Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért kell 6 hónapot várni?

Miért kell 6 hónapot várni?

Figyelt kérdés

Második gyerkőcöm 5 hetesen nem fejlődött sajnos tovább, fel is szívódott, műszeres befejezés lett a vége 11 hetesen. (Nagytesó természetes szüléssel jött a világra, komplikációmentes terhesség után. Ennek a vetélésnek semmi okát nem találták. Talán egy vírus, amit kb 5 hetesen kaptam el a tesótól, talán egyéb genetikai ok. Ennyit mondtak.)

Nem értem, ilyen rettentő sokat várni a próbálkozással? Ráadásul az egyik orvos 2-3 hónapot mondott, a másik 3-4-et, a harmadik 6-ot. Az világos, hogy meg kel gyógyulnom, de nem értem, miért ne jönnék helyre mondjuk 4 hónap alatt...

Látom, hogy más kérdéseknél is 3 hónapot írtak a többiek, hát annál jobban érdekel, a dokim miért mondott hatot... Ha esetleg orvos válaszolna, annak nagyon örülnék!!!



2013. márc. 6. 11:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy miss.ab-om. Akkor megkérdeztem a dokim, azt mondta, hogy a 'nagykönyvek' 6 hónapot javasolnak, de ő szerinte 3 hónap után már minden ok. ez volt októberben. januárban mentem vissza kontrollra, és kiderült az uh-n, hogy 8 hetes terhes vagyok. Jelenleg 6,5 hós és itt mászkál körülöttem, semmi baja, probléma mentes terhességem volt vele. Szerintem a méhfalnak kell újra megerősödnie, de az én véleményem szerint ez is egyénfüggő.
2013. márc. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Néhány hete a tv-ben foglalkoztak a témával, és ott pl a doki azt mondta, hogy az ő álláspontja az, hogy egy kihagyott hónap után lehet próbálkozni, mert akkor rövidebb a gyászidőszak is, lelkileg egészségesebb így és elvileg biológiai indoka sincs a várakozásnak...

De azt is elmondta, hogy vannak ahol 3-6 hónapot javasolnak, de ő ezt nem tartja jónak...

Én beszélnék másik dokival is erről esetleg...6 hónap szerintem nagyon eltúlzott...

2013. márc. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nekem is 6 hónapot mondtak, holott azt sem tudták, mi volt a vetélés oka. Mindent elolvastam a témában és arra jutottam, nem várunk. 3 hétre rá megfogant a babánk, nemsokára születik (30 hetes vagyok), eddig minden eredmény tökéletes.
2013. márc. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

utolsoval azért nem teljesen értek egyet hogy 1honap elegendő,ez attól függ mennyire volt előrehaladott egy terhesség,egyik ismerősömnek 26.héten megszületett a babája de sajnos meghalt,ilyen esetben 1honap alatt sajnos nem huzodik visza a méh,nekik is 6honapot kell várniuk.

Persze a kérdezőnél em ez áll fenn mkivel csak 11hetes volt de szerintem 3honapot rdemes kivárni.

2013. márc. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
bocsánat,mostmár utolso előtti
2013. márc. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nekem 9 hetesen volt missed ab. A műtét során kilyukadt a méhem, fel kellett vágni a hasamat hogy megnézzék más szerv nem-e sérül meg és hogy összevarrják a méhemet. Ezek után 6 hónapot mondott az orvos. Nem vártuk ki.
2013. márc. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nekem 3 missed ab.-om volt, de soha nem említettek 6 hónapot. Nekem annyit mondtak, hogy a 6 hetet várjuk meg, aztán mindent bele! :)
2013. márc. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
nekem 10 hetesen volt missed ab 6 hónapot mondtak. 4 hónap várakozás után mégis belevágtunk, de eddig sikertelenül :(
2013. márc. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok, akivel egyik válaszló "nem értett egyet".

Egyrészt ez nem az én véleményem, mert mint írtam egy doki nyilatkozta.

Másrészt az első trimeszterben elvesztett babáknál mondta, és mivel a kérdező is első trimeszterben vesztette el a babáját ezért írtam le, nyilvánvaló, hogy előrehaladott terhességnél jóval több a regenerációs idő.


Én személy szerint 2 hónapot várnék, többet nem...persze előtte visszamennék kontrollra, hogy visszaálltak-e a dolgok rendben...

2013. márc. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, és a bíztatást is! Azon gondolkodtam, hogy veszek ovulációs tesztet, meg csináltatok a dokimmal hormon vizsgálatot, hátha az volt a baj. (Lehet, hogy magas a pajzsmirigy-hormon szintem, vagy a prolaktinom, ez abszolút benne van a pakliban) Ha ezekkel minden rendben van, akkor nem várunk 6 hónapot, max 4-et.

Csak nem akarom magamra hargítani a dokit sem, hogy nem fogadok szót neki :-s Nagyon megbízom benne, nála szültem az elsőt, és nagyon gondos, alapos, csak most ez nekem is túlzásnak tűnt. Lehet, hogy annyira biztosra akar menni, nehogy még egyszer előforduljon. Valószínűleg azt szeretné, hogy biztosan jól menjen minden legközelebb, csak ez nekünk anyáknak iszonyatosan nehéz :-s

Még egyszer köszönöm, mindenkinek ment a zöld kezecske!

2013. márc. 7. 11:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!