Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » GAL Vitamint szed vagy szedett...

GAL Vitamint szed vagy szedett már valaki? Kinek milyen tapasztalatai vannak?

Figyelt kérdés

2021. febr. 2. 13:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Szerintem rendben van a készítmény.
2021. febr. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

En is azt szedem a terhesseg eleje ota. Az elso 20 hetben naponta, aztan csak 2 naponta. Mellette meg plusz C es D vitamint szedtem es magneziumot. Sokat olvastam rola, azok alapjan az egyik legjobb terhes vitamin.

Meg annyit fuznek hozza, hogy ettol fuggetlenul az elso 20 hetben hanyingerem volt tole, de mas kismamak mas terhes vitaminoktol ugyanugy rosszul voltak, ugyhogy nem valtottam. Ja es neon szinu lesz tole a pisi a B vitamin miatt, en eloszor kicsit megijedtem mert nem ertettem :D 36hkm

2021. febr. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

@2

Úgy tudom egy egy optimálisan kiegyensúlyozott készítmény, így, ha szedsz hozzá pl plusz D (gondolom, D3) vitamint, akkor nem csak magnéziumot, de K2 -t is nagyon fontos pluszban szedni. Felteszem, utánajártál, hogy mi okból (ráadásul a K2-t tényleg csak alig-alig tartalmaznak a mai élelmiszerek, így azt tényleg csak így tudod bejuttatni a szükséges mennyiségben).

2021. febr. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

jav.:

- "egy egy optimálisan" helyett "ez egy optimálisan"

- "ráadásul a K2-t" helyett "ráadásul K2-t"

2021. febr. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer szedtem még fogantatás előtt, viszont azután hosszas utánajárással összeválogattam egy olyan vitaminkoktélt, amit a várandósság alatt csak egy-két dologgal egészítettem ki, így nem váltottam várandósvitaminra. De ha várandósvitamint szednék, csak a GAL lenne, szerintem nagyon átgondolt vitamin az alapján, amit az elmúlt években a témában összeolvastam. Az összes termékük eléggé top kategória, pl. a koktélomban a K-vitamin GAL-os.
2021. febr. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
34%

Én 4 teljes hónapja szedem a multivitaminokat (előtte a pluszt is) és a K2+D3-at is, és mégis a körmeimen fehér kis minták jelentek meg, amik eddig nem voltak. Ezek pedig vitaminhiányra utalnak.

Elgondolkoztam, hogy ki állítja (hiteles véleményt olvasnék), hogy annyira jók ezek a termékeket? Egy vagyont költök olyan termékekre, amik miatt lehet, hogy vitaminhiányom lett?...

2023. aug. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

1, 3 és 4 -es vagyok.


@6, Érdekes, amit írsz, én pont az inverzét tapasztalom: akkor, illetve azóta nincsenek azok a kis fehér részek a körmeimen, amikor/ amióta szedem a készítményt.


Egy olyan komplex rendszerben, mint az emberi test, hozzávéve a környezettel való hihetetlenül összetett kölcsönhatásokat meg a te aktuális peremfeltételeidet, nem biztos, hogy egy adott tünetet kizárólag egy adott ok (vagy egy adott "ok-együttes") idézhet csak elő, így az, hogy azt látod a körmeiden, amit nem feltétlenül a készítmény hibája....


....és persze igaz ez "visszafelé" is, azaz a készítmény szedésekor a "kis fehérek" eltűnése nem feltétlen jelzik annak hatékonyságát.


A magánvéleményem az, hogy nagyon is hatásosak a GAL termékek, azonban csínján kell bánni az ilyen - nem tudományos vizsgálatra épülő - megállapításokkal, mert - teszem azt - mi van, ha nálam például extrém erősen működik a placebó hatás?

