Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Folsav miatt neon sárgás,...

Folsav miatt neon sárgás, zöldes vizelet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A mai nap folyamán elkezdtem szedni a folsavat és most este vettem észre, hogy más színű lett a vizeletem(neon sárgás, zöldes színű).

Lehet a folsav miatt? Eléggé megijedtem most.

(amit még szedek az C, D vitamin, valamint kollagén de ezeket már hónapok óta és soha nem volt semmi gond).



2021. febr. 24. 23:07
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Valszeg igen, nekem a vitaminomból rikító citromsárga szokott lenni a sok C-vitamin miatt
2021. febr. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
A c vitamin miatt jellemzőbb.
2021. febr. 25. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A vitaminoktól lehet.
2021. febr. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
A B-vitamincsoport egyes elemei színezik el a vizeletet neonzöldre, de pont a folsavra (B9) ez nem olyan jellemző. Nem lehet, hogy más B-vitamin is van a készítményben?
2021. febr. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A kollagén, amit szedek tartalmaz B3, B2 és B7 vitamint
2021. febr. 25. 10:11
 6/8 anonim ***** válasza:
62%
C-vitamin miatt van.
2021. febr. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%

Leginkább a riboflavin (B2) mellékhatása a neonsárga vizelet. A (nagy dózisú) C-vitaminé sötét sárga, narancssárga lenne.

[link]

[link]

2021. febr. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! 😊
2021. febr. 25. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!