Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetséges-e teherbeesni az...

Lehetséges-e teherbeesni az esemény utáni tabletta bevétele után, (72 órás tabletta) védekezés nélküli szex által?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy mekkora a teherbeesés esélye a tabletta bevétele után ha valaki védekezés nélkül él nemi életet?


A "megjelenő vérzés" alatt is, ami a tabletta bevétele után alakul ki, lehetővé teszi az utólagos teherbeesést az adott hónapban?


Sokat olvasgattam erről a dologról, viszont arra a dologra senki se tért ki. Mi van akkor, ha az adott pár meggondolja magát és mégis úgy dönt, hogy szeretnének gyermeket vállalni és elhamarkodottan döntöttek, vagy éppen megijedtek, mikor a tablettát felíratták.Erről még soha senki sem írt.

Nektek mi a véleményetek erről?


(Mielőtt támadás érne, ez csak kíváncsiság!:))



2021. febr. 11. 15:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel ez nem cukorka, ha valaki babát szeretne nem fogja bevenni. Ha meg bevette nem akar babát és védekezik. Szerintem maga a gondolatmenet hibás. Ráadásul hónapokig megborítja a hormonháztartást. Az meg felelőtlenség, ha utána egyből védekezés nélkül vannak együtt a sok sok hormongond miatt, ha véletlen lenne utána egy terhesség nem biztos, hogy egészséges lenne. De ez csak az én véleményem.


Azért akiben felmerül a gyerekvállalás gondolata az nem fog esemény utáni tabi után rohanni egy baleset miatt. Na meg nem a tabi után jut eszébe, hogy na a fene vigye ám legyen gyerek utcu neki.

2021. febr. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagy akarnak gyereket vagy nem. Ezt nem lehet pár óra alatt eldönteni
2021. febr. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Feltettem ezt a kérdést egy online orvosnak is. Kíváncsian várom mi lesz az eredménye.


Igazából azért kérdezem, mert az emberek az ijedelemben, hozhatnak hirtelen döntéseket. Viszont lehet maga az esemény elindít bennük egy érzést, ami miatt meggondolhatják magukat.

2021. febr. 11. 16:25
 4/7 A kérdező kommentje:
Miből gondolod, hogy nem lenne egészséges a gyermek? Elvileg csak arra az egy alkalomra szól a tabletta. Hosszú távú, ártalmas mellékhatásának nem szabadna lennie és elvileg a megfogant babának se árthat.
2021. febr. 11. 16:29
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az igaz, hogy a babára nem ártalmas, rosszul fogalmaztam.

Mivel nagy adag hormon sokaknak akár a következő 3 hónapra hazavágja a hormonháztartását. Tehát igazábol a terhességre nézve lehet gond pl korai vetélés. Gyakran utána mondjuk peteérés sincs. Erre gondoltam.

2021. febr. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz a gyereknek, ha ez a kérdés...
2021. febr. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szerintem ettől függetlenül próbálkozhatnak. Ha meg nem áll fenn a terhesség és nem jönne meg a várt menstruáció, a nőgyógyász arra is tudná a megoldást.

Ahogy olvastam a tabletta tájékoztatóját a tabletta csak az akkori beágyazódást gátolja meg, a tabletta után ugyan úgy lehetséges a terhesség, ha nem védekeznek.

2021. febr. 11. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!