Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki nem szedett semmilyen...

Aki nem szedett semmilyen terhesvitamint/vitamint várandósság alatt, leírná a tapasztalatait?

Figyelt kérdés

Miért döntöttetek úgy, hogy nem szedtek semmit? Egészségesek voltatok így is? A babával is minden rendben volt?


Azok is írjanak, akik eleinte úgy gondolták, hogy nem fognak szedni semmit, de aztán a rossz tapaszalatok miatt meggodolták magukat.



2016. jún. 10. 13:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Első alkalommal kérdeztem a nődokit, mit ajánl, mi a véleménye, melyiket.

Azt mondta, ha egészségesen/változatosan eszem, akkor szerinte felesleges.

Végül a férjem rábeszélt, 2 hét alatt kétfélét szedtem, mindet kihánytam, így nem próbálkoztam tovább.Inkább nem szedtem semmilyet. Néha megittam egy multivitamin pezsgőtablettát, de ezt terhességtől függetlenül is szoktam.

A terhesség alatt végig tele voltam energiával, semmi bajom nem volt, soha nem görcsöltem. Az utolsó hónapban eléggé vizesedtem.

A baba szerencsére makk egészséges, vele is végig minden rendben volt.

A 7. hónaptól kellett vasat szednem.

2016. jún. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosom is arra szavazott, hogy kiegyensúlyozott táplálkozással mindent be tudok vinni (kivéve folsav). Így csak folsavat szedtem.


De ha belegondolsz, a magzat parazitaként működik. Mindent elszív az anyai szervezetből, így neki biztosan nem lesz hiánybetegsége, maximum az anyának.


A gyerek egészségesen, időre, megfelelő méretekkel jött a világra. Utána vasat kellett szednem, mert elég sok vért vesztettem szülés közben a túl ragaszkodó méhlepény miatt.

2016. jún. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte probaltam ketfelet de kihanytam.Ugyh egeszseges taplalkozassal es csak folsavval sikerult egy 3100gos babat 38.hetre es egy 3.5kg-os gyerkocot 40.hetre osszehozni.A terhesvitaminrol ugy tudom h nagyobb lesz a baba tole,en ettol is szakadtam szet,ugyh emiatt is meggyozo h 3.nal sem fogok szedni.Lehet hulyeseg de en tartok tole h nagy baba lenne.
2016. jún. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Még csak 20 hetes vagyok de a folsavon kívűl semmit sem szedtem és most sem szedek semmit. Eddig nincs semmilyen panaszom. A baba jól van, jól fejlődik és a súlya is megfelelő. Szerintem egészségesen kell taplalkozni, sok folyadékot inni és a baba elveszi, ami neki kell. Az orvosom se ajánlotta a terhesvitaminokat.
2016. jún. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Snorri ***** válasza:
Én szedtem az elsővel, de most tuti nem fogok ha összejön. Akkor is csak 12. hétig szedtem, sok kiló feljött. Én most próbálom természetesebben megtámogatni a szervezetem. Zöldárpa por, lenmagolaj. Pluszba csak folsav, magnézium, esetleg jód.
2016. jún. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! 13. hétig szedtem a femibiont, azóta semmit. Sok zöldség, gyümölcs, tejtermék. A baba tankönyvi méretű. A 2. trimeszteri verkepem tökéletes lett. Még vashianyom sincs. 😊
2016. jún. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy az orvosom mondta, hogy ha hiányom lenne valamiből, az a vérvételnél úgyis kiderül. Arra pedig célzottan lehet szedni adott készítményt. De minden vérképem tökéletes volt, így nem volt rá szükség.


Egyébként anyukám 1944-ben született, zsidó anyától. Gondolom nem kell részleteznem, hogy a terhesség alatt nem hogy terhesvitaminhoz nem jutott a nagymamám, hanem alapvető élelmiszerekhez sem. Óvóhelyen rettegett, pocsolyából ivott, minimális élelemhez jutott.

Anyukám egészségesen született és a mai napig nincs komolyabb egészségügyi problémája. (Néha fáj a dereka, de 70 felett ez nem annyira meglepő.)

2016. jún. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem szedtem kifejezetten terhes vitamint!

Pezsgőtablettáztam. A doki szerint elég bőven..

Elején 14.hétig folsav-vas, onnantól magnézium, C-vitamint, és kálciumot ittam. Amibe volt kis d-vitamin is ennyi.


Miért döntöttem így? Hát igazából egy egészséges fiatal, energikus nőnek tartom magam... Minek szedtem volna? Marha változatosan étkezek, rengeteg gyümit ettem. Sokat ittam. )Bár pont terhesség alatt úgy elundorodtam a zöldségektől:)) Elötte imádtam. Nyersen, főzve, sütve mindegy volt:)

22 évesen estem teherbe.. 23 évesen született meg a kislányom. Teljesen jó problémamentes terhességem volt. Imádtam..:) 40 hetesen szültem, komplikációmentes szülésem volt:) 2 perc kitolási szakasszal amire büszke vagyok így első babásként:)

Ja és a vérképem teljesen tökéletes volt végig! Még vashiányom semmim nem volt!!

2016. jún. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én eleinte szedtem folsavat + terhes vitamint, de abban túl sok volt nekem a vas és gondjaim voltak a wc-n a széklettel...mivel napokig szenvedtem tőle, úgy gondoltam az a babának se tesz jót,ha én szenvedek. Azóta csak magnéziumot szedek (a folsavra az elején van szükség). Minden eredményem teljesen jó, kishölgy is aktív odabent és szépen nődögél :)

34 hkm

2016. jún. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!