Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha a pcos miatt nem menstrualo...

Ha a pcos miatt nem menstrualok mikor erdemes tesztet csinalnom?

Figyelt kérdés
A pcosem miatt honapok ota nem menstrualtam igy tudom nem valoszinu,hogy terhes vagyok. A férjemmel már nem zárkózunk el a babától így van,hogy egyátalán nem védekezünk. Így történt márc.14én is. Másnaptól érzem,hogy 'feszül a méhem' és iszonyat fáradékony vagyok valamint folyásom is lett. Ezért 7 nap múlva csináltam egy tesztet ami negatív lett. Mivel nem menstruálok így nem tudom belőni,hogy mikor érdemes tesztet csinálnom ami már biztos eredményt mutat. Illetve milyen tesztet ajánlotok? ( az első tesztem Gabriel volt)

2021. márc. 23. 09:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Keress egy jó orvost és tedd rendbe a ciklusod, elég jó módszerek vannak rá. Ha tudni szeretnéd, mikor volt peteérésed, akkor ajánlom a hőmérőzést, valamint a termékenységtudat módszert, olvass utána.
2021. márc. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szuper orvosom van végre, folyamatban van a betegségek kezelése(ir-em is van) de köszönöm szépen a tanácsot mindenképp utána nézek😊
2021. márc. 23. 10:37
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia, én is pco-s vagyok. Amikor én az orvoshoz fordultam az elsődleges az volt hogy Norculot-tal egy ciklust alakítsunk ki nekem.


Én is azt hittem lehetetlen lesz a sokszori csalódás után, már majdnem teljesen feladtam és beletörődtem 1 év után nem lehet. Aztán mikor már rendszeresen szedtem,kaptam Clostilbegy-et. Akkor abban a hónapban sikerült.


Voltak jelei de nem mertem elhinni az lehet, mert sokszor reménykedtem csak. Első baba nálunk is. Most 16 hetes a pocaklakó. :) Lesz siker nálad is ne búsulj. Élvezd az együttlétet,próbálj nem rá gondolni, kérni egy hormon panelt kicsit figyelni az étkezésedre stb.

2021. márc. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ami viszont egy csoda és csak dicsérni tudom az a Clostilbegy,annyiszor olvastam róla,és nem mertem sose kérni az orvostól próbáljuk meg mert nem gondoltam volna. Tényleg nagyon bevált nálam. Nekem utána kellett progeszteron exeltise,lassan most kell magam leszoktassam róla amitől kicsit félek de bízzunk a legjobbakba.
2021. márc. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Norculot sajnos nálam nem jöhet szóba ahogy a fogamzásgátlók sem(ami kialakítaná a ciklusom) mert leiden mutációm van azaz mélyvénás trombózist kaphatok ezektől a készítményektől. Egyébként nagyon gratulálok a babóhoz:)) Mivel nincs ciklusom tulajdonképp fogalmam sincs mikor kéne tesztelnem a 7 nap korai volt vagy az már biztos negatív?egyébként még nem vagyunk görcsösen ráállva a babaprojectre én 22 a férjem 24 évesek vagyunk tehát semmiről nem vagyunk lekésve:) de ha érkezne már most akkor is nagyon boldogok lennénk.Egyelőre a merckformin gyógyszert kaptam illetve a 160g ch diétát követem és reménykedünk,hogy ezek segíteni fogják a gyógyulást aztán a babcit:)
2021. márc. 23. 11:59
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi se vagyunk sokkal idősebbek, én 24, a férjem 27. :) Valami módja csak van beállítani, megkérdezném azért az orvost mert elég sok gyógyszer fajtát olvastam már itt. :) Lehet valamelyik bevállna, a Clostilbegy pedig csak sárgatest hormont ad, ami nekünk nem termelődik elég a megtapadáshoz. :)
2021. márc. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A Clostilbegyt mindenképp megbeszélem az orvosommal,köszönöm a válaszod!:)
2021. márc. 23. 20:39
 8/8 anonim ***** válasza:
Óvatosan a Closty-val, mert PCOS esetén veszélyes lehet. AMH szintet mindenképp nézni kell előtte (gondolom ezt tudja majd az orvosod), mert ha az magas, akkor a petefészek könnyen túlstimulálható, abból pedig komoly baj is lehet. PCOS betegeknél az AMH gyakran magas. Nagyon rendszertelen ciklussal nehéz teherbe esni. Nekem a személyes véleményem, hogy hormon tartalmú és mesterséges peteérést produkáló gyógyszer szedése csak minden más után jöjjön szóba. Vagyis akkor, ha diéta, mozgás, súlyfelesleg leadása után sem rendeződnek a helyzet. Ilyen fiatalon biztos nem kérnék Closty-t. Sok sikert!
2021. márc. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!