Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 18 év alatt tényleg a 18.hétig...

18 év alatt tényleg a 18.hétig lehet elvetetni a magzatot?

Figyelt kérdés
Annyi ilyen cikket láttam már hogy nem igazán merem elhinni

2021. márc. 24. 20:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%
Nem
2021. márc. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
14%

Elvetetni nem tudom, de akkor már meg kell szülni.

Általában az abortusz is lelki nyomás ezt el sem tudom képzelni, hogy tudná feldolgozni egy ember.

2021. márc. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Tényleg.
2021. márc. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
27%

Én csak azt tudom, hogy 16 hetes magzatot már megszülesztenek. Sajnos ismertem egy kedves nőt, életképtelen volt a babája ezért muszáj volt. És már akkor sem csináltak missed abot.


Ez 5 éve volt. Szerintem a mai napig is csak 12 hetes korig lehet abortuszt csinálni.

2021. márc. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Ha jòl tudom, akkor Magyarorszàgon igen.
2021. márc. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%

Mi lenne, ha tippelgetés, meg "szerintem" kommentek helyett olyanok válaszolnának, akiknek legalább némi fingjuk van a témáról?

A jelenleg hatályos jogszabályok szerint korlátozottan cselekvőképes személy esetén 18. hétig végezhető el a terhességmegszakítás, márpedig 18 éves korig korlátozottan cselekvőképesnek számít valaki.

De tessék, itt a jogszabály:

"(2) A terhesség az (1) bekezdésben foglalt feltételek esetén a 18. hetéig szakítható meg, ha az állapotos nő


a) korlátozottan cselekvőképes vagy cselekvőképtelen;


b) terhességét neki fel nem róható egészségi ok, illetve orvosi tévedés miatt nem ismeri fel korábban, vagy az egészségügyi intézmény, illetve valamely hatóság mulasztása miatt haladta meg a terhessége az (1) bekezdésben foglalt időtartamot.


És az már marhára részletkérdés, hogy maga a műtét hogyan zajlik.

De egyébként általánosságban 12. hét előtt kapsz egy tágító pálcikát a méhszájadba, aztán elaltatnak és kiszívják vákuummal a terhességet/kikaparják a méhet, 12. hét után meg adnak méhszájtágítót, aztán injekciót/infúziót, amitől fájásaid/görcseid lesznek, elvetélsz, aztán a maradékot (méhlepény) kikaparják altatásban. Erre mondják, hogy "meg kell szülni", mivel a hüvelyeden keresztül távozik az embrió, de ez nyilván hibás kifejezés, mivel 24. hétig nem beszélünk szülésről, csak vetélésről.


A határ meg egyébként nem ennyire éles, a legtöbb helyen 14-15. hétig simán megcsinálják az első verzió szerint, de van olyan doki, aki 20. hétig is bevállalja. Mondjuk én marhára nem javaslom, sokkal nagyobb a kockázata, mint a második verziónak.


A valaki által említett "missed ab." meg nem egy műtét, ahogy sokan hiszik a gyakorin. A missed ab. egy DIAGNÓZIS, ami azt jelenti, hogy a terhesség nem fejlődik, de nem lökődik ki (elmaradt vetélés).

Ennek a műtéti megoldását pedig "műszeres befejezésnek" nevezik, ami pont úgy zajlik, mint a terhességmegszakítás.

2021. márc. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

"A terhesség a 18. hétig szakítható meg, ha egyrészt fennáll az előző négy feltétel valamelyike, és emellett teljesül a következők közül még egy feltétel: az állapotos nő korlátozottan cselekvőképes vagy cselekvőképtelen;

vagy terhességét neki fel nem róható egészségi ok, illetve orvosi tévedés miatt nem ismeri fel korábban, vagy az egészségügyi intézmény, illetve valamely hatóság mulasztása miatt haladta meg a terhessége az 12 hetes időtartamot."

Forrás: [link]

2021. márc. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%
Tuti te vagy a 17 éves "terhes" egyházi iskolás lányka
2021. márc. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Biztos 💁‍♀️
2021. márc. 24. 22:30
 10/12 anonim ***** válasza:
68%
18 hetesen én már éreztem, ahogy mozog a babánk.. Mi a fenének várnál addig?
2021. márc. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!