Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen korkülönbség van a...

Milyen korkülönbség van a gyerekeitek között? Ti hogy élitek meg, legközelebb is ennyit várnátok? (Már ha szándékos volt az időzítés)

Figyelt kérdés

Sokszor elbizonytalanodom miben bízom jobban. A kicsi vagy a nagy korkülönbségben. Számomra a kicsi egyébként 1,5-2 évet jelent, a nagy meg 4-6 évet.

Most van egy 7 hónapos gyermekem. És korábban úg terveztem, hogy ,1-1,5 éves kora körül elkezdhetnék újra próbálkozni.

De néha elbizonytalanodom mi a jobb, szerintem a férjem is pont így van ezzel. Jobb viszonylag rövid időn belül ugyanazt megélni, csunyán kifejezve “letudni”. Vagy könnyebb ha mondjuk már egy oviban középsős, felsős, ne adj’Isten kis iskolas mellé születik a baba.

Mivel a 31. Életévemben vagyok, azt hiszem tulajdonképpen mindkét variáció belefér.

Nem mintha most már el kellene döntenem..🙄



2019. aug. 13. 23:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
44%

Három és fél év. Nem volt szándékos, így alakult.

Jobb, ha kicsi a korkülönbség, hamarabb lesznek játszópajtásai egymásnak. 6-8 évnél nagyobb korkülönbségnél gyakorlatilag sosem lesznek egy szinten és úgy nőnek fel, mintha mindkettő egyke lenne.

2019. aug. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%
A 2 nagy között 13 hónap van, tervezetten. Nekünk ez nagyon bejött, úgyhogy a 3. és a 4. is másfél éven belül követték egymást. 5,4,2, fél évesek. 😊
2019. aug. 14. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
63%

7év van köztük.

3-4évet szerettünk volna max, de sajna nem akart jönni a gólya.

2019. aug. 14. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%
Kevesebb, mint 2 év van köztük. 2,5 fél múlt a nagy, 11 hónapos a kicsi. Nekünk nagyon bejött, most kezdenek el együtt játszani. Szinte észre se veszem, hogy ketten vannak Nálunk a hátulütője az volt, hogy egy álomterhesség után egy borzalmasan nehéz, problémás terhesség következett, így a nagyszülőknek (akik aktív keresők) is jócskán ki kellett venniük a részüket a segítségben. Ami szerencsére a családban természetes, de komoly szervezést igényelt, hogy a férjem, apukám és anyukám mikor és mennyi szabadságot vegyenek ki, mert konkrétan feküdnöm kellett heteket a 1,5 éves gyerek mellett. Szeretnénk harmadikat is, de jelenleg a lakásunk nem elég nagy hozzá, így mi a nagyjából 4-5 év korkülönbséget is ki fogjuk próbálni. A nővérem és köztem 4,5 év van és egymás legjobb barátnői vagyunk a nagyobb korkülönbség ellenére. Mi amúgy a kezdet kezdetén nem beszéltünk arról, hogy mekkora korkülönbséget szeretnénk a gyerekek között, attól tettük függővé, hogy a nagy milyen. Jó alvó és nyugodt baba volt, így nem volt kérdés, hogy lehet kicsi a korkülönbség. Egy barátnőm szószerint a “letudni” dolgot választotta, a szó úgymond csúnya értelmében és nagyon küszködik. Egy hisztis, rosszulalvó fiú mellé bevállaltak egy csecsemőt és baromira szenved. 2 hónapos a kislány, aki szintén nagyon rossz alvó, mellette van a 2,5 éves kisfiú, aki önmagában is problémás plussz rájött egy hatalmas mennyiségű féltékenység, az életéért küzd. A férje lassan kiveszi az idei évi összes szabadságát, mert a barátnőm nem bír a gyerekekkel. Én mondtam annó Neki, hogy önmagában is sokkal fárasztóbb 2 gyerekkel, de nyilván nem én döntöm el ezt helyettük, mert ha már otthon van letudja a tesót is... Szóval szerintem az első szempont, hogy a “nagy” milyen baba/gyerek.
2019. aug. 14. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%

Több dologtól függ, hogy kinek mi válik be.


Nekünk 4,5 és 6,5 év után jöttek a tesók.

A legnagyobb nem volt egyszerű eset, és babaként a második se. Tudtam azt is, hogy az én idegrendszerem nem bírná, ha 5-6(9) évet egyben otthon kéne lenni, se a kicsi mellé picit felállást.

Szerintem ez így jó lett. Amíg a nagy oviban, addig a kisebbre is jut kizárólagos figyelem. Mikor a nagy kezdte a sulit, akkor még otthon voltam, és sokat tudtam segìteni, tudtam hozni-vinni. Napköziben is fokozatosan maradt 4-ig.


Sajnos mi annyi rossz testvért látunk, korkülönbségtől függetlenül, hogy ilyenben nem is gondolkodtunk, hogy biztos legjobb barátok lesznek. Mindegyiknek van legjobb barátja, annak is örülök, ha átjönnek, nem zavar a gyerekzsivaj. Együtt is szoktak játszani, jól kijönnek, de azért akad vita is. Teljesen normàlis testvéri viszony.


Persze ebben benne van az is, hogy nem 30 felett született az első. 23 évesen vállaltuk a legnagyobbat, így belefért időben is, hogy nagyobb korkülönbség legyen köztük. Jobb is, mert a legkisebb gyerkőc sajnos nem jött össze olyan könnyen, és ennek részben az volt oka, hogy 35 körül már nem olyan volt a hormonháztartásom, mint 25 évesen.

2019. aug. 14. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
40%
Nálunk 4 hónap híján lesz 2 év különbség. Jelenleg úgy vagyok vele, hogy legalább idővel összenőnek. Aztán még egy testvért szeretnénk. De egyszer legyen kész az emeleti része a lakásnak. Addig jól leszünk mi, négyen
2019. aug. 14. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%
2 év van közöttük és nagyon jó így. Ha újrakezdhetném, akkor is így lenne vagy sokkal nagyobb korkülönbséggel 10 évvel mondjuk egy 3 és 4. gyerek.
2019. aug. 14. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
38%
Én mindig azt szoktam mondani,hogy a kis korkülönbség a gyereknek jó,a nagy a felnőttnek.Én doha nem tudtam volta elképzelni,hogy egy 1 éves mellé egy újszölött.Szerintem a minimum 5 év legyen meg.Én most vagyok terhes,a fiam 20 éves lesz mire megszületik a baba.Nyilván nem igy terveztem,de így alakult.
2019. aug. 14. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
9%

Ha azt akarod pajtások legyenek, együtt játszanak, akkor már most kell gyúrni a tesóra! 1-1,5 év ha van köztük, eljátszanak együtt.

Ha,több,akkor csak veszekedni fognak, N ugyanaz lesz az érdeklődési körük, a nagyot csak idegesíti a kicsi, nemm ugyan az lesz a napi rendjük.

Ha még fiú lány, akkor mindegy a korkülönbség, N játszanak együtt!

2019. aug. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
47%
2-3 évet akartunk, 2,5 lett, tökéletes! Nem akarnánk máshogy
2019. aug. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!