Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti trombózis...

Terhesség alatti trombózis veszély esetén mit tegyek? Milyen vizsgálatot kérjek? Kihez forduljak? SOS

Figyelt kérdés

16 hetes terhesen műtötték a lábam (vénás csomó eltávolítás) helyi érzéstelenítéssel, de nem merték kivenni az egész szakaszt (combhajlattól bokáig), nehogy kontrakció lépjen fel. Akkor azt mondták ez csak tűzoltás, és az utolsó pillanatban történt beavatkozás volt. Viseljek kompressziós harisnyát, és szülés után ha kell újra műtenek, de legkésöbb a szoptatás befejezésével. Akkor megszünt az állandó zsibadás, és hittem, hogy minden rendben lesz. Az az orvos, aki akkor műtött nyugdíjba ment közben. Pár napja megint zsibbad a lábam, és újabb viszerek jöttek ki, a bevérzésekről már nem is beszélve. És elkezdett ödémásodni is. Ha a lábamra nézek sírni tudnék..


A nődoki szerint nem kéne még szúrni az injekciókat, de már nagyon kételkedek benne. Az érsebészeti rendelésre csak sokára tudok menni, így, hogy a dokim nyugdíjba ment. Viszont a nőgyógyászom szerint nem szükséges azonnali újabb beavatkozás..


Milyen vizsgálatot kérhetnék, hova forduljak rajtuk kívül? Halottam valami speciális vérvételről, ahol anti 10 A-t néznek, de ennél bővebbet nem tudok.

Járt már valaki hasonló cipőbe? Mit kapott rá? És mi volt az a pont, ahol injekciókat írtak fel?


30hetes kismama


2012. nov. 27. 09:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Menj el az angiológiára (nem az érsebészetre, körzeti orvos beutalóval), ott tudnak adni beutalót olyan vérvételre, aminél vizsgálják, van-e genetikai hajlamod a mélyvénás trombózisra - ez egy többtételes lista, különféle faktorokat vizsgálnak (nem vagyok orvos). Úgy tudom, ezt csak pár helyen végzik az országban (legalábbis pár éve így volt), én a Honvéd Kórházban voltam. Mindenhol mondd el, hogy kismama vagy és sürgessék meg. Én egyébként inkább ragaszkodnék - akár nőgyógy, akár angilógus/érsebész váltással - a szurikhoz...

Lehet angilógiai magánrendelőt is találni és lehet magán úton genetikai vizsgálatot is csináltatni, de elég sokba kerül és az utóbbinál nem biztos, hogy mindent kiszűrnek (pl. van, amit csak vérből lehet), úgyhogy utána kell járni nagyon, ha ilyen megoldást választasz. Ajánlom neked ezt az oldalt: [link] Itt kérdezhetsz is szakemberektől.

2012. nov. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Utána nézek!


Most ajánlották nekem még Nemes László hematológust a Ciris klinikán, ugyan magán, de viszonylag gyorsan adnak időpontot hozzá.

2012. nov. 27. 13:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Tegnap voltam Máv Kórház Angiológián Dr Vereb Annánál, Podmaniczky 109, én őt is ajánlom ha az előzőhöz nem kapsz időpontot, beutalót a nőgyógyom adott, de lehet h a háziorvosé is elég.
2012. nov. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

HÚÚÚ!!! te szegény! Ugyanígy vagyok mint te! csak nekem nem csináltak műtétet. Minden orvos azt mondja terhesen nem tudnak velem mit kezdeni. hordom a kompressziós harisnyát és szúrom magam a 16.héttől kezdve clexane-val. most 26 hetes vagyok. De a lábam siralmas. iszonyat visszerek, ronda, egyre rondábbak, és nagyon-nagyon fájnak. Már a szemérem tájékomon is olyan durva a helyzet, hogy a pisilés is fáj ah a wc-n ülök.:((( és az esztétikájáról nem is beszélve, combtőtől bokáig. VAn hogy már sírok este, hogy mért fáj ennyire és mért ilyen csúnya?

Na én a belgyógyászaton voltam. ott egy orvos javasolta, hogy vegyek részt az ún. etp programban. ez egy afféle kutatás még nincs elég adat hozzá. Lényeg, hogy vérvétel alapján kismamákat vizsgálnak trombózisveszély miatt és az öröklést is megnézik, hogy hajlam-e vagy sem. ezt a terhesség bizonyos időpontjaiban kell elvégezni. voltam a 15, 20 héten, és azt hiszem kell még a 36 ill. szülést követő 4. napon, stb. Ez nekem is jó, mert legalább állandóan szem előtt vagyok. Esetleg nézz utána és a belgyógyászatot tudom még ajánlani. szülés után műtét lesz nekem is szerintem nem is egy.

Kitartás!!!!

Ja, most rátaláltam egy nagyon jó krémre, ami tűzoltás ugyan, de vmeddig jó. lábbalzsam a neve, bioboltban lehet venni, főbb összetevői: körömvirág, vadgesztenye, ami kifejezett visszérre való.

2012. nov. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Off: Lányok, megkérdezhetem hogy mit mondtak, nektek ez mitől van? Genetikai hajlam, a baba így elnyomja vagy elhízás, diabetes? Kettes válaszoló vagyok, nekem szerencsére nem ennyire vészes, így annyit mondtak h mivel nagyimnak mindkét lábát levágták trombózis és érszűkület miatt, figyeljek oda az étkezésre,ne hízzak sokat, kaptam egy gyógyszertári krémet, még szülésig menjek vissza, megnézik. De akinek ennyire komoly, az mitől van?
2012. nov. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Off. Első vagyok, idézek az általam ajánlott oldalról:

"A terhesség olyan élettani állapot, amikor a vérben megnő az alvadási faktorok koncentrációja, megváltozik az alvadási folyamatban részt vevő vérlemezkék funkciója. A változások hatására egészséges terhességben is mintegy ötszörösére emelkedik a trombózis kialakulásának lehetősége. A legmagasabb a kockázat a szülés körüli időszakban és a gyermekágyban. Ezt a valamennyi terhesség és szülés esetén meglévő fokozott trombózis veszélyt sokszorosára növelheti egy esetlegesen meglévő örökletes trombofília (veleszületett trombózis hajlam). A trombóziskockázat a mamára vonatkozik, a babára nem.

Többfajta öröklődő trombofíliát ismerünk. Ezek között igen nagy különbségek vannak a trombózis-kockázat mértékében..."

"Vannak olyan állapotok, melyek tovább fokozhatják a trombózis és embólia kialakulását. Ilyen a várandósság alatti extrém súlygyarapodás, a 35 év feletti életkor, az alsó végtag kiterjedt visszeressége, a várandósság alatti sokszor szükséges tartós fekvés, ágynyugalom, a várandósság során kialakuló magas vérnyomás, terhességi mérgezés, bármilyen fertőzés, többes vagy többedik terhességek, illetve, ha a kismamának korábban már volt vénás trombózisa."


Én császármetszés után kaptam mélyvénás trombózist. Toxémiám volt, túlsúlyom volt + nagyon vizesedtem és sokat feküdtem kórházban, viszont nincs rá genetikai hajlamom, nem volt visszeres a lábam és 35 év alatt voltam, így a kórház szerint nem kellett megelőző szurikat kapnom. (Utána bezzeg szúrhattam másfél évig...)


Viszont egy barátnőmnek nagyon visszeres volt a lába (szintén szeméremtájékig volt szegénynek), de szülés után teljesen elmúlt neki és semmi problémája nem maradt belőle. Szóval sokféle verzió létezik.

2012. nov. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!