Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen gyakran érdemes tesztel...

Milyen gyakran érdemes tesztelnem, hogy biztosra menjek?

Figyelt kérdés

Mióta volt egy nem kívánt terhességem folyamatos védekezés mellett, extrémen aggódom, hogy terhes leszek. Teszteltem is 2x ez idő alatt, és negatív lett. (Végül úgy tudtam meg, hogy korán elvetéltem.) Nagyon nem kellene még a baba, egyetemista vagyok.


Most van egy olyan "ötletem", hogy rendszeresen tesztelni fogok, ha megjön, ha nem. Milyen rendszerességgel lenne értelme statisztikailag? Én heti 1-re gondoltam, mert már a tesztben sem bízom annyira, de most járvány idején nem járkálhatok az orvoshoz sem.


Olyan írjon, aki valami statisztikai számolással, érvvel alá tudja támasztani, hogy matematikailag minek lenne értelme.


A pénz nem számít, a gyerek többe kerülne.


Nézzétek el, hogy szorongok és túlaggódom, az előzményeket tekintve próbáljatok megértőek lenni!



#vetélés #fals negatív
2020. dec. 29. 01:47
A kérdező szavazást indított:
Heti 3 vagy többször.
Heti 2.
Heti 1.
1,5 hetente.
2 hetente.
3 hetente.
4 hetente.
5 hetente.
6 hetente.
7 hetente.
25 szavazat
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
41%

Ha késik.

Beszélj nőgyógyászoddal!

2020. dec. 29. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
40%

"..az átlagos tesztek a fogantatást követő 14. napon mutatják ki a terhességet.." ( [link]


Szerintem először azt figyeld késik-e a menstruációd, és csak utána csináltass tesztet.


Ha megint teherbe esnél, fogalmam sincs mi a teendő, de szerintem keresd fel a nőgyógyászodat, ő biztosan felvilágosít téged.


Nagyon sajnálom, hogy elvetéltél. Borzalmas érzés lehetett függetlenül attól, hogy akartad-e vagy sem.

2020. dec. 29. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
83%

Milyen szempontbol "erdemes"? A teszttől nem leszel se kevésbé terhes, se terhesebb. Ha mondjuk mindennap tesztelsz, annyit nyersz, hogy a lehető legkorábban kérhetsz időpontot abortuszra. De mivel szivhangig nincs abortusz, így ennek sincs jelentősége. A 72 órásról szinten lecsúszol, ha naponta tesztelsz, akkor is.

Ha csak a magad megnyugtatása végett tennéd, azt se értem egészen, mert lehet, hogy egy másodikai együttlétből negatív a teszt 16.an, de mondjuk egy harmadikai együttlétből már pozitív 17en.

Ezt a penzt én a helyedben pszichológusra fordítanám, mert ez a fajta szorongás előbb utóbb megpecsételi a szeretkezéseiteket is. Mellette hőmérővel, nyákkal figyelheted a ciklusod, az talán kicsit megnyugtat, ha 2-3 ciklus után látod, hogy meglepően kiszámítható.

2020. dec. 29. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
66%
Havonta elég tesztelj.
2020. dec. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
6-os: a pszichológus már megvan. :)
2020. dec. 29. 07:45
 6/27 anonim ***** válasza:
49%

Havonta/ 4 hetente.


Egész már okból(szoptatás miatt nem volt ciklusom, tesója pedig jöhetett) én így csináltam, 28 naponta teszteltem kb

2020. dec. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
68%

Ha tesztelsz, attól nem leszel terhes? Vagy mit vársz, nem is értem...


Ésszerűen, megfelelően kell védekezni, akkor nem lesz baj.

Ha meg terhes leszel, akkor már hiába tesztelgetsz, attól nem megy el a baba.


Komolyan nem értem ezt a logikát.

2020. dec. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Ha időben kiderül, hogy terhes vagyok, akkor még el tudom vetetni. Ha túl későn derül ki, akkor Magyarországon erre nincs törvényes lehetőség.
2020. dec. 29. 09:15
 9/27 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem 4 hetente lenne érdemes, de ennél ami picit időigényesebb, hogy figyeled a ciklusod, lh teszttel figyeled az ovudat, hőmérőzöl, és akkor esetleg tudnád mikor van peteérésed. Elvileg ugye akkor a legvalószínűbb a teherbeesés normál körülmények között de te így védekezés mellett tudnád, hogy mikor kellene jobban odafigyelned.
2020. dec. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
24%

"A terhesség befejezéséről annak 12. hetéig dönthet az anya, amennyiben nagykorú."

"A terhességmegszakítás akkor végezhető a legbiztonságosabban, ha az utolsó menstruációt követő 6-10 héten belül történik.."

( [link]


Tehát ahogy már leírtam, érdemes először megvárni, hogy késik-e 1-2 hetet a menstruációd.


" A bonyolultság ellenére mégis jól működik a rendszer a legtöbb esetben, és a nők nemi ciklusa ideális esetben szabályosan megy végbe, 28 napig tart. A szabályos ciklustól ugyanakkor akár 5 nappal is eltérhet a menses időpontja. Amennyiben ezt meghaladja a késés, esetleg egyéb panaszt tapasztal, mindenképp érdemes áttekinteni a lehetséges okokat."

( [link]


Itt igazából az a befolyásoló tényező, hogy milyen hamar kapsz időpontot beavatkozásra. Gyakori kérdéseken már volt ilyen kérdés feltéve ( https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe.. ahol 1-3 hétre saccolták.


Tehát ha a menstruációd 4 hetet is késne, és tegyük fel 3 hetet venne igénybe az egész procedúra, akkor is benne vagy az utolsó menstruációt követő 6-10 hetes intervallumban.


Vegyél megbízhatóbb tesztet és csinálj ilyenkor kettőt. Egy teszt nem teszt.


(#2)

2020. dec. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!