Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Gyerekvállalás előtt milyen...

Gyerekvállalás előtt milyen vizsgálatok ajánlottak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lassan kezdek elgondolkodni a családalapításon, és szeretnék megbizonyosodni arról, hogy egyáltalán lehet-e majd gyerekem, alkalmasak-e a körülmények odabenn, és mire kéne figyelnem, még mielőtt teherbe esnék (életmód, vitaminok, stb.)

Nem tudom, van-e erre bevett vizsgálat a nőgyógyásznál, és egyáltalán elvégzik-e, ha még nem próbálkozom teherbeesni.

Eddig vaciláltam, szeretnék-e gyereket vagy sem, most már elég erősen hajlok az igen felé, köszönhetően annak is, hogy a párom elég családcentrikus, és ő egészen biztosan szeretne gyerekeket, és ő az a férfi, akivel el tudnék képzelni gyerekeim apjaként. De addig nem szeretnék határozott igent mondani a gyerekvállalásra, és beleélni magam a gondolatba, amíg nem tudom, egyáltalán lehet-e gyerekem.

Tudnátok esetleg a vizsgálatok menetéről tájékoztatást adni, esetleg helyet, orvost ajánlani, és viszonylagos árat írni ezzel kapcsolatban?


Előre is köszönöm!


24/L/Budapest



2016. okt. 30. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Max a szokásos éves szűrés. Nőgyógyászat, hogy milyen a citologiad, van-e fertőzésed, egy teljes labor, de ennél több nem kell. Ha minden rendben van jönni fog ugyis a baba, és akkor feleslegesen alávetetted magad egy hsg-nek, ami nem épp a legkellemesebb vizsgálat.

Párod részéről meg érdemes lenne egy sperma vizsgálat.

2016. okt. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Elsővel egyetértek, ha nincs semmi jele annak, hogy gond lenne (rendszertelen ciklus pl.), akkor egyelőre semmit nem kell igazán pluszban csinálni (éves szűrésre amúgy is jársz), csak nem kell védekezni. Szedjél folsavat, az a legfontosabb már azelőtt, hogy megtudod, hogy sikerült a baba.
2016. okt. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Rákszűrès, kenetminta vizsgalat h nincs-e bacid, es uh.vizsgálat, hogy minden rendben van-e.

2016. okt. 31. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

Bónusz brigádon láttam egy ilyen csomagot.

Az volt a lényege hogy megnézzék van-e valami kismedencei gyulladás.

Én is szeretnék egy teljes körű kivizsgálást előtte és nem csak odalent, hanem mindenhol.

2016. okt. 31. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. nov. 2. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!