Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen vitamint / teát ajánlot...

Milyen vitamint / teát ajánlotok babatervezéshez?

Figyelt kérdés

A nőgyógyász annyit mondott, hogy bármelyik terhesvitamint elkezdhetem szedni.

Neten annyi mindent olvastam már, hogy ez csak pénzlehúzás és folsav+multivitamin elég. Valaki a gyógynövény teát javasolja, valaki a méhpempőt. Nem tudok eligazodni a sok eltérő infó között. Nektek mi vált be? Mi segíti leginkább a teherbeesést?



2021. jan. 4. 21:04
A kérdező szavazást indított:
Méhpempő
Cickafark és palástfű tea
Multivitamin
Terhesvitamin
Folsav
Egyik sem
Ezek kombinációja vagy valami más, lent leírom
35 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Barátcserje.
2021. jan. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Én egy ideig sima multivitamint szedtem, majd váltottam a Czeizel 1-es vitaminra, plusz külön C és D vitamint és folsavat szedtem. Egy adag méhpempőt is próbáltam, illetve folsavval együtt egy ideig mioinozitolt is szedtem (ezek vannak az Inofolicban is). Mikor teherbe estem, akkor tovább szedtem a Czeizelt, a C és D-t, valamint a folsavat.
2021. jan. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Femibion 0, Inofolik por, C-vitamin, D-vitamin, Magnézium, E-vitamin

Én ezeket szedtem és van amit most is szedek, nem csak teherbeesés miatt.

Nekem második hónapban sikerült, hogy ezektől azt nem tudom, de ártani egyik sem fog.

2021. jan. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

A folsav nem segíti a teherbeesést. A félreértés abból jön, hogy a nőgyógyász már a fogantatás előtt hangsúlyozza a fontosságát. Azért fontos már előtte is szedni a minimum 800 mcg-t, mert bizonyítottan kivéd jópár korai magzatfejlődési rendellenességet. Ha a pozitív teszttől kezded el szedni, nagy valószínűséggel pont lekésed azokat a kritikus fejlődési szakaszokat, amikben a folsav véd.

Babatervezés előttől legtöbbször folsavat, jódot és D-vitamint ajánlanak szedni az egyébként egészséges nőknek, de egyiknek sincs direkt hatása a fogamzási képességre. A folsavat az említett fejlődési rendellenességek kivédésére szedetik, a jódot és D-vitamint meg azért, mert Magyarország lakossága jellemzően D-vitamin- és jódhiányos és a jód fontos az embrió életének első pillanatától. D-ből napi 3000 NE-t szoktak javasolni, amihez magas transz arányú K2-vitamin szedése elengedhetetlen és a jó felszívódású magnézium sem árt. A D-vitamin sem konkrétan a fogamzást segíti, hanem segít jobb kondícióban tartani téged, hogy ellenállóbb legyél a környezeti hatásoknak, kórokozóknak, s ennek szerepe lehet a megtermékenyülő petesejt pesztrálásában, illetve az embrionális fejlődésben már komoly szerepet kap.

Ha lennének megtermékenyülési problémáid, akkor nagy dózisú Q10-et szoktak javasolni a petefészek erősítésére, de így első próbálkozásnál nem kell rögtön ágyúval verébre lőni.

2021. jan. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Terhes vitamin amiből a Jutavit-es ami nekem bevált vagy a Ladeevit plusz D vitamin és Magnézium
2021. jan. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha pontos a ciklusod ne igyál gyógyteákat, mert bezavarhat. Ha gyakran késik vagy hamarabb jön meg akkor barátcserje kapszula vagy cickafark peteérésig utána mensiig palástfű tea. Vitaminból szerintem a Femibion babatervezős vitaminja jó, én még kiegészíteném plusz D és C vitaminnal esetleg E vitamin.
2021. jan. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

7éve nem védekeztünk a párommal és soha nem lett baba... olvasgattam, és kipróbàltam a málnalevél ciklus első felében, utána pedig Palástfű tea kombót...🙂 13napon erős ovutesztet produkáltam ami előtte soha nem volt ilyen erős.🙂 A 12DPO-n már megjelent a teszten a várt második csík. első teázós hónapban megfogant a kislányunk aki már 22hetes a pocakomban.🙂

A Palástfű teát ittam a terhesség 13 hetéig tovább mert azt olvastam, hogy erősíti a méhet.🙂

Sok sikert!

2021. jan. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én folsavat, C- és D-vitamint szedtem, de hozzátenném, hogy sok évig semmi nem segített, valamiért nem akart összejönni. Illetve fontosnak tartom a kiegyensúlyozott, változatos étrendet.
2021. máj. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!