Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi az esélye hogy létrejön...

Mennyi az esélye hogy létrejön a megtermékenyítés?

Figyelt kérdés

Tudtommal a spermiumok 2-3 max 5 napig életképesek a női testben.

Ha az ovuláció és a termékenyebb időszakok nem következnek be addig, akkor valószínűleg nemtörténik megtermékenyítés sem?

( vagy ez függ előváladéktól illetve “rendes” beleélvezésnél?)



2021. febr. 6. 11:58
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Ha nincs ovulacio, akkor nincs peteeres sem. Akkor megis hogy no istenbe tudnal teherbe esni?
2021. febr. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ugyértettem, hogyha esetleg a spermiumok “jelenléte” közben addig a pár napig még nem kövekezik be maga az ovuláció akkor elhalnak és nem lesz terhesség.

Főként tudtommal az ovulàcio előtti pár napban, aznap és az utàna való napokon érdemes probálkozni annak, aki babát szeretne.

2021. febr. 6. 12:20
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ovulációt nem tudod kiszámolni, UH követéssel tudhatod, illetve hőmérőzés és LH teszt, illetve a tested figyelése segíthet. Ha nincs életképes spermium nyilván nem lesz terhesség, de ha minden adott is kb. 20-25% a valószínűsége egy cikluson belül.

Extrém esetekben menstruáció alatt, előváladéktól, és akár fogamzásgátló helyes használata mellett stb. is lehet terhesség.

2021. febr. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Azt tudom hogy pontos kiszámítás szinte lehetetlen, használok naptárat de hát azis tud tévedni pár nappal.

De köszönöm szépen a hasznos választ!

2021. febr. 6. 12:45
 5/10 anonim ***** válasza:
33%
50%. Vagy teherbe esel, vagy nem.
2021. febr. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy nezed a naptarat, semmit nem jelent, ez nem egy biztos modszer. Mert hiaba gondolod, hogy kb mikor van, ha pont akkor csuszik, nyilvan csak utolag veszed eszre, amikor mar kesni is fog a menstruaciod. (Ha csuszik a peteeres, csuszik a mensi is altalaban).

Ha nem akarsz gyereket, vedekezz normalisan, ennyire egyszeru a dolog.

Az elovaladek nem minden esetben, de tartalmazhat spermiumot, ezt pedig nem tudod kivedeni. Csak ismetelni tudom magam, ha nem akarsz gyereket, vedekezel, es nem megszakitasos modon. Megszakitas tartos kapcsolatban maximum akkor johet szoba, ha nem lenne problema, ha becsuszna a gyerek. Talan. Bar ezzel se ertek egyet, mert most valaki vagy akar gyereket, vagy nem, es ha becsuszik, siman kiderulhet, hogy ja, amugy megse annyira alkalmas az idozites.

2021. febr. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
8%
Az elovaladekban nincs sperma. Az egy egy olyan kemiai anyag ami a hugycso savas kozegét semlegesiti, hogy a spermak ne haljanak el mar a kijovetel elott.
2021. febr. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ha (02.03.) volt aktus de max előváladékon belüli spermiumok és az ovu kb ( 02.12.) környékén lenne/volt , akkor valószínűleg elhalnak a spermiumok?
2021. febr. 15. 10:22
 9/10 anonim válasza:

Igen elhalnak. 3.án előváladék volt, de neked 12.e körül az ovu akkor szinte esélytelen hogy osszetalakozzanak.


Számold ki kérdező. Ez 9 nap. Mégha normális beleélvezés lett volna akkor sincs esély teherbe esni.

2021. febr. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

igen tudom csak gondolkodtam mivan ha nem 12 körül volt, de általában a ciklusaim 30-31 naposak és többféle naptárat megnéztem és a többség legalább az aktustól 1 héttel későbbi ovut mutatott, csak valamennyire megnyugvás ezt mástól is hallani.

( naptáram szerint eleve alacsony esélye volt a terhességnek,illetve még ez a nap a termékenységi ablakba se tartozott bele)

2021. febr. 17. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!