Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan lehetséges a folyamatos...

Hogyan lehetséges a folyamatos sikertelen teherbe esés kudarcát atelni?

Figyelt kérdés
2 éve próbálkozunk a ferjemmel, de semmi. Orvosnal is voltam, kisebb műtétet csinált de így se történt semmi. A ferjem occseeknel már a 3. baba születik és anyósom folyamatosan ezzel hergel hogy jajj majd ha nálunk is lesz... jajj mikor lesz már nálunk is... jajj ha tudnád milyen jó érzés szülőnek lenni.... jajj az xy Katieknal se sikerült soha a baba... minden héten az orrom alá dugja a baba fotókat... Mar annyira kezdek magam alatt lenni :( 33N
2021. márc. 9. 08:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Én szemrebbenés nélkül megszakítanám anyóssal a kapcsolatot...

Mi 1 évig próbálkoztunk, mire terhes lettem. 6.héten megállt a fejlődésben, műtét... utána ujra terhes lettem, üres petezsák...

Majd most, 2év 1 honap után estem teherbe. Eddig minden jónak tűnik, 10.héten járok.

Szóval nem kell feladni, magadba roskadni. Élni kell az életet, és az ilyen negativ személyeket kizárni belőle.

2021. márc. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%
2 év után, pláne 33 évesen már nem a csodára kell várni, hanem lombikra menni.
2021. márc. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Nem könnyű az biztos.

Inszeminaciót próbáltátok már? Utolsó kicsit nyers, de igaza van.

Ugyanebben vagyok.

2021. márc. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Férjed is volt kivizsgáláson? Sokszor a férfiak oldalán van a gond. Először is ki kell zárni minden lehetséges problémát, ha meg valamilyen akad, akkor azt kiküszöbölni (amennyire lehetséges).

Nem mindenki veszi ezt úgy, hogy jó, menjünk lombikra, azért ez nem olyan egyszerű, meg a nőknek kell alávetni magukat mindenféle hormonkezelésnek, stressznek, miegymásnak. Nem vagyok ellene, de pl. számomra a lombik egy utolsó megoldás (meg amúgy az sem 100%, hogy sikerül), és kizárólag egy olyan teljes körű vizsgálat után, ami minden lehetséges okot kizár.

Anyósnak meg szépen elmagaráznám, hogy vagy abbahagyja ezeket a szövegeket, vagy nem megyek hozzá többet, és kész. Nem kell veszekedni, de egyértelműen a tudtára kell adni, hogy téged ez bánt.

2021. márc. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

3-as vagyok. Tudom, hogy a lombik nem egyszerű dolog, de 33 évesen egy nőnek sajnos màr nem fér bele, hogy várjon, mert pikkpakk mennek a hónapok.


Be kell jelentkezni egy meddőségi központba, ott komolyabb vizsgálatokat csinálnak, talán elég egy inszemináció, de ha nem, akkor legalább halad már a dolog, mert maga a lombik sem 2-3 hónapos program. Ha most kezdi, lehet, hogy csak egy év múlva jut el oda, és már 34 éves lesz.


Akkor mire vár? Két év után már huszonévesen is orvoshoz mennék, nemhogy 30 felett.

2021. márc. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Imszeminaciom volt már. Elvileg a ferjemmel mimden rendben. Nekem csak az egyik petefeszkem működik sajnos. De a 2 év próbálkozás így is nagyon sok idő. Lehetséges hogy anyós idegesitese is közre játszik ebben? Minden héten felidegesit...
2021. márc. 9. 09:24
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehetséges...
2021. márc. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
41%

Kérdező, nem válaszolsz? Miért nem mész lombikra?


Nem, anyós idegesítése nem játszhat közre, ha ennyi stressz gátolná a teherbeesést, senkinek nem lenne gyereke.

2021. márc. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérd meg a férjed, hogy állítsa le az anyját. Ha vagytok olyan viszonyban te is megkérheted, hogy ne emlegesse ezt a témát, mert így is nehezen viseled. (Az én anyósommal a férjem beszélt, utána nem mondogatott ilyeneket, csak föl kellett hívni rá a figyelmét, tényleg nagyon rendes volt utána.)

Az állandó stressz nehezíti a teherbeesést (de nem lehetetleníti el!), de nemcsak erről van szó, hanem a te ép eszedről is, nem szabad hogy erre rámenjen az életed, hogy boldogtalan legyél, és ehhez kell az is, hogy ne emlegessenek folyton olyasmit, amitől rosszul érzed magad.

Ha nagyon kivagy, hívd fel az Emma vonalat, hátha jólesik velük beszélgetni.

2021. márc. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek! Nem voltam még lombikon, valamiért mindig azt hittem hogy fog természetes úton is sikerülni, de sajnos egyre nagyobb az esély a lombikra. Viszont rengeteg stressz forrást jelent nekem a ferjem csaladja es attól tartok hogy osszefuggesben lehet a bajommal.
2021. márc. 9. 10:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!