Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 34 napos ciklusnal tényleg...

34 napos ciklusnal tényleg nincs peteérés? Ha van hányadik napon lehet?

Figyelt kérdés
30-34 naposak a ciklusaim. Mikor lehet ovu és peteérés?
2021. jan. 24. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
14 nappal a következő vérzés előtt.
2021. jan. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

16 és a 20 nap között van az ovu attól függőben, hogy 30 vagy 35 napra jön meg

Miért ne lenne amúgy? Nekem volt 48 napos ciklusom és baba is lett ilyenből. Ovu tesztel követtem

2021. jan. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha 30-34 napos, akkor 16-20 körül lehet, de előtte pár nappal érdemes elkezdeni az ovu tesztelést. Esetleg hőmérőzéssel is figyelheted, a két módszer együtt biztosabb.
2021. jan. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló: nem mindenkinek 14 nap a luteális fázisa...


Kérdező: dehogy nincs 34 naposnál, az még egy teljesen normális ciklushossz... Nem ártana ovutesszttel belőni, mert egyénenként különbözik hogy ilyen hosszaságú ciklusban mikor ovulál az ember. Az ovu teszten rajta van mikor érdemes elkezdeni próbálkozni - a legrövidebb ciklust vedd alapul, szóval kb 14-15. naptól érdemes tesztelni naponta.

Nekem is így + hőmérőzéssel derült ki, hogy 12-11 napos luteális fázisaim vannak, előtte totálisan máskor voltunk együtt mint amikor kellett volna.

2021. jan. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

Aha. Tehát én leírtam, hogy 14 nap, amiért le kellett pontozni, a többi válaszadó, aki gyakorlatilag ugyanazt írta, csak másképp, őket nem. Értem :)


Egyébként a 14 nap az elég átlagos hossz. Nyilván vannak kivételek, mint pl. te is ezek szerint, de a nagy átlag az 14. Persze a legpontosabb, ha ovu tesztel és hőmérőzik, de ha csak számolgatni akar, akkor kiindulásnak teljesen jó a 14 nap...

2021. jan. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%

Én sem értem miért ne lehetne. 38 napnál hosszabb ciklus igényel kezelést, de az sem zárja ki az ovut. De 28 napos ciklus mellett is lehet, hogy kimarad az ovu.

Ciklushosszból kivonsz 16-ot leghamarabb akkor lehet ovu legkésőbb pedig ciklushosszból 12 mert annyi minimum a luteális szakasz.


Szóval neked 30-16 =14. Illetve 34-12=22.

14-22.nap között van valamikor ovud így, ha nem tudod neked milyen hosszú a luteális szakaszod érdemes ovu tesztet kezdeni 2 nappal korábban. Tehát a 12. Napon. És miután megtudod mennyi a luteális szakaszod, ami amúgy átlag 14-15 nap, akkor kezdhetsz később tesztelni lh teszttel. Érdemes pár hónapot megnézni.


De nagyjából itt kell legyen ovud.


Hosszú lett bocsi, de talán így érthető :)

2021. jan. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem 14-16 nap között mozog a luteális fázis hossza! Először azt kellene kideríteni, hogy van - e ovu. Lh tesztelj, és kiderül van-e ovuláció, az első negatív nap ha jól tudom az első dpo nap.
2021. jan. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ❤️
2021. jan. 24. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!