Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ki rughatnak a munkahelyemröl,...

Ki rughatnak a munkahelyemröl, táppénzen vagyok, mert végre kismama vagyok?

Figyelt kérdés
Holnap kellene aláírni az uj szerződésemet. 6 órára csökkentenék az óra számomat 8-rol. De én ezt nem akarom alá írni, mert így is kevés a táppénz , nemhogy 6 órába. Péntektöl el mentem táppénzre, mert azt tanácsolták, hogy talán így meg hadják a 8 órás munkaviszonyomat. Szerintetek? 10 éve dolgozom egyébként ezen a munkahelyen.
2011. júl. 31. 19:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%
Nem értek hozzá, de szerintem eleve nem irathatnak alá veled semmi olyasmit, amit te nem akarsz. Remélem van már kiskönyved... Én biztos bevinném és megmutatnám. Onnantól kezdve nem csinálhatnak veled semmit. Szorítok.
2011. júl. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Közös megegyezéssel mindent lehet. Ha aláírod a 6 órásat, akkor te is hozzájárulsz, mert aláírod.
2011. júl. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Ha esetleg alá írom, akkor szerintetek már az után kapnám a táppénzt? És ha mégsem írom alá, és neadj Isten elengednek, akkor táppénz jár nekem, és a baba születése után a gyed? Vagy még nem is tudom, hogy nevezik. Még nem néztem utána.


(Egyébként biztosan emlékeztek rám, én vagyok a lombikos akinek 2 nem sikerült. És most spontán még is sikerült. Tiszta rémálom ez az egész. Nehogy már jol érezezem magam. Még csak 6 hetes vagyok és még nincsen kiskönyvem.)

2011. júl. 31. 19:33
 4/15 anonim ***** válasza:
ha nincs biztosított jogviszonyod a szüléskor, akkor csak a gyes jár, a gyed nem. a táppénzt már a 6 órás után kapnád. én bevinném a kiskönyvet, akkor elvileg nem nyúlhatnak hozzád.
2011. júl. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
47%
Szia. Én nem írnám alá. Nem kötelezhetnek. Ha ki akarnának rúgni, két lehetőséged van. Az egyik, hogy megmondod babás vagy, még ha nincs is kiskönyved, nem rúghatnak ki. Vagy nem mondod meg, hogy terhes vagy és hagyod magad kirúgni. Több éves béred nyered a perrel, hogy állapotosan elbocsátottak. Erre majd sokan mondják, hogy nem etikus, de a munkáltatód tisztességes????
2011. júl. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy a munkaügyi biróságra mennék, ha még is ki rugnak. Szerintem is meg nyerném a pert. Ilyen esetben a kismamákat védik. De az is biztos, hogy Orbán apánk jol el intézett mindenkit. Már annyi uj törvény van, hogy követni sem lehet. Ki tudja most mi is vonatkozik például rám is.
2011. júl. 31. 19:53
 7/15 anonim ***** válasza:

[link]

A Munka Törvénykönyyvét nem változtatták...

2011. júl. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
47%

Igaz, én már megszültem pár hete, de nálunk is hasonló volt a szitu, csak nem munkaidoben, hanem más pontokban.


Mindegyik munkatársamnak változtatták a munkaszerződését, kivétel azoknak akik kismamák vagy huzamosabb ideig voltak/vannak táppénzen.

Én 8 hetes terhes koromtól voltam táppénzen.

Akkor még nem volt a kiskönyv a kezembe, de mégse rugtak ki. Nem csináltak semmit sem.

Szerződésemhez meg nem nyúltak hozzá, maradt minden úgy, ahogy jópár évvel ezelőtt aláírtam.

2011. júl. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Az első lépés, hogy bejelented a terhességed. Ezt követően nem változtathatnak a munkaviszonyodon, csak különösen indokolt esetben.
2011. júl. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem nagyon lettem nyugodtabb. Nagyon bízom benne, hogy ennyi év után nem tesznek ki csak ugy. Ráadásul vezető beosztásban dolgoztam végig ennél a cégnél. De ezeknél most semmi sem lehetetlen , mert sülyedő hajó a munkahejem sajnos.

2011. aug. 1. 09:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!