Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen orvosi vizsgálatokat...

Milyen orvosi vizsgálatokat érdemes elvégezni gyerekvállalás előtt?

Figyelt kérdés
Hamarosan babát szeretnénk a párommal és érdekel, hogy milyen vizsgálatokkal érdemes úgymond előkészülni, hogy minden rendben legyen.

2021. máj. 3. 15:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem egy nőgyógyászati szűrővizsgálat (rákszűrés, uh), teljes vérkép és esetleg pajzsmirigy funkció elég. Ha gyanús az inzulinrezisztencia (pl rendszertelen menses), akkor talán még egy cukorterhelés. Ezekkel a gyakori kudarc források kivédhetőek szerintem.
2021. máj. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát egy pár hónapja elég hosszúak a ciklusaim (37-42 naposak), illetve barnázok is menstruáció előtt, szóval lehet progeszteron hiányom is van. Most elkezdtem diétázni és lazább edzést csinálok minden nap, kíváncsi vagyok így hogy alakul majd a következő vérzésem.
2021. máj. 3. 15:17
 3/15 A kérdező kommentje:
Barátcserje tablettát is szedek, nem tudom az segít-e majd.
2021. máj. 3. 15:18
 4/15 anonim ***** válasza:
80%

Pajzsmirigy paraméterek, cukor és inzulinterheles, női hormonok. Jótanács: ezeket tb-re 1 év próbálkozás után csinálják meg vagy hiányosan, szóval magánba érdemes mennia ha előtte akarod.

És egy általános nőgyógyászati vizsgálat, ezt tb-re lehet.

2021. máj. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt barnázás, barátcserje nem vált be, de a ligetszépe igen, viszont a pozitív teszt után dokinak szólni kell és kérni a progeszteron pótlást.
2021. máj. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2021. máj. 3. 16:08
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyes vagyok, ilyen ciklus mellett mégis megcsináltatnám azt a terhelést. A progeszteronhiány szinte mindig másodlagos probléma, vagyis más hormonzavarhoz társul, például pcos, pajzsmirigy gond, stb.


Az egészséges életmód viszont mindenképpen jó döntés:-)

2021. máj. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Mindenképp megnézetem magam mielőtt bele vágunk a babaprojektbe. :)
2021. máj. 3. 16:41
 9/15 anonim ***** válasza:
46%
Azért ne görcsölj rá (tudom, könnyű mondani!), sok sikert és hajrá! :-)
2021. máj. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Próbálok türelmes lenni. Köszönöm a kedves szavakat. :)
2021. máj. 3. 16:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!