Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » IR, PCOS, trombózis hajlam...

IR, PCOS, trombózis hajlam stb vizsgálat, ha teherbe esek? Bővebben lent...

Figyelt kérdés

2,5 év próbálkozás és 2 kémiai terhesség után végre sikerült egy szuper dokit találnom, az előzőnél annyit sikerült kideríteni, hogy a peteérés elmarad (abszolút meg sem indul egy tüsző sem) a ciklusok többségében. Szerencsére most volt érő tüszőm, és ovu tesztekkel (amit a doki ajánlott) és a jó kis petefészek fájdalommal is szépen látszott, hogy minden rendben zaljott, kaptunk is az alkalmon. Közben van időpontom péntekre egy progeszteron és egy trombózis panel vérvételre, majd 1,5 héttel később a többi hormonra, inzulinra, vércukor, pajzsmirigy stbstb.

Elfelejtettem a dokimat megkérdezni róla, hiszen csak olyan lelkesek voltunk a spontán peteérés miatt, hogy eszembe sem jutott megkérdezni, hogyha esetleg elkaptuk az alkalmat és terhes leszek, akkor a menzesz 3. Napi vérvétellel mi lesz? Ugyebár ha nem jön meg... akkor is le kell vetetnem, vagy ilyenkor mi a teendő?

A másik, ha sikerül, akkor ugyebár a trombózis eredményem még sajnos nem lesz meg addigra elvileg, így nem fogom tudni, mi okozza a vetélést, de vajon tehetek valamit, hogy megmaradjon a baba?

Hallottam az Aspirin protect-ről, hogy szedi sok hölgy ciklus második felétől, akinek ilyen gondja van, de én ártok vele magamnak (magunknak), ha elkezdem szedni? Utrogestanom van itthon, szerencsére, szinte biztos, hogy progi hiányom is van, annak eredményét hamarabb megkapom, azzal tudok majd számolni.

A dokimat most sajnos nem érem el, de nagyon aggaszt ez a kérdés, hátha volt már valaki így és tud nekem tanácsot adni, hogy felkészült legyek.

Köszönöm előre is!



2021. márc. 10. 14:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem is abban a ciklusban volt a trombózis vérvétel, amikor teherbe estem. A vérvételt követően aspirin protectet ajánlott a hematológus, a pozitív tesztre pont megérkezett a vérvételi eredmény, igazolódott a trombózis hajlam, azóta Clexane-t kell szúrni. Drukkolok!

A ciklus 3. napi vérvétel pedig indokolatlanná válik, amennyiben pozitív a teszt szerintem, de ezt addig még meg tudod kérdezni a dokidtól.

2021. márc. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ilyen kis adag aszpirin nem árt, hacsak nem vagy rá allergiás/túlérzékeny, max könnyebben sérül a nyálkahártyád egy picit (nekem orrvérzés, ínyvérzés volt, de csak kicsit). A kis adag progeszteron se árt (itt ahol én élek, recept nélkül kapható). Mindenképp beszélj az orvosoddal azért, mielőtt ezeket elkezdenéd szedni, biztos ami biztos, lehet hogy valami miatt neked mégsem ajánlottak.

Inzulinrezisztenciát nekem nem akartak terhesen vizsgálni.

A 3. + 21. napi hormonvizsgálatnak terhesen nem sok értelme van, hiszen a ciklusod hormonális változásait nézik, de ha terhes vagy, nincs ciklusod. Esetleg egy prog.értéket érdemes nézetni, hogy termel-e eleget a szervezeted vagy támogatni kell.

Vércukorra érdemes odafigyelni, ezt magadnak is meg tudod mérni ha veszel egy mérőt. Ha nagyon fönt van éhgyomorra,vagy evés után nagyon megnő, akkor erre is oda kell figyelni, de akkor úgyis keresel szakorvost aki jobb és pontosabb tanácsot ad mint én vagy bárki a netről.


Tapasztalatom szerint a jó orvos fél siker, úgyhogy hajrá, szurkolok, hogy megfoganjon, és meg is maradjon a babátok!

2021. márc. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek! ❤️

Pénteken veszik le a trombózist és a progeszteront, a progi szerintem meg is érkezik 1-2 napon belül.

Igazából a dokim szerint nincs semmi IR gyanú, mert nincsenek tünetek sem és vékony is vagyok, a PCOS kérdéses, bár a ciklusommal is minden rendben, ciszták sincsenek, de szerinte jobb azért egyben mindent megnézni.

Nemvárt napján majd egy tesztet csinálok, és akkor még időben le tudom mondani a vérvételt, ha úgy szükséges. Így már azért okosabb vagyok :) köszi mégegyszer

2021. márc. 10. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!