Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet, hogy baj van velem?

Valaki : kérdése:

Lehet, hogy baj van velem?

Figyelt kérdés

Eddig két barátom volt, mindkettővel megszakítással védekeztem. Ez azt jelenti, hogy életemben eddig majdnem 7 éve védekezek megszakítással. Soha egyik fiú sem rontotta el (pedig az első barátom tapasztalatlan volt, mégsem). A peteérésemet vele nem figyelgettem, a mostani barátommal igen, de nem törődünk vele, ugyan úgy mehet a dolog. Sőt, újabban belevontunk egy kis naptármódszert is, ilyenkor nem is szakítjuk meg.

És annyi mindent olvasok, hogy a megszakítástól terhes lehet az ember, sok ismerősöm gondol hülyének emiatt, de soha nem lett gyerek.

Na de most elkezdtem gondolkozni, hogy nemsokára tényleg szeretnénk babát, remélem ez nem azt jelzi, hogy nekem nem is lehet... A női dolgaim tökéletesen pontosak, érzem a peteérést, a mestruációm egyszer-kétszer csúszott a stressz miatt de összességében tökéletes, de tudom, hogy ez nem jelent semmit.



2021. ápr. 23. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mas tenyezok is kozrejatszhatnak ...
2021. ápr. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát az exemből még ki is nézem, hogy baj lehetett vele. Több okból is. A mostani barátomnál semmi nem utal ilyesmire, de persze ezt nem lehet tudni csak egy orvosnak.
2021. ápr. 23. 11:17
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
A párommal mi is megszakítással voltunk együtt évekig (nem lett volna probléma a baba, csak még vártunk az élessel kicsit) és első, igazán próbálkozós hónapban összejött.
2021. ápr. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Egy makkegészséges(nek látszó) férfinak is lehet alacsony a spermaszáma.

Egyébként én is ismertem egy lányt, aki középiskolás és főiskolás korában végig megszakítással védekezett (14 éves korától volt nemi kapcsolata, ha nem is folyamatosan). Nem lett terhes. Szóval túlzás azt mondani, hogy az nem védekezés, inkább csak nem olyan hatékony. De hát a gumi is elszakadhat, a tablettát is kimoshatja belőled egy hasmenés.

Itt a gyakorin nemrég olyan is olvastam, hogy kiszakadt a gumi, vett be a nő esemény utánit - és mégis terhes lett.

Egyelőre ne idegeskedj. Ha babát akartok, akkor peteérés ideje körül (is) legyetek együtt, aztán ha 2 évig nem esel teherbe - na akkor érdemes foglalkozni a kérdéssel.

2021. ápr. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiből nem lehet megmondani egyáltalán. Majd ha élesben mentek peteérés alatt, akkor kiderül. Semi bajod nem kell, hogy legyen, másrészt azonban millió olyan probléma van, amit nem is sejtesz, mert nincs tünete. Nemcsak a nőknél, a férfiaknak sincs a homlokukra írva a spermaképük, az, hogy fiatal és egészséges semmit sem jelent.
2021. ápr. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
6 évig megszakítottuk, majd az első éles hónapban megfogant a fiunk.
2021. ápr. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi 3 évig alkalmaztunk megszakítást, sajnos 2 éve élesben sem jön. Elvileg minden rendben velünk. Inszeminacio sem sikerült.
2021. ápr. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezen én is elgondolkodtam már, a férjemmel, közel 9 évig megszakítással "védekeztünk". Most, hogy élesben csináltuk, viszonylag hamar, pár hónapon belül összejött a baba.

Bár az elején nem nézegettem az ovu időpontját.., és mikor terveztük akkor is bőven ovulació előtti együttlétből fogant a baba.

Szóval furcsa ez :)

2021. ápr. 25. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!