Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fiatal férfi vagyok, legrossza...

Fiatal férfi vagyok, legrosszabb álmom, hogy meddő vagyok. Mennyire gyakori ez férfiaknál? Érdemes elmennem egy kivizsgálásra, hogy megnyugtassam magam?

Figyelt kérdés
2010. aug. 14. 20:36
 1/7 A kérdező kommentje:
U.i.: még nem volt 'éles helyzet' úgyhogy nem tudhatom...
2010. aug. 14. 20:38
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Addig fölösleges aggódnod,amíg nincs éles helyzet.Majd ha félév próbálkozás után sem sikerülne a baba,akkor érdemes tovább lépni..addig szerintem fölösleges.Ne aggódj feleslegesen.
2010. aug. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
37%

Ha ezt az elkepzelest semmi nem tamasztja ala,akkor teljesen feleslegesnek tartom,hogy kivizsgaltasd magad.Amikor mar van babaprojekt,es sok probalkozas utan sem jonne ossze a baba,akkor talan/igen,viszont akkor is csak 50%,hogy te vagy a meddo,mert ugye a parod eppugy lehet.Ezen ne stresszelj,amig nincsa ra okod,persze mindannyiunknak vannak ugymond "remalmaink",oszinten en is feltem attol hogy lehet nem jon ossze a baba,vagy problemam lehet (mert szegyen/nem szegyen,azelott soha nem voltam nogyogyasznal),de elso probalkozasra osszejott,es minden rendben.Szerintem nyugodj meg!

32 hetes kismami

2010. aug. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%

Már írtam régebben itt, hogy az én férjemnek voltak hasonló képzelgései. Náluk a családban többeknél elő is fordult,hogy nem lehetett gyerekük. Mi még a házasság előtt megbeszéltük, ha kell örökba fogadunk. Aztán jöttek szépen a gyerekek gond nélkül, nem volt semmi baj. (Nála egyébként onnan jött a képzelgés, hogy egy nap "csak kétszer tud", azt is min. 4-5 óra kihagyással.) Gyerekeink szerelemgyerekek, nem kellett görcsölni, rögtön jöttek.

Férfi meddőség egyébként lehet öröklött, vagy úgy olvastam, akár a tartós ülőmunka is okozhatja és ezer más még. Szerintem előre ne aggódj, ha nem jön össze a tervezett baba, ráérsz akkor vizsgálódni. Ha pedig még nem is próbáltad, akkor honnan tudod, hogy gond van?

2010. aug. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Remélem én is, hogy minden rendben van.


Utolsó kommentelőnek: tényleg nem tudhatom, hogy van-e bármi gond, de aggaszt, hogy nem tudom hogyan kezelném a helyzetet, ha kiderülne, hogy meddő vagyok.

2010. aug. 15. 03:17
 6/7 anonim ***** válasza:
33%
Ne gondolj erre. Tapasztalatból mondom. Én is mindig ezen rágódtam és tessék, már 4 éve próbálkozunk. Az orvosok szerint semmi akadálya. Ha elhiszem amit a gondolat teremtő erejéről mondanak csakis magam okoztam a bajt. Tessék nem gondolni rá.
2010. aug. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Úhh, nagyon sajnálom!!! De szerintem kár magadat is okolni. Az ilyen félelmeket nem akarattal választja az ember, hanem csak úgy jönnek maguktól...
2010. aug. 16. 00:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!