Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » HCG és progeszteron értekek...

HCG és progeszteron értekek az 5. héten?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Miután kiderült, itthon tesztek alapján, hogy terhes vagyok (dokihoz 2 nap múlva megyek) elrohantam vérvételere is. Az 5+0 napján az alábbiak szerint alakult: Béta HCG: 526,48 mIU/ml, progeszteron: > 127,21 nmol/l. Holnap megyek a következő HCG-re. Szerintetek ezek az értékek jók?

Köszönöm!


2020. dec. 2. 18:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jók. De minek kellett a vérvétel?
2020. dec. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
És minek akarsz ennyire korán orvoshoz menni? 2 nap múlva jó eséllyel nem fog látni semmit, vagy max valami icipici petezsákot.
2020. dec. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%

Így van, felesleges menned ilyen korán, ha csak nincsenek panaszaid ( görcsölés vagy vérzés), raersz a 8 héten menni.


A vérvételi eredmény így nem értékelhető, az a lényege hogy 2 naponta duplazodjon. Ezzel szokták kizárni a méhen kívüli terhesség esélyét. Ha megfelelő mértékben emelkedik akkor és nem stagnál, akkor a petezsák a méhen belül ágyazódott be.

5. hétnek megfelel persze, de nem ez a hcg vérvétel lényege


A progeszteron rendben van.

2020. dec. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

1,5 ev utan stimulacioval sikerult a baba. Szeptemberben kiderult, h nincs peteeresem (akkor a prog. 0.6 volt), ebben a ciklusban pedig uh kovetes utan azt mondta a doki, h nem nonek szepen a tuszoim. A pozitiv teszt ota.. bar mar elotte is nehany nappal, gorcseim vannak. Ezert megyek es voltam vervetelen is, nehogy veletlen keves legyen most is a progi szintem es emiatt menjen el a baba. A HCG szinten azert, h megnyugodjak. A dokihoz eloszor csak a 7. Heten akartam menni, de pont felszabadult nala egy hely pentekre. Tudom, tulaggodom. Csak nehez elhinni, h talan most sikerult.

2020. dec. 2. 19:44
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez esetben valóban érdemes menni!


Minden jót kívánok nektek!

2020. dec. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
Hát figyelj, ilyen magas progeszteron szinttel feleslegesen mész, mert progeszteron hiányod nincs. Viszont ha duplázódik is a HVG-d, holnapután csak 1100 körül lesz, petezsákot pedig kb. 1300-1500-as HCG-nél látnak csak. Szóval nem fog látni semmit, te pedig össze fogod magad fosni, feleslegesen. Ráadásul ha a dokid kicsit túlbuzgó fajta, majd méhen kívüli gyanúval még esetleg be is fektet.
2020. dec. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Miért ne látna?

Felritkulás pl vagy gestaciós gyűrűt is láthatja az is koraterhesség 🙂

Gratulálok kérdező! 😊

2020. dec. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, hogy vagy azóta?
2021. márc. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Már 20 hetes terhes vagyok, kislánnyal, eddig szinte minden tökéletes. :)

Viszont kiderült, hogy van egy polip a méhszájon... ez mar volt, h kivérzett, úgyhogy már 2 hete táppénzen vagyok és fekszem, biztos, ami biztos.

2021. márc. 15. 07:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!