Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Gyerekvállalás elött covid...

Gyerekvállalás elött covid oltás kinek mi a véleménye erről?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


A fenti kérdés lefedi amiről szó lenne. Annyit hozzá tennék hogy elötte konzultálni fogok az orvosommal és labort is szeretnék csináltatni mert tavaly októberben voltam már covidos így érdekelne mi van velem. Kb 2-3 hónap múlva próbálkoznánk mert addigra kb kiürülne a fogamzasgatló is. Egyedül Pfizerral lennék hajlandó magam oltatni.

Pfizernál is kikell várni a 2 hónapot?



Valakinek valamilyen tapasztalata?



2021. máj. 2. 13:34
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
54%
Na, erre a Pfeizer istenítésre én is kíváncsi vagyok. Főleg ha attól fél az ember lánya, hogy idézem, a jövőjére is hatással lenne. Pont az mRNS vakcina tekintetében nem lehet tudni, hogy milyen hosszútávú mellékhatásai lehetnek. Én most vagyok 10 hetes, és gondban is vagyok, hogy mit csináljak. Beadassam-e azt a vackot a második trimeszterben, vagy éljek remete életet és remenykedjek, hogy nem kapom el. Még kell ezen filóznom pár hétig. Abban bíztam, hogy már be leszek oltva mire jön a baba, de nem így alakult.
2021. máj. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
84%

10-es, az meg akkor az orvosok mentalitásáról mond el sok mindent, hogy ilyen magas lóról beszélnek? :D

(Kérdezem úgy, hogy én nem pontoztam senkit.)

2021. máj. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Ácsi ácsi én sosem írtam hogy vakcina ellenes lennék nem tudom kinek honnan ered ez az információja. Úgy érzem ez a kérdés amit írtam fikarcnyit se segít mert csak a negatív krákogás megy nem pedig az amit kérdeztem. Azért tiszteljük meg már a másikat hogy normálisan kommentelünk én is így teszek. Le pontozni senkit nem fogok mert én tiszteltben tartom a véleményét.
2021. máj. 2. 19:18
 14/26 anonim ***** válasza:
76%

Kedves 8-as! Én értem az érveidet, de mivel értesz hozzá, megtennéd, hogy válaszolsz egy, az oldalon is feltett kérdésemre? Arról szólt, ha ennyire biztos, hogy nem okozhat meddőséget, mert nincs köze hozzá, akkor miért változik meg egy csomó nőnek a ciklusa oltás után?(Köztes vérzés/előbbi/későbbi menstruáció stb.) Ezen logika mentén azt se befolyásolhatná, hisz nincs köze hozzá.

Egyébként én azért félek jobban, mert autoimmun beteg vagyok és mivel az oltás autoimmun folyamatokat indít el, egyáltalán nem bízom benne, hogy az enyém jó irányba menne. Hogy tanítanák meg felismerni a tüskefehérjét, ha eddig se volt valami tanulékony, hisz magát támadja?(Tudom, lehet, hogy emiatt a vírusra se reagálna jól, de egyrészt azt nem 100%, hogy elkapom, az oltást meg 100%-ban lehet beadatni, másrészt boldogabb lennék, ha az esetleges bajt nem direkt magam idéztem elő, akkor is, ha a végkimenetel ugyanaz.) Ettől függetlenül meggyőzhető lennék, csak soha senki nem magyarázza el értelmesen, mindenhonnan csak azt hallod, hogy oltass, oltass, oltass. Ez nem valami meggyőző, inkább csak egy mantra.

2021. máj. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
76%

Sajnos úgysem tudhatjuk biztosra, milyen mellékhatásai lesznek hosszútávon az oltásnak, ha egyàltalán lesznek. Hiába várjuk az oltott kismamák szülését, ha a babák immun vagy idegrendszerében kárt tett az oltás, azt úgyis 1-2-3 éves gyerekeken mutatható ki legalább. Így aki babát akar, várjon 4-5 évig az oltással?

Azért kiváncsi lennék a régmúltban, mikor bejöttek a himlők, pestis, stb oltásai, akkor is ilyen nagy ellenállás volt? Lehet akkor örömmel fogadták

2021. máj. 3. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 Cubina ***** válasza:
62%

Az egyik barátnőmnek tavaly novembertől elmaradt a vérzése (45 éves). Februárban elment a nőgyógyászhoz, aki megállapította, hogy mindkét petefészke teljesen elsorvadt, a méhnyálkahártya szinte észrevehetetlen vastagságú volt.


