Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tudná vki nekem ezt értelmezni...

Tudná vki nekem ezt értelmezni? Progeszteron vérvételem volt a ciklusom 23. napján. (Értékek lentebb)

Figyelt kérdés

Progeszteron 90,1 nmol/l

Follikuláris fázis 0,6-4,7 nmol/l

Ovulációs fázis 2,4-9,4 nmol/l

Luteális fázis 5,3-86 nmol/l

Posztmenopauza <2,5 nmol/l


Az orvos nem mondott semmit. Már túl vagyok 2 clostylbegit kúrán, hetente járok UH-ra és most el akar küldeni petevezeték átjárhatóságíra. Másfél éve próbálkozunk, hogy összejöjjön a kistesó, de sajna semmi. A doki kérte, hogy csináljak egy tesztet, de negatív. A mai Uh-n nem mondott semmit csak, hogy 10mm a méhnyálkahártya (amit nem igazán értek, mert a multhetin 15mm volt). Szóval, ha valaki van/volt hasonló helyzetben, értékekkel megköszönném ha megosztaná a tapasztalatát.



#vérvétel #negatív teszt #progeszteron #petevezék átjárhatósági
2015. okt. 28. 18:46
 1/2 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy ma vagyok a cilkusom 30. napján.
2015. okt. 28. 18:48
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Annyit tudok segíteni, hogy a luteális fázisban (a ciklus második fele, peteérés utáni napok) volt a vérvételed valószínűleg. (Mert gondolom, hogy a 23. napon már túl voltál a peteérésen) Tehát az 5,3 - 86 nmol/l hoz képest neked egy picit magasabb. Ha kevés a progeszteron, akkor a méhnyálkahártyán nem tud megtapadni a megtermékenyített petesejt, mert vékony és elkezd leválni (menzesz előtti barnás folyás). De így, hogy neked még magasabb is, az sem biztos, hogy jót jelent. Tapasztalatom annyi, hogy nekem a 23. napos vérvételen tartományon belül, de a felső értékhez közel volt a progeszteronom. De a ciklusaim kb 32-34 naposak, így azt beszéltük, hogy lehet, hogy korai volt, és jobb lenne a 26-27. napon megnézetni. A méhnyálkahártyám viszont egész jó lett, 9 mm aznap, amikor estére már el is kezdtem menstruálni. De az uh és a vérvétel nem egy ciklusban volt, így most várunk.

2015. okt. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!