Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Aki munkahelyet váltott és...

Aki munkahelyet váltott és egyből kismama lett, vagy úgy ment már mikor mondtátok el a főnöknek? Mik voltak a reakciók? Próbaidő alatt elmondtátok, vagy csak utána? Mennyi ideig dolgozatok?

Figyelt kérdés

2020. dec. 29. 16:23
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Ne légy hülye, próbaidő alatt ne mondd el, mert azzal a lendülettel ki fog rúgni.
2020. dec. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%

Hát remélhetőleg azért nem sok olyan simlis nőszemély van, aki ilyen aljas módon próbálja kiharcolni az ellátásokat magának, hogy munka nélkül gyereket csinál, majd utólag gondolkodik és megpróbálja eltitkolni a próbaidő végéig, hogy aztán bejelenthesse, hogy most ő 2-3 évre elment babácskázni....

Pont az ilyenek miatt ítélik el a normálisan nőket is.

De hogy a kérdésre is válaszoljak: nálunk volt, aki megpróbálta bejatszani, hogy próbaidő végéig titkolja, mondanom sem kell, nem jött össze, el is lett küldve.

2020. dec. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Milyen munka nélkül? Az ellátásokhoz minimum egy év folyamatos munkaviszony kell. Ha már terhesen szerzi az első munkahelyét, az édeskevés. Írta is, hogy munkahelyet VÁLTOTT, MAJD terhes lett. Szerinted mennyire életszerű, hogy jófejségből azonnal szól, vállalva a kirúgást, majd havi 25ezerből neveli a gyereket? Bocs, a családja érdeke mindenkinek előrébb van, mint a cégé.
2020. dec. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
52%
Én pont így voltam, azzal egy időben derült ki a baba, hogy felvettek dolgozni, 3 hónap volt a próbaidő, megvártam hogy leteljen és utána jelentettem be, aztán még dolgoztam 2 hónapot és táppénzre kellett mennem. Viszont én tudtam hogy oda nem akarok visszamenni dolgozni semmiképpen, szerencsére a gyerek két éves korában sikerült máshová mennem dolgozni. Ha oda akartam volna visszamenni dolgozni lehet máshogy döntöttem volna...
2020. dec. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen! Dolgoztam! Missed Abom volt, tappenzen voltam egy ideig, addif betoltottek a helyem es ujat kellett keresnem, de probalkozhatunk mar es nem akarok az uj munka miatt varni. Nem munkanelkulikent akarok munkat keresni, amint teherbe esek
2020. dec. 29. 22:11
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Munkahelyváltás VAGY eleve úgy megy oda, hogy már terhes. Nem azért a két forintért, de felelősségteljes gyerekvállalás ott kezdődik, hogy rendelkezem stabil, fix munkahellyel (ha már ennyire kell a támogatás), nem pedig munkanélküliként csinálok gyereket, aztán meg megyek és aljas módon igyekszem atbaszni a másikat, aki nyilvánvalóan hosszútávú és megbízható munkaerőt keres és aki nem utolsó sorban ebbe nem kevés időt, pénzt és energiát fektetett....

Az sem utolsó, hogy ha tudom hogy melóhelyet kell/akarok váltani, akkor nem az a legfontosabb és első számú prioritás, hogy minél előbb összejöjjön gyereket gyártsak, hisz egy új melóban még nem fix a helyed, nem tettel le semmit az asztalra, nem mehetsz el táppénzre, csak amennyit dolgoztál (és lehet első perctől instant tp-re kerülsz) és a lehető legrosszabb képet fested le magadról azzal, hogy épp hogy betanítottak, beközlöd, hogy terhes vagy, majd lelépsz 3 évre. Aztán meg megy a pislogás, hogy nem vesznek vissza meg rengeteg helyen nem szívesen vesznek fel szülőképes nőt, köszönhetően ennek a magatartásnak.....

2020. dec. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

Eszedbe ne jusson a próbaidő alatt bejelenteni.

Van bárki, aki bejelenti, hogy új munkahelyet keres, amíg nem 100%, hogy talált, és fel is veszik? Sajnos az is megtörténhet, hogy nem tudod kihordani a terhességet, és még évekig fogsz dolgozni a cégnek. Meg persze az is, és reméljük, hogy így lesz, hogy akár mind a kilenc hónapot végigdolgozod, és utána egészséges gyereket szülsz. A főnök meg keres majd helyettest, amikor ennek el jön az ideje.

2020. dec. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Istenem, és még csodálkozik valaki, hogy miért nem születik több gyerek???
2020. dec. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
87%

A kérdés helyesen: és még csodálkoznak, hogy egyre több helyen nem szívesen vesznek fel szülőképes nőket...

Gyerek ugyanis bőven születik, főleg hogy túlnépesedés van és így is csökkenteni kellene a születés számot, nem pedig növelni. Amúgy meg a magyar anyáknak bőven jó dolguk van az itthoni rendszerrel, kb sehol máshol nem divat 3 évig otthon csücsülni, csak mert szültem egy gyereket és nem is sok helyen jr ennyiféle támogatás....

2020. dec. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!