Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet, hogy egyszerre több...

Lehet, hogy egyszerre több petesejt is érik?

Figyelt kérdés

Most voltam kontrollon, 8 hete műtöttek méhen kívüli terhességgel, és azt mondta a nőgyógyászom, hoyg minden rendben és nézett hüvelyi uh-t, és azt mondta, hoyg mindkét petefészekben van érett petesejt, ha jól láttam, 2-2.

Ez lehet, hogy több érik?


2008. dec. 7. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, persze, nem egy érik be egy ciklusban.
2008. dec. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű arra gondolt, hogy mindkettőben van növekedésnek indult tüsző (ami tartalmazza a petesejtet).


Általában több indul fejlődésnek, van hogy mindkét petefészekben, van hogy csak az egyikben. Aztán kiválasztódik (legtöbbször) 1 domináns tüsző közülük, ami tovább növekszik, és eléri az ovulációhoz szükséges kb 2cm -es nagyságot, a többi általában nem fejlődik tovább. Érés közben a tüszők termelik az ösztrogén hormont, ami a véren keresztül eljut a méhbe, és megvastagítja a méh falát.


Ovulációkor pedig kiszabadul ebből az érett tüszőből a petesejt. A petesejt útjára indul a méh felé a petevezetéken keresztül, a megrepedt tüsző pedig átalakul sárgatestté, ami termeli a progeszteront a ciklus második felében, ami egy esetleges terhesség fenntartásához elengedhetetlen.


Hormonkezelés hatására viszont megérhet több tüsző is, ezért növekszik meg az ikerterhesség kockázata. Tehát stimulált ciklusnál előfordulhat több érett tüsző is. (ha tüszőérés elősegítéséhez pl Clostilbegy -t szedsz)

2008. dec. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nem szedek semmit.

Elvileg most a balban volt a domináns, és a bal petevezetékben volt a méhen kívüli is, szóval szerinted ha lejut a petesejt, akkor remélhetem, hogy nem hegesedve gyógyult a vezeték? Vagy nem függ össze?

2008. dec. 8. 16:08
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Ha nem vették ki a méhenkívüli után a petevezetéket, akkor elvileg valószínű nem történt benne nagy kár (uh -on szerintem látni), és jó esély van arra is, hogy szépen gyógyult, és minden rendben lesz. Szorítok Neked!
2008. dec. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nagyon remélem, mert nem vették ki szerencsére és most mindent rendben talált uh-n is.

2008. dec. 9. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!