Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Első teszt negatív, második...

Első teszt negatív, második teszt lehet pozitív?

Figyelt kérdés
Gyors teszt negatív. Utána egyből csináltak más tesztet, annak az eredményére várni kell. Kettő hete megkaptam a szputnyik első oltását. Pár napja el ment az íz érzélkelésem. Vagy is, minden máshogy érzek, nem jó íze van. Nem tudom máshogy leírni. Más tünet nincs. Ez lehet az oltás mellékhatása, vagy lehet elkaptam a korona vírust? Akinek volt gyorstesztje és negatív lett, a másik is az lett? Kórházba csináltàk a teszteket.

2021. ápr. 22. 18:03
 1/8 anonim ***** válasza:
12%
Lehet simán. Semmit nem érnek ezek az oltások, csak pusztítja az nrs t
2021. ápr. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%

Elméletileg bármire van esély, de gyorsteszt inkább ál+ tud lenni, semmint ál-.

Negatív gyorsteszt után ebből kifolyólag nincs sok értelme új tesztnek, max ha komoly tüneteid lennének, vagy bármi okból komolyra fordulna a kockázata egy fel nem ismert betegségnek (űrutazás előtt pl). De ha már megcsinálták, akkor megcsinálták. Viszont megírnád, miért teszteltek ezek után még egyszer?

A második is gyorsteszt volt? Mert az könnyen lehet ugye álpozitív is.

Egyébként attól, hogy ízérzékelésed megváltozott, még nem feltétlen lettél covidos. Szaglásod rendben? Ismerőseimnek inkább utóbbi ment el.

A Szputnyik kb két hét múltán kezd hirtelen védeni, de tudtommal az általad legyártott tüskefehérjék addigra már pont el is tűnnek. Persze nem kizárt, hogy van összefüggés, csak én nem hallottam ilyenről.

Egyébként mi miatt teszteltek téged? Munkahely beutalt, kontakt voltál, vagy panaszok vittek orvoshoz?

2021. ápr. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
1. Mi az a nrs?
2021. ápr. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
#3: nukleinribosav, ami már teljesen kipusztult belőlünk. ;-)
2021. ápr. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A kórházba azt mondták így szokták, először csinálnak egy gyors tesztet ha negatív ha pozitív akkor is csinálnak utána másikat, de arra az eredményre várni kell. Én kerestem fel a háziorvosom. Annyira zavaró ez az íztelen érzés. Tényleg nem tudom hova tenni ezt a dolgot. Mivel nemsokàra esedékes a 2. Oltás, így elküldött tesztre. Ha elkaptam a Korona vírust, akkor viszont nem vehetem fel az oltást. Szaglàsommal minden renben van!
2021. ápr. 22. 22:48
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha netán elkaptad (ami nem valószínű), akkor se az idegesítsen, hogy időben megkapod-e a második oltást: a hasonló Astránál kihozták, hogy később beadva még jobb lesz a végeredmény, mert ugye nem interferál a 2. adag az 1. utáni immunválasz kiépülésének épp a csúcsával. Ezért is lett 4 helyett 12 hét. Max azért jobb hamarabb beadatni, hogy hamarabb legyél még védettebb. Ne a járvány után, hanem most. A Szputyinnál hasonló lehet a helyzet, még ha nem is módosítottak ott a protokollon. Ott még annyi az eltérés, hogy az első adag olyan vektort használ, amire az emberek ~5%-a már immunis, ezért a hozzá kapcsolt tüske-RNS-ről sem annyira vesz tudomást, ezért egyeseknél nagyon fontos a második adag, mert abban másfajta vektor van, amire pedig az emberek jó 10%-a immunis, de annak esélye viszont kicsi, hogy vki mindkettőre immunis legyen. (Az Astra ezt úgy oldotta meg, hogy olyan vektort használ, amire az európai embereknek csak <1%-a immunis. Igaz, az afrikaiak nem kis része viszont az rá, így ott nem is annyira hatásos, nagyon sokaknál.)
2021. ápr. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sokat segített!
2021. ápr. 23. 07:21
 8/8 A kérdező kommentje:
Negatív lett a tesztem.
2021. ápr. 25. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!