Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szoptatás mellett, menstruáció...

Szoptatás mellett, menstruáció nélkül teherbeesés?

Figyelt kérdés

Most lesz 6 hós a babánk, és szeretnénk már a következő babát is. Igény szerint szoptatok, de már kóstoltatunk. Éjszaka nem kel szopizni, így kb este 8-9-től reggel 6-7-ig kimarad a szoptatás, ezáltal az egyébként sem megbízható "szoptatás mint fogamzásgátlás" dolog nálunk már nincs. Ellenben a menstruációm se tért vissza, csak havonta egyszer, kb 28-30 naponta pici barnázás van, és néha érzem a számított peteérzés környékén az egyik oldali szúrkálást. Tesztet nem csináltam, de a tünetekből gyanítom, hogy peteérésem szokott lenni.

A fő kérdésem az az, hogy volt-e valaki, akinek a menstruáció visszatérése nélkül, aktív szoptatás mellett sikerült a kistesó? A másik, hogy ilyenkor mi az utolsó menstruáció dátuma? Honnan számolják a magzat korát és a várható szülés idejét? UH alapján, a méretekből?


Köszönöm szépen!



2021. febr. 1. 11:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk szoptatás elhagyása után 3 honappal fogant csak meg, pedig kb 10 hós korától próbálkoztunk (16hós volt, mikor terhes lettem, el is vetéltem, de ez más történet).

Pedig csak este 2x cicizett, nappal egyáltalan nem.


Barátnőmék nem akartak babát, nem volt egyáltalan havija. 1x szexeltek védekezés nélkül, egyből baba lett. Aktívan szoptatott, 8hós volt a lánya mikor terhes lett. Neki a baba méretéből számoltak ki a korát. 8hetes volt mikor orvoshoz ment vele.

2021. febr. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Amikor elkezdett mennyiséget enni, akkor volt egy 1 napos vérzésem...


Utána 2 hónappal pedig 2-3 hét elhagyott védekezés után már pozi lett a teszt..

2021. febr. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!