Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Késik a megvonásos vérzésem,...

Késik a megvonásos vérzésem, lehetek terhes? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Már kb egy éve szedek fogamzásgátlót és eddig is volt olyan, hogy néha 1 napot tolódott előbbre vagy későbbre a megvonásos vérzés kezdete, de általában maximum a 4. gyógyszermentes napon mindig megjön. Most már az 5. gyógyszermentes napom van és még mindig nincs vérzés.

A hasam fáj, mintha mindjárt megjönne és a fejem is fáj. A gyógyszert rendesen szedem mindig, azonos időben és nem hagytam ki egy szemet sem, hányás, hasmenés nem volt és antibiotikumot sem szedtem. Emellett több mint 2 hete szexeltem utoljára, és párom nem bennem ment el, de most a késés miatt félek, hogy lehetséges-e terhesség.

Elég stresszes időszakban vagyok most és nem hiányozna még ez is.


Kérlek normális válaszokat írjatok. Lehet, hogy hülye kérdés, de jelenleg eléggé ideges vagyok miatta.



2021. márc. 11. 23:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Testsúlyod milyen? Ha teltebb vagy, az is lehet az oka (gondolj bele, ugyanazt a gyógyszert szedi egy 50 meg egy 90 kilós nő is, ha fogamzásgátlóról van szó).

A gyógyszertől vékony a méhnyálka ahogy már írták fentebb, az egész vérzés csak mesterséges, mert nincs minek leválnia. Nagyobb testsúly mellett ugyanaz a hormonmennyiség nehezebben produkálja ugyanazt.


(Nem ledagizni akarlak, nehogy magadra vedd :D csak vaktában próbálok tippelni, hogy mi lehet még az ok.)

2021. márc. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

63kg vagyok és 160cm.

Nem vagyok nagyon vékony, de daginak sem mondanám magam.

Meg az előző hónapok rendben voltak, maximum olyan volt, hogy 1 napokat tolódott a kezdete előbbre vagy későbbre.


Igazából amik mostanában történtek az annyi, hogy kicsit beteg voltam így coldrexet és mucoprontot szedtem, de ezek tudtommal nem befolyásolják a fogamzásgátló hatását, illetve c-vitamint vettem be párszor, ami gyengítheti elvileg a hatását, de ebben az időszakban nem is éltem nemi életet.


Nem tudom, hogy pár c-vitamin tabletta be tudott-e zavarni annyira, hogy amiatt ne lenne megvonásos vérzés. :/


Terhességre amúgysem láttam sok esélyt, de hogy a teszttel kizártam így legalább már amitt kicsit nyugodtabb vagyok, csak zavaró, hogy meg kellett volna jönnie és most meg semmi, úgy hogy az előző hónapokban mindig rendben volt. :/

2021. márc. 13. 16:40
 13/15 anonim ***** válasza:

A C vitaminnak tuti nincs rá hatása. :) Bizonyos gyógynövényeknek, gyógyteáknak lehet, de olyat nem írtál.


Szerintem ne idegeskedj rajta, szedd a következő levelet. Ha legközelebb se jönne meg, hívd fel a nőgyógyászt.

Attól, hogy egy vérzés kimarad, a gyógyszer még hat, szóval emiatt a párodat sem kell visszautasítanod. :)

Az enyémnek pl a tájékoztatójában is benne van, hogy mi van, ha kimarad - ha mindent jól szedtél, nem maradt ki stb., akkor tuti nem vagy terhes, de ha kétszer maradna ki, akkor szólj a nődokinak, hogy biztosan ne legyél terhes, és ha nem vagy, szedheted továbbra is.

2021. márc. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Azért írtam a c-vitamint, mert az aszkorbinsav van írva a betegtájékoztatóban, hogy lehet hatással rá, az meg tudtommal c-vitamin por formában.


Van írva nekem is a betegtájékoztatóban, hogy esetleg kimaradhat, de nekem nincs kifejtve, hogy mi a teendő és mitől lehet ez, így aggódtam, hogy gond lehet, hogy a többi hónap rendben volt most meg nincs vérzés.


De köszönöm a válaszokat!

Szedem akkor tovább és következő hónapban remélem meglesz.

2021. márc. 13. 19:32
 15/15 anonim ***** válasza:
Szia! Megjött utána a vérzésed? :)
2023. máj. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!