Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Alacsony testhőmérséklet, 2...

Alacsony testhőmérséklet, 2 pozitív teszt, lehetek terhes?

Figyelt kérdés

3 éve próbálkozunk, már 1 éve nem e körül forog a világ, "elengedtük" a témát. November 13-án jött meg utoljára, december 30-án teszteltem, pozitív lett. Azóta csináltam még egyet, pozitív. Elkövettem azt a hibát, hogy egyből olvasgattam, és egyre kevésbé hiszem, hogy terhes vagyok. A mensi elmaradásán kívül semmi tünet nem volt. Mióta pozitív tesztet észleltem, fáj a mellem, van hogy egész nap rosszul vagyok, forog a gyomrom, de nem hányok. Nem kívánok semmit, de szó szerint elmegy az étvágyam mindentől. Viszont tényleg csak azóta észlelem ezeket, hogy láttam a tesztet, így lehet csak bebeszélem magamnak.

Most a hőmérőzésről olvastam, ma reggel kíváncsiságból méregettem. Kb fél óra leforgása alatt: 36,4 36,0 35,9. Nagyon keveslem.

Fáradtságot is érzek, egész nap feküdnék, aludnék, le vagyok törve mint a bili füle, random rámjön a sírás. Itt hoztáteszem, dec 7-től home office dolgozom, hajnal 1-fél2-kor fekszem, reggel 9 és 10 óra körül kelek. (Tegnap este nem dolgoztam, reggel 6 körül keltem és hőmérőztem.)

Már van időpontom nőgyógyászhoz, de addig megőrülök!!



2021. jan. 6. 07:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát én gratulálok!


Biztos nehéz lehet ennyi idő után elhinni de pont ilyen a terhesség

Nem jön meg, és pozitív a teszt


Az összes többi egyéni

És ha nincs mivel össze hasonlítani a hődet, tehát eddig nem mérted akkor az nem számít semmit.


Szóval én boldog baba várást kívánok és várom a híreket a dokitól :)

2021. jan. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 2 pozitív teszt és terhességre utaló tünetek mellett ne a hőmérőzéssel foglalkozz, hanem örülj. Ha már az elején ilyen "paramami" leszel, mi lesz később? :) (ezt nem bántásból, tudom, milyen ez, nekem egy vetéles után volt sikeres terhességem, ami 9 hónap rettegést jelentett... próbáld meg ettől megkímélni magad!)

Jó babavárást!

2021. jan. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy rá vagyok parázva, utálom is érte magam, de még annyi minden rossz lehet. Pozitív teszt jelezhet cisztát is (mondjuk ez esetben nem tudom, mensi elmarad-e), méhen kívüli terhességet, daganatot (bár azért ennyire nem esek át a ló túloldalára, hogy daganatra gyanakodjak).

És akkor jön ez a hőmérséklet is, hogy terhesen 37 körüli az ideális, nekem meg 36 alatt van.

De amúgy nagyon jól esnek a bíztató szavaitok, köszönöm nektek. :)

2021. jan. 6. 07:37
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt a hő nem megbízható. Másrészt amúgy is rosszul csináltad. Nem méregetni kell meg félóránként, hanem ébredés után egyből, úgy, hogy nem kelsz ki és nem ülsz fel az ágyban. És egész ciklusban érdemes nézni, így semmi jelentősége nincs.
2021. jan. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a hő miatt egyáltalán ne aggódj.

Nekem december 3-án volt meg utoljára és 30-án teszteltem pozitívat. Jövő héten hétfőn megyek orvoshoz. Nekem se voltak tipikus terhességi tüneteim. A tesztjeim azóta is pozitívak. Próbálok nem aggódni, hanem csak kivárni a hétfőt és azt, hogy az orvos mit mond. :)

Kitartás! :)

Mindenképp írj majd.

2021. jan. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
4. Nem fél óránként mértem, hanem fél órán belül 3x. De az igaz, hogy nem egyből mértem, hanem voltam kint pisilni, és utána. Igazad van, hogy mivel nem rendszeresen mértem, semmit nem ér, de azért önmagában nem aggasztó, hogy 36 alatti?
2021. jan. 6. 07:49
 7/23 A kérdező kommentje:
6. persze, megírom mi volt, én is várom, hogy nálad mi a helyzet. :)
2021. jan. 6. 07:50
 8/23 A kérdező kommentje:
Vagyis 5. válaszoló, neked szántam az utolsót. :D (a 6. én voltam 😅)
2021. jan. 6. 07:51
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem, abszolút nem aggasztó :)
2021. jan. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem tudjuk, mennyi volt az alaphőd, stb., ezért ne hergeld magad a hőddel! Annak tényleg csak akkor van értelme, ha egész ciklusban követted. Már ha nem ugyanabban az időben mértem reggel, nekem akkor is mást mutatott, pláne, ha te még mozogtál is, stb.


Ha pozitív a teszt, és nem érzel semmit, teljesen oké, de még ilyen ,,megjön" érzés is normális. Én is borzasztó aggódós vagyok, nagyon átérzem, de beleestem abba a hibába, hogy itt olvasgattam, és csak még rosszabb lett. Ha 30-án pozitív volt a teszt, akkor már legalább 5 hetes vagy, de az is lehet, hogy több (mensid alapján még több is akár), jó eséllyel kell, hogy lásson valamit az orvos. Nagyon szurkolok, majd írj, hogy mit mondott a doki :)

2021. jan. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!