Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A covid oltás lehet bármilyen...

A covid oltás lehet bármilyen hatással a magzatra?

Figyelt kérdés
Babát tervezünk. Sajnos már benne vagyok a korban, de ezt az évet inkább kihagytuk a vírus miatt. Közben már át is estünk rajta gond nélkül. Viszont túl sokáig már nem szeretnénk halogatni. Azonban lassan itt az oltás, ami kimondva-kimondatlanul, de kötelező lesz. Félek azonban, hogy ha terhesen kapom meg az oltást, nem lesz-e baja a babának. Átestem már több vetélésen, így nagyon félek, hogy esetleg ártana az oltás. Tesztelték egyáltalán terhes nőkön?
2020. dec. 26. 16:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Kismamáknak egyelőre nem ajánlják.
2020. dec. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

Még nem tesztelték és nem is oltanak még terhes nőket vele, se 16 éven aluli gyereket, se szoptató anyát.

Majd.

Minden oltásnál van egy protokoll, hogy milyen sorrendben tesztelnek.

2020. dec. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
63%

Nyugodjatok már meg, nem lesz kötelez, ahogy nem kötelező az influenza elleni oltás meg egy csomó egyéb oltás sem.


Már csak azért sem, mert maguk a gyártók közölték, hogy terhes nőket pl. be sem szabad oltani, mert nem végeztek elegendő vizsgálatot azzal kapcsolatban, hatással van-e a magzatra. Gondolod, majd így lesz kötelező?

2020. dec. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%
Én nem oltatom be magam, nem tartom biztonságosnak. Nem vagyok oltás ellenes, csak ebben még nem bízok, nincs rendesen letesztelve, ahhoz több év kell.
2020. dec. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
42%
Mivel nem ajánlják se terheseknek se babát akaróknak és állítólag meddőséget is okoz, így ki lehet találni..!
2020. dec. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
39%
Lehet baja a magzatnak tőle. Egyik ismerősöm influenza-ès mmr oltàst kapott vàrandòsan, ès tartòs egèszsègkàrosodasa lett a gyereknek tőle.
2020. dec. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%

6os hogy kaphatott mmr-t mikor azt 15 hósan minden gyerek megkapja kötelezően?


Amúgy nem csak a gyereknek lehet baja, elég sok tesztelő belehalt.

2020. dec. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%
Cecil is mondta, hogy ha valaki oltat, onnantól 2-3 hónapig ne tervezzen babát.
2020. dec. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
52%
7. Kik haltak bele? Forrás? (hiteles!)
2020. dec. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%
6-os vagyok, elmùlt a rubelola oltàsàsnak a hatàsa , pedig nem is öregen szült, azèrt ajànlottàk neki.
2020. dec. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!