Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Rendszertelen ébredés mellett...

Rendszertelen ébredés mellett hőmérőzés?

Figyelt kérdés

Hogyan oldjátok meg a hőmérőzést, ha elég rendszertelenül ébredtek? Melyik számít helyes eredménynek?

Úgy értem,hogy oké, hogy mindig ugyanabban az időpontban kéne mérni. De, ha mondjuk ez 7 óra lenne, és én valamiért 6kor felkelek, és 1 órát fetrengek, az már nem jó.

Ha viszont magamtól ébredek 5kor mondjuk, de előtte 7kor mértem, és nem tudok visszaaludni, akkor ilyenkor mi a helyet?


Valaki méri hüvelyben?


2021. jan. 29. 09:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hagyd rá a hőmérőzést és probléma megoldva.Nem rosszból mondom de csak feszengést okoz.Nem kell ez.Elég ha Lh tesztelsz és ennyi
2021. jan. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

És az LH teszt biztosan jelzi az ovut?


Elég lenne mondjuk csak a számomra legbiztosabban ítélt napokon tesztelni?

2021. jan. 29. 10:02
 3/12 anonim ***** válasza:
Előtte kell elkezdeni 2-3 nappal és mikor majdnem + akkor együtt lenni.Mikor + akkor nyilván szintén együtt lenni mert miután + lesz kb 24-36 óra múlva lesz a tüszőrepedés.De ez csak hozzávetőleges számítás mert azt sem tudni hogy egyáltalán megreped e.Amúgy meg mikor jól esik akkor kell együtt lenni.Nem mert muszáj😉😉De még mindig megbízhatóbb mint a hőmérőzés
2021. jan. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az ovu teszt előre jelez, de nem garantálja az ovut. Tehát LH csúcs lesz, és utána 26 órán belül reped a tüsző, ha reped. Azért az esetek 99%-ban LH csúcs után van tüszőrepedés is. Pozi tesztes napon nagyon jó együtt lenni és utána még másnap van esély.

A görbe az előre nem jósol, utólag értelmezhető, mondanám, hogy azon látszik, hogy megtörtént az ovu vagy sem, de ez sem igaz. Nekem hónapokig volt szép görbém, majd uh-n kiderült nincs is peteérésem.


Szóval a kettő együtt praktikus.


Legalább 4, de inkább 6 óra alvás után már jó az eredmény. Az mindegy hogy épp korábban vagy később méred, minimum ennyi alvás után lehet mérni. Maximum magadnak jelölöd, hogy akkor korábban vagy később keltél, ettől még működhet a görbe.

2021. jan. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én csináltam a hőmérőzést hüvelyben. Nyugodtan próbáld meg, hiszen ingyen van szinte. Én se mindig ugyanakkor mértem, hanem mikor felébredtem, akkor. De így is tizedre pontosan ugyanazt mértem a ciklus első felében, aztán a hő leesése is általában egyértelmű volt peteéréskor, majd az emelkedés is, meg az is, hogy fönn maradt.


Szóval próbáld meg nyugodtan úgy, hogy mindig ébredéskor méred (esetleg írd fel azt is az egyértelműség kedvéért, hogy mikor ébredtél). Ha egyértelmű a görbe, akkor nyertél, ha nem, akkor pár hónap után majd feladod és kész. Persze ettől még a hőmérőzés továbbra is csak utólag fog tájékoztatni a peteérésről, de legalább azt biztosabban fogod tudni. Azért is, mert az LH csúcs, amit a teszt mutat, még nem feltétlenül jelenti, hogy tényleg sikeresen meg is reped a tüsző. Ha a hőd felmegy és fenn is marad, az biztosabb jel.

2021. jan. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm mindenkinek!


Na most mi nem fogamzásra használnánk inkább ezt, hanem egyelőre annak elkerülésére, aztán majd egyszer fogamzásra is. :)


Szóval, ha az ovu teszt LH csúcsot jelez, és fent is marad a hő, akkor meg is repedt a tüsző?


Ha viszont LH csúcsot jelez a teszt, és nem ment fel a hő, akkor nem repedt meg a tüsző ebben a ciklusban?

2021. jan. 30. 09:38
 7/12 anonim ***** válasza:

A hőnek 5 napon belül kell felmennie.


Fogamzás elkerülésére nem alkalmas egyik módszer sem, hiszen mire látod már késő. Pl lh csúcs előtt 5 nappal , ha együtt vagytok már lehet terhesség. És előre nem tudhatod mikor lesz lh csúcs, mi van ha két nappal hamarabb lesz? Vagy később? Tehát nem túl biztonságos módszer. Görbéből se látszik mikor lesz.

2021. jan. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Természetesen mindenképp csak a ciklus második felére, ovuláció után időzítenénk.
2021. jan. 30. 15:42
 9/12 anonim ***** válasza:
Az sem 100%, de persze jelentősen csökkenti a fogamzás esélyét. Sajnos ezek a biológiai jelek nem atombiztosak. Néha mégse akkor van a peteérés, aztán jön a meglepetés. Persze ha nektek nem gond, ha mégis becsúszik a baba, akkor lehet így. (Nekem is így lett tesóm: elvileg semmiképp nem foganhatott volna akkor, és a szüleim megkockáztatták, mivel amúgy is akartak volna kicsit később gyereket. Hát megfogant.)
2021. jan. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

De mindenhol azt olvasni, hogy a tüszőrepedés a hormonok játéka miatt jön létre. Tehát elvileg ugye a második fázisban, ha a jelek alapján volt tüszőrepedés, akkor mivel már a progeszteron szint van megemelkedve, már nem lehet tüszőrepedés. Rendkívüli tüszőrepedés pedig csak 24 órán belül lehetséges.


Szüleid is hőmérőztek, vagy naptár módszer alapján(mert azt tényleg nem mondják biztonságosnak, pont emiatt) voltak együtt?

2021. jan. 31. 10:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!