2023. aug. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nyilván vitaminnal nem lehet kompenzálni az életmódbeli jellegzetességeket, beleértve az érzelmi hátteret, környezetet is, pl.stressz, légszennyezés, táplálkozás, testmozgás, párkapcsolati konfliktusok stb. Lehet, hogy valaki azzal, hogy sokat költ egy étrendkiegészítőre és bízik a hatékonyságában, elkényelmesedik és kevésbé ügyel arra, hogy pl.jól étkezzen vagy odafigyeljen az egyéb szükségleteire. De az is bizonyított tény (Greger doki könyveiben olvashatók a konkrét kutatások hivatkozásai), hogy sok esetben a növények hasznos összetevői izolálva elveszítik hatásukat, nem hozzák ugyanazt a hatást, mint a növény. Ez a vitaminok, antioxidánsok fogyasztóinak rossz hír. Ennyiben minimálisan jobb a GAL, hogy próbálják kicsivel természetesebb formában csomagolni a hatóanyagaikat. De nyilván az még így is távol áll a növénytől önmagától. A GAL sem csodaszer, senki nem állította, hogy az örök élet vize. Egyszerűen csak nagyságrendekkel jobb azoknál - a piacot elárasztó - készítményeknél, amelyek viszont tényleg hivatalosan is haszontalanok, mert pl.egymás felszívódását akadályozó anyagokkal vagy rosszul felszívódó vegyületekkel vannak tele.

A köröm kinézete és egy étrendkiegészítő között kitenni az egyenlőségjelet színtiszta babona. Kicsit le kéne higgadni, s ahelyett, hogy minden galos kérdéshez bemásolod ugyanazt, távolabbról nézni a problémád: volt az életedben mostanában váratlan esemény, stressz, változott-e a lakhelyed, munkád, emberi kapcsolataid, nincs-e valami belgyógyászati problémád, az áremelkedések ellenére is jól el tudod magad látni, nem kell lemondanod szükségletekről, jó minőségű élelmiszerekről, kedvtelésekről stb.?

2023. aug. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

7-es:

Az életem nem változott, kivéve az, hogy vitamint váltottam és évekig nem voltak fehér kis pöttyök a körmömön, kivéve most, 1-2 hónapja. Esetleg a K2+D3 külön szedése lehet még ok, erre gondolok, amit csepegtetek étkezés után a számba. Lehetséges, hogy nem szívódik így fel? Próbálok figyelni, hogy 1 óráig ne igyak utána. Sajnos étkezéskor ételre csepegtetés nálam nem működik, mert egyszerűen ez a rutin nincs meg. :)

Annyi pozitív hatás talán van: hogy néha érzek 1-2 fél napos betegséget, amit szépen átvészelek, nem voltam igazából beteg, ellentétben a tavalyi évemmel, ami kegyetlen volt. Többször elkaptam a Covidot, kb. 6-szor voltam elég komolyan beteg. (Lehet, hogy kialakult az immunitás is, ki tudja.)


8-as:

Le kéne higgadni? Te vagy ingerült, nem én. Nálam felvetődött egy teljesen jogos kérdés, megfelelő-e a túlhájpolt vitamin? (Mint írtam, nincs változás az életemben, max. pozitív, mert jobb munkám lett, többet keresek, és megtudom venni a sokkal jobb minőségű termékeket, mint eddig.) Talán érdekeltséged van, hogy ennyire véded a GAL-t? Miért fáj az neked, ha beírom a témában 2 helyre is ugyanazt, hátha kialakul egy beszélgetés máshol, és talán még tapasztalatokat és normális válaszokat is kapok? Érdekelne valódi kutatás, mérés, bizonyíték, és nem az önreklámozásra gondolok a cégnek. Elhiszem, ha jók a termékeik, ezért is veszem, de most figyelem magam, és bevallom, elbizonytalanodtam, valóban úgy hatnak-e?...

2023. aug. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Lehetséges, hogy nem szívódik így fel? Próbálok figyelni, hogy 1 óráig ne igyak utána. Sajnos étkezéskor ételre csepegtetés nálam nem működik, mert egyszerűen ez a rutin nincs meg. :)"


Ilyesmikkel egyáltalán nem foglalkozom. Annyira figyelek, hogy evés után toljam be a dolgokat. A K2 D3 -at én is simán csak a nyelvemre csepegtetem, majd lenyelem és rendszerint iszom is utána (miért ne? (ezt a részét nem is értem, miért nem iszol utána)).


Még arra figyelek, hogy küldjek be magnéziumot is (pláne mert rengeteget izzadok a napi testgyakorlásom közben (oly sokat, hogy az így távozó magnézium - illetve annak hiánya - régebben komoly izomgörcsöket okozott)). Erre azért van szükség, mert a D3 úgy tud - úgynevezett - aktív D vitaminná alakulni odabent, ha jelen van magnézium is (megfelelő mennyiségben).


A magnézium kapcsán meg külön megemlítendő, hogy a magnézium - oxidnak kb 5% - a szívódik csak fel, így olyat érdemes szedni, ami más "kötésben" van (pl.: -citrát, -laktát).

2023. aug. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!