Az orvos mondta, hogy ez menopauza, ne is számítson több menstruációra a jövőben.


A menopausa összes tünetét átélte hónapokig, napi 40 hőhullám, amitől úgy leverte a víz, hogy ruhát kellett cserélni, alvászavara, hangulatingadozásai voltak.


Áprilisig így is maradt, amikor is 4-én megkapta a Pfizer oltás 1. adagját. Ettől kezdve csökkentek, pár nap múlva pedig teljesen eltüntek a klimaxos tünetek. Április 16-án elkezdett menstruálni (így fél év kihagyás után), 4 napig nagyon erős vérzése volt görcsökkel (napi 4 cataflam), és korábban sose látott méretű véralvadékok távoztak belőle. Azóta még egyszer megjött neki, az előbb leírtakhoz hasonló tünetekkel.


Nemsokára megy a nőgyógyászhoz, hogy vizsgálja meg és magyarázza el, hogy tudtak hirtelen így berobbanni azok a teljesen sorvadt petefészkek az oltás után.

Persze lehet mondani, hogy biztos nem az oltástól volt, de mi van, ha mégis? Ki tudja bizonyítani, hogy nem attól történt? Hogy indulhat be hirtelen az elsorvadt petefészek? Hogy termelt pár nap alatt annyi nyálkahártyát, hogy több napig nagy méretű alvadékos darabok távoztak?


Én nem vagyok sem orvos, sem virológus, de sem terhes nőknek, sem pedig gyermeket tervező leendő anyukáknak nem adnám be az oltást, hiszen teljesen felborítja a hormonháztartást (vajon miért tesz ilyet egy oltás, tehet-e ilyet egyáltalán?), ezzel megnő a kockázata annak, hogy terhesség alatt is visszatér a menses, a baba elmegy, illetve nem fog sikerülni teherbe esni.


Legtöbb orvos bátran ajánlja ilyen esetekben is az oltást, holott már számos visszajelzés érkezett arról, hogy a nőknek teljesen megzavarta a ciklusát. Ráadásul erről még nincs is elegendő tapasztalat, hiszen most folynak az "embertesztek".


Rendkívüli felelőtlenségnek tartom, hogy ennek ellenére az orvosok bátorítják a terhes/gyermeket vállalni készülő nőknek az oltásra (persze ez a dolguk, valószínűleg nem is tehetnének másként).


De itt pici babák életéről van szó, és ez már nem vicces!

2021. máj. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
43%
Azt ugye tudjatok,ha az oltastol meddove valik valaki,akkor attol is,ha elkapja a virust?
2021. máj. 5. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
48%

#17! Nem tudjuk. Te tudod rosszul.

Covidon átesett emberek már estek teherbe, sőt szülhettek is. Oltottak még nem igazán, mivel nem telt el annyi idő. Ez az egyik. A másik pedig az, hogy akik esetleges meddőségtől félnek, nem azt gondolják, hogy maga a vírus része okoz meddőséget, ezáltal az oltással bekerülő tüskefehérje is. Tudod, mit csinál a szervezeted, amikor bekerül egy vírus, vagy baktérium? Felismeri, hogy "idegen" és megtámadja. Jó esetben sikerül legyőzni, rosszabb esetben nem. Az oltással ebbe a természetes folyamatba avatkoznak bele mesterségesen. "Megtanítják" az immunrendszert arra, hogy felismerje ezt a tüskefehérjét és elpusztítsa. Ha ebbe a tanulásba hiba csúszik, és a megfogant gyereket(is) elpusztítja, azt nevezik meddőségnek, mert nem tudod kihordani a terhességet. Természetesen ez nem biztos, hogy így lesz(reméljük nem), de az idő rövidsége miatt azt se mondhatjuk, hogy biztosan nem.

2021. máj. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
20%
Vegulis,csak amerikai,magyar,stb orvosok,virologusok allitasat cafolod meg,de nem baj, itt mindenki valoban szakember. 😘
2021. máj. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
0%
Tudsz olvasni? Vagy esetleg virulógus vagy? Mert én a te állításod cáfoltam meg. Szerintem te írtad, hogyha az oltás meddőséget okozna, akkor a vírus is, nem a virologusok. Érted a különbséget aközött, hogy FÉLNEK, hogy meddőséget okozHAT és aközött, hogy meddőséget okoz? Vagy szükséged van néhány óra korrepetálásra általános iskolás szintű szövegértésből? Szerencséd van, mert pont ezzel foglalkozom. Csak szólj, téged ingyen vállallak😉
2021. máj. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!