb mint 3 év lesz a korkülönbség-feltéve ha sikerül.

Tudom megvan az előnye, de érdekel mások mit gondolnak, hogy terveznek, terveznek-e egyáltalán. Ha van kedvetek írjátok meg! :)



2020. ápr. 21. 12:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Talán még beleférek. 2018 november végén szültem. Nem valószínű, hogy lesz több, mert 2 gyerekünk van, de ha mégis, akkor legalább 3 év különbséggel. A gyerekeink között 2 hónap híján 4 év van, nekünk ez így volt tökéletes.

Én sosem szerettem volna ennél kisebb korkülönbséget. Így sem volt egyszerű megértetni a 4 évessel, hogy most nem tudok per pillanat vele foglalkozni.

2020. ápr. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
2019 februári a kicsi. Fél éve várunk a tesóra, a nagyok közt 13 hónap van és ez nekünk tökéletes. Nekem 3 év már rengeteg lenne.
2020. ápr. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%

Igen, gondolkodunk. Abban azért ne legyél biztos, hogy a második gyerek is hamar összejön. Sok olyan esetről hallottam, hogy akinek az első hamar sikerült, a második nehezen. Meg fordítva is. Bárhogy alakulhat. Több okból szeretnénk kis korkülönbséget:

1. Nem akarok úgy visszamenni dolgozni, hogy pár éven belül ismét gyedre menjek

2. Így nem esek (annyira) ki a babázásból

3. Nem vagyunk fiatalok, hogy akár 3-4 évet várjunk

2020. ápr. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Utolsó, én is valahogy így gondolkozom. És persze nekem is eszembe jutott hogy a második baba nem biztos hogy ugyanolyan gyorsan összejön, de azért reménykedek benne :)
2020. ápr. 21. 13:19
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

Nekem 2019. január 28án született,és nem gondolkodok rajta, most se, később se hiszem.


Nekünk első próbálkozásra jött össze, de igen ez nem garancia hogy a második is így jönne, de nem is akarom megtudni.

2020. ápr. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
2019. január 10.-én született az első kisfiam, most április 11.-én a második. Nem egyszerű, de bízom benne hogy idővel könnyebb lesz. Nem változtatnék, akkor sem ha nehéz
2020. ápr. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
25%

Csak a korkülönbség miatt írok, bàr fél évvel korábban szültem, de nekem már meg is született a tesó🥰

Azt gondoltuk szoptatás mellett be nem állt ciklussal nehezebb lesz és max 2-2,5 évet terveztünk köztük.. de azonnal sikerült..


Tehát ennyi idő elteltével, mint te vagy éppen félidős terhes voltam


2 hónapos a kicsi..

Sokkal nehezebbre számítottam.

Szerintem ennél könnyebb később sem lenne

2020. ápr. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Tavaly április 4.én szültem. Március volt az első ciklus, hogy nem védekezünk. Elsőre nem jött ugye össze, szóval próbálkozunk tovább. Van 2 nagyobb fiam köztük 2 év van. Teljesen ideális. Őket még 1 kis házba vállaltuk. Nehéz volt 2 picivel, de megérte. Most ugye van 1 kisfiam, szeretnék neki is egy testvért akivel összenőhet. Már elköltöztünk, nagy, tágas házba. Kényelmesen elférünk, talán így a 2 kicsivel is könnyebb lesz mint annak idején.
2020. ápr. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%
Kb úgy vagyok, mint az első. 2019 januárban született a második, nem valószínű, hogy lenne harmadik, de ha igen, akkor 2022 előtt biztos nem. Annak is inkább a második felében. nekünk az első kettő közt 3,5 év van, tökéletes volt így. Magamnak dolgozom, úgyhogy munkahely nem szempont, és csak 34 körül lennék akkor is.
2020. ápr. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
69%

2019 júliusban szültem. Már szeretnénk kistesót. A kisfiam a 2.hónapban jött össze. Most február óta próbálkozunk, még semmi. Kíváncsi leszek, hogy mikor sikerül.

Kicsit félek,hogy nehéz lesz. De majd meglátjuk.

2020. ápr. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!