Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Oltás után miért kell 3...

Oltás után miért kell 3 hónapot várni a teherbeeséssel?

Figyelt kérdés
Ha úgyis több hónapig védve leszek vagyis 3hónap alatt még nem ürülnek ki az antitestek? Vagy nem az antitestektől kell tartani?

2021. máj. 15. 15:08
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Nem kell várni, mostmár kb egyik után sem, de a Pfizer és Moderna oltások után legalábbis biztonsággal lehet azonnal tovább próbálkozni. A 2 oltás közti hónapot érdemes azért kivárni de az sem kockázatos ha akkor jön létre terhesség, mert a magzatnak az első 6 hétben még nincs összeköttetése az anyai vérárammal, vagyis a tápanyagon kívül semmi nem jut el hozzá abból ami az anya szervezetébe kerül. Egyedül az oltás mellékhatásaként fellépő láz lehet veszélyes állapot, de ez borzasztó ritkán jelentkezik és nem is tart sokáig. Én jövőhéten kapok Pfizert és aktívan próbálkozunk már pár hónapja, ha most jön pont össze akkor ez van, bennem nincsenek kétségek és félelmek ezzel kapcsolatban.
2021. máj. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Mert abszolút biztonságos, és kizárt mindenfajta mellékhatás.
2021. máj. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

[link]



Érdemes a cikket elolvasni,a cikk alatt vannak kérdesek Doktor Úrtól

2021. máj. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

2: az neked megvan, hogy ezt az oltást amúgy évek óta fejlesztik nem most rántották elő a seggükből? Mellesleg csak mondom, hogy nem regisztráltak eddig olyan mellékhatásokat amik ellehetetlenítenék a gyerekvállalást, ez is csak egy neten terjengő rémhír.

Azt pedig ne felejtsük el, hogy ott van pl az oly népszerű, évek óta alkalmazott Bexsero oltás agyhártyagyulladás ellen, aminél bizony le van írva, hogy mellékhatásként, ritka esetekben okozhat Kawasaki-szindrómát (mint ahogy egyébként a Covid szövődménye is lehet). A többi jelenleg formalomban lévő és gyakran beadott vakcináknak is lehetnek mindenféle utóhatásai, vagyis ezek a covid vakcinák semmivel nem veszélyesebbek azoknál amikkel napi szinten oltanak embereket világszerte.

2021. máj. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%

Tárgytalan a kérdés: nem kell várni. Az elején volt egy ilyen biztonsági időintervallum, de akkor sem volt semmi konkrét indoka.

Most már számos publikáció, kutatás, rengeteg tapasztalat igazolja, hogy nem kell várni.

Mostanra mindez elért hozzánk is, és már a hivatalos kommunikáció is az utóbbi.

Ahogy sok mindenben; ebben is le voltunk maradva; most ért el idáig.

2021. máj. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem tartok már tőle, nem akartam magam beoltatni de a munkám megkövetelte. Ki is voltam készülve, olvastam én is a rémhíreket aztán az ellenkezőjét. Úgy döntöttem nem parázok, hanem azt beszélem be magamnak hogy minden rendben lesz és kész. Egyébként én tegnap voltam oltáson, nekem a háziorvos a 3 hónapot mondta még, de én is olvastam hogy nem kell várni. Megoszlik erről is a vélemény. De majd megyek a nőgyógyászomhoz, kíváncsi vagyok ő mit mond.
2021. máj. 15. 17:54
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy megkövetelte?
2021. máj. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Csak oltással rendelkezők dolgozhatnak azon a helyen. (Szálloda)
2021. máj. 15. 17:58
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Na ez se törvényes, az tuti.
2021. máj. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!