Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi az esély teherbe esni...

Mennyi az esély teherbe esni az ovulációs ablakon kívül?

Figyelt kérdés

És mennyi az esélye hogy valaki korábban ovuláljon, mint várható volna? Elegendő védekezés a megszakítás és az ovuláció figyelése (naptár, méhnyaki nyák, gyorsteszt)?


Ovulációs ablak itt: termékeny időszak + az azt megelőző időszak, amikor túlélő spermiumnak még van esélye a megtermékenyítésre?



2021. ápr. 25. 15:06
 1/6 anonim ***** válasza:
43%

Ovu előtt nagy az esély a babára, mert uh-n kívül semmi nem tudja elég korán megjósolni az ovu idejét. Uh alapján is csak nagyjábból lehet, hiszen nem lehet tudni, hogy nem e reped pl már 18 mm-en . És ugye a spermium is eltud élni akár 5 napig is. Ha az ovu megtörtént valóban, akkor utána nincs esély terhességre. De pl egy rövid ciklus esetén már a mensi utolsó 1-2napja is rizikós lehet, hisz korabban van mindenképp ovu. Szóval, biztos ovu tudatában max 9 napban lennék biztos, hogy nem lehet babát összehozni.


Mikorra a hőgörbe, lh teszt jelez addigra már késö.


A nyák meg megjelenhet egy héttel hamarabb is. A méhszáj sem biztos, mert hónapok kellenek mire nagyjából kiismeri az ember. De lehet reggel még zárt este meg már nyitott, szóval ha valaki nem akar babát az védekezzen rendesen, de még az sem 100%

2021. ápr. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%

Szia márciusban szombaton volt lh csúcs vasárnap fájt a hasam.

Mi előtte csütörtökön voltunk együtt.

Terhes vagyok.

2021. ápr. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
A megszakítás nem védekezés. Ha nem akartok gyereket ne kockáztassatok. Én a menstruációm 5. napján lettem terhes, megszakítás mellett.
2021. ápr. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%

Mivel a megszakítas nem védekezés, sosem alkalmaztuk.


Mikor nekifogtunk, az első hónapban mensi utan 2 nappal szexeltünk összesen, utana nem volt alkalmunk. Most 2éves...

Ennyit a megszakitásrol, meg a naptármódszerről :D

2021. ápr. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
Mi kb 7 évig csináltuk így, csak az első időkben használtunk óvszert, de a gyerekemnek majd nem ezt fogom tanítani :D (A menstruáció utáni 1-2 napban, és az azt megelőző 3-4 napban nem volt megszakítás sem. Az ovulációmat a nyák figyelésével és hőgörbével néztem.) Ehhez mindkét fél részéről nagyfokú fegyelmezettségre, tudatosságra, és nem utolsó sorban a saját test ismeretére van szükség. És természetesen így is lehetnek váratlan helyzetek, pl egy "kóbor" peteérés képében. Sosem lehet tudni. Így én ezt olyan pároknál javasolnám maximum, ahol nem gond, ha véletlenül mégis jön a baba. Nekünk működött, de vannak gondolom egy páran, akiknek gyerek lett belőle. Igazság szerint el is gondolkodtam azon az utóbbi 1 évben, hogy tuti valami komoly gond van velem, hogy egyszer sem estem teherbe a 7 év alatt :D
2021. ápr. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem elsőre sikerült 🤷🏽‍♀️
2021. máj. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!