Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Testhőmérséklet mérésnél...

Testhőmérséklet mérésnél mikor van peteérés ha alacsony vagy magas a ho?

Figyelt kérdés
Tobb oldalt is olvastam es mind a ket verziot irtak. Na most akkor melyik az igaz?
2015. dec. 14. 07:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy akkor amikor leesik,de csak akkor volt meg ha utánna végig fent is marad a hőd.
2015. dec. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
az anatómia tanárom azt mondta felmegy 37re,és a hüvelyváladék nyúlósabb lesz az átlagosnál
2015. dec. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

[link]



Ez alapján akkor 12-en volt? Bar nem ereztem semmit

2015. dec. 14. 07:44
 4/9 A kérdező kommentje:
Na jo akkor nem en olvastam rosszul ti is azt irjatok h fel v le :D na majd kiderul :D 7-8-a korul ereztem szurkalodast de hat akkor nem esett le s fel
2015. dec. 14. 07:48
 5/9 anonim ***** válasza:
En ugy tudom, hogy akkor van, amikor a homerseklet leesik, mert masnapra mar a sargatest altal termelt progreszteron hatasara emelkedik meg a homerseklet, tehat addigra a pete mar biztosan kiszabadult.
2015. dec. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1. A leesés nem kötelező, nem mindenkinél van.

2. A hőmérsékletből csak UTÓLAG lehet meghatározni a tüszőrepedés időpontját, mert amikor a hő felmegy, akkor már repedés után vagyunk. (A repedés után kialakuló sárgatest által termelt progeszteron okozza a hő emelkedését.)

3. Akkor lehet kijelenteni, hogy megvolt a tüszőrepedés, ha a hő minimum négy napja az alaphő fölött van, lehetőleg legalább fél fokkal.


Nálad volt leesés, de még nincs a hő az alaphő fölött. Lehetséges, hogy 12-én volt repedés, de ezt csak több nap múlva lehet majd csak kijelenteni, ha ténylegesen föl is megy.

2015. dec. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

Ha a hőmérséklet tartósan megemelkedik, az azt jelenti, hogy megtörtént a peteérés. Amikor tehát a hő felugrik, az azt jelenti, hogy a megelőző 1-2 napban megtörtént a peteérés, tehát a peteérés konkrét napján még nincs megemelkedett hő, az csak utólagos.

Jellemző még, hogy konkrétan a peteéréskor 1-2 tizeddel lejjebb esik a hő az addigi alacsony alapértékhez képest is, de úgy tudom, hogy ez ugyan jellemző, de nem feltétlen törvényszerű, vagy legalábbis nem mindenki figyel fel rá.


Itt egyébként szerintem tök érthetően le van írva:

[link]


A hőmérőzés egyébként inkább arra jó, hogy az ember utólag tudja, hogy mikor volt peteérés, nem arra, hogy előre lássa. Persze sok havi tapasztalat alapján előre is lehet már jósolgatni, de inkább csak pontos ciklus esetében.


A te görbéd alapján én semmiféle következtetést nem vonnék le, ma pl. alacsonyabb a hőd, mint a ciklusod első felében volt, ez pl. nem utal arra, hogy megtörtént a peteérés, akkor tartósan fenn kellene maradnia. De persze ez az elmélet, más a gyakorlat.

2015. dec. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
OFF Attól, hogy van peteérés, még nem biztos, hogy az ovuláció is bekövetkezik. A két fogalom nem egy és ugyanaz, csak ezt sokan figyelmen kívül hagyják. ...és - többek között - ebből kifolyólag történnek a félreértelmezések...
2015. dec. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom. Akkor ne nagyon remenykedjek :(
2015. dec. 14. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!