Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Így már lehet esélyem egészség...

Így már lehet esélyem egészséges teherhességre?

Figyelt kérdés

145 kg voltam, mikor elhatároztuk, hogy lassan szeretnénk gyermeket vállalni. Én el is kezdtem akkor diétázni, sportolni, odafigyelni a vitaminokra, úgy összességében az egészségemre. 90 kg vagyok jelenleg, nagyjából 1-1,5 év után. A legutóbbi vérvétel eredményeim tökéletesek lettek. Az orvosom szerint semmi akadálya a terhességnek.

Én azért félek, még mindig nem 50 kg vagyok. Sokat hallani a túlsúly kockázatairól, főleg terhesség alatt. És bár a menstruációm rendeződött, pontos, tehát elvileg a teherbeesés részével nem lenne gond, mégis tartok a komplikációktól.

Van/volt esetleg valaki hasonló helyzetben?



2021. jún. 12. 08:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Pont ugyanezek az adataim! Azonnal teherbe estem, az első hónapban, a kicsi pedig makk egészséges. Nálam nincs semmi komplikáció.
2021. jún. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Kicsit még próbálj fogyni de lehet így se volna semmi probléma.Nem lehet előre tudni.Ha sikerül akkor 10 kg-ot kb hízni fogsz tehát 100kg-san mégy szülni
2021. jún. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

120kg-al estem teherbe.

Most vagyok 33 hetes és 124kg

Makk egészséges baba növekszik bennem. Nekem sincs panaszom. Minden eredményem tökéletes.

2021. jún. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De jó ezeket olvasni! Köszönöm a válaszokat! Gratulálók! 😊
2021. jún. 12. 09:41
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az 50 kg sem lenne normális, de szerintem a tiéd sem vészes. És ha tartod a diétát és mozogsz is mellette, lehet, hogy nem hízni, hanem fogyni fogsz a 9 hónap alatt.
2021. jún. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Azért diéta függő is, hogy tartható-e terhesség alatt, mert azért lássuk be ennyi súlyt igen rövid idő alatt sikerült leadnia. (én pl. ketogén diétát csináltam, és terhessen semmiképp sem folytatható, másrészt hiába tervezed el, hogy egészségesebben étkezel, mert ebben az időszakban van hogy örülsz, ha megmarad benned valami, lesznek kaják amiket utálni fogsz én pl. kóla és cukros üdítőket bírtam meginni, meg egy kis natúr rizst vagy főtt burgonyát első trimeszterben és így is fogytam. Második trimeszterben hús és tejtermék undorom volt, úgyhogy főzelékeket ettem végig. Szóval szerintem a diétázás sokkal kacifántosabb mint normál esetben)


Kérdező egy dolgot vegyél figyelembe: terhesnek lenni sokkal nehezebb, mint kövérnek.

Könnyebb volt a 145 kilót cipelni, mint a 10+ kilót a gyerekkel. Főleg a harmadik trimesztertől. Nekem rendszeresen volt izomlázam és sokszor úgy kelltem fel, mint akit agyoncsaptak.

2021. jún. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6 Diéta alatt azt értettem, hogy odafigyelek mit és mennyit eszek. Sok zöldség, gyümölcs, sovány húsok, kerülöm a cukros-fehérlisztes ételeket, nem iszom üdítőket, csak vizet. A diéta valóban nem a legjobb szó rá, inkább úgy mondom, hogy egészségesen táplálkozom.
2021. jún. 12. 10:16
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
En csak gratulálni szeretnek ehhez az eredmenyhez! Szép munka. Konzultalj az orvosoddal, de ha a verkeped rendben szerintem nincs akadalya.
2021. jún. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem csak a súly befolyásolja mert én 70 kg vagyok de egész idő alatt kórházba voltam , hogy nehogy elvetéljek. Sok sikert.
2021. jún. 15. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Először is gratula neked a fogyáshoz, és az életmódváltáshoz, másodszor is az, hogy a babának lesz-e a baja nem csak a túlsúly hanem hatszáz féle tényező befolyásolhatja. Hozzáteszem van olyan pár is ahol mindkét fél makk egészséges, és mégis valami baja lesz a babának, akár egy rendellenesség, vagy bármi. Ez bárkinél meg van kockázati tényezőnél, lásd egy nemdohányzó is meghalt tüdőrákba, de egy dohányzónak x %-kal nagyobb az esélye, szerintem a terhességnél is hasonló. Van aki piál cigizik a terhesség alatt, és nincs baja a babának, van aki mindenre odafigyel, és mégis elvetél, vagy baja lesz a babájának. Sajnos ezt sokszor csak a vakszerencse folyásolja be. Én azt kívánom legyen egy egészséges kisbabád, és egy fenntartható egészséges életmódod, és légy boldog! Sok sikert!
2021. júl. